Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Packard Bell / Matsui - Odtwarzacze dvd 5szt - brak pilotów

Mellucci 16 Dec 2012 17:07 3126 16
    Mellucci
    Level 13  
    Witam koledzy.
    Dziś zakupiłem odtwarzacze DVD, lecz niestety nie posiadają one pilotów i tu jest problem (odczytują płyty lecz potrzebna akceptacja guzikem enter)

Modele to :
    Matsui 2507e z dyskiem i nagrywarka 250Gb (szkoda wyrzucać) Sprawne 100% oraz 3szt Packard Bell DVD-DivX 450 Pro i Packard Bell edr2000 też brak pilota

Szukałem informacji w instrukcjach producenta tam niestety nic nie ma napisane. Załączam instrukcje do tematu.
    ps.O Matsui 2507e niestety NIC nie znalazłem :(

Jak mógłbym zdobyć kody albo dopasować do nich piloty. Nie piszcie, że na forum jest pełno o tym informacji bo szukałem i nic ciekawego nie znalazłem stąd mój temat, apropo odtwarzacza Packard Bell 450pro (1szt) jest przekrzywiony obraz na tv to nie wina wejścia euro bo sprawdzałem na innych możliwych podłączeniach i było tak samo. Natomiast w drugiej Packard Bell jest obraz podzielony na monitorze na 2 części tzn. Lewa strona Bell troche czarnego miejsca i po prawej na ekranie widnieje Packard, co może być przyczyną?
    3szt jest w 100% sprawna tylko pilota nie potrafię dopasować. Pomoże ktoś dobroduszny ? :) pozdrawam Mateusz

ps. na bierząco temat będę śledził i wypowiadał się. Każdemu podziękuję.
  • Helpful post
    bestboy21
    Level 39  
    Mój pilot zawiera sporo kodów do sprzętu Matsui , akurat nie do DVD ale do TV i VCR , co nie koniecznie oznacza że DVD nie zadziała, dużo firm ma w wielu sprzętach ten same kody więc dopasowanie w tym wypadku jest wielce prawdopodobne, Backard Bella w cale nie mam w książce - może dało by się dopasować kod po modelu CPU = i innego sprzętu który ma taki sam procesor ale jest bardziej popularny ;)
    Przesunięcie obrazu może wynikać z ustawień trybu/systemu wyświetlania więc bez pilota można tylko gdybać.
    Mellucci
    Level 13  
    a może jest jakas inna opcja która pomoże mi ominąć to coś ?
    albo wylutowanie epromu w odtwarzaczu ;>
  • Helpful post
    misiupan
    Level 35  
    Kolega albo liczy na cud, albo liczy na to że ktoś za kolegę odwali murzyńską robotę.

Proponuję choć zrobić fotki tego Matsui, ewentualnie spisać z płyty głównej oznaczenia, być może występuje ona w bardziej popularnym modelu. Symbol procesora też jest przydatny.

Sugeruję się tym że wpisanie tego co podałeś wskazuje głównie na lodówki :D
    Mellucci
    Level 13  
    Hehehe to nie sa lodówki.
    Zaraz podam nr spisane z płyty głównej.
    Jest jeszcze pewien problem mianowicie kiedy mam przykręconą pokrywę to odtwarzacz ma problem się włączyć , zaś kiedy odkreciłem działa jak rządełko czy coś masuje ??
    Mellucci
    Level 13  
    Oto zdjęcia o które prosiliście pisząc na PW.
    Pozdrawiam Mateusz

Do administratora:
    Mam problem z załączniem zdjęć przez opcję dodaj obrazek.

ps. Chodzi mi o możliwość naprawy jak najtańszym kosztem (może coś uda mi się jeszcze przed świętami naprawić i prezencik jak tralala)
    Dzieki wielkie koledzy. :))

dokłady model to: matsui matdvdr2507e

Packard Bell / Matsui - Odtwarzacze dvd 5szt - brak pilotów
    Opcja dodaj obrazek działa.
    Proszę dodać zdjęcia wg tego opisu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
    [arko]
    Mellucci
    Level 13  
    jest może taka opcja zainstalowania w telefonie (z IRDA) aplikacji która zastąpi pilota w odtwarzaczu?

Znalazłem jeszcze coś takiego :
    http://www.movie-player.de/modules.php?name=News&file=article&sid=292&mode=&order=0&thold=0
    jeszcze do tego znalazłem firmware PACKARD BELL DVD-DivX 450 Pro: (może tam trzeba coś zmienic w celu uzyskania klucza remote control)

http://server88-208-222-62.live-servers.net/c...r-Guide-Owners-Instruction-Manual-804967.html

Co to jest :
    http://www.mp3remote.com/html/index.htm
    Mellucci
    Level 13  
    misiupan wrote:
    Scal posty i popraw zdjęcia.

Co do tematu to nie mam nic z pilotów co by podeszło do tego matsui dvd.

A do Packard Bell ?
    Co teraz z matsui zrobic ? posiada dysk sprzet naprawde dobry.

ps. Do admina pisałem wyżej, że nie mogę wgrać zdjęć musze najpierw je wgrać na jakiś inny server potem z tego servera za pomoca linku do was. NIE MOGĘ BEZPOŚREDNIO WGRAĆ ZDJĘCIA OD SIEBIE Z DYSKU NA ELEKTRODĘ, wyskakuję błąd.

Co może być przyczyną takiego krzywego obrazu jednego z DVD Packard Bell ??
    Drugie takie dvd ma mocniejsze skrzywienie i na ukos odbiornika tv ;>

http://allegro.pl/pilot-uniwersalny-14w1-tv-dvd-hi-fi-sat-99-modeli-i2851542825.html czy ten 1 pilot zadziała na odtwarzaczach wszystkich packard bell ?
  • Helpful post
    noak
    Level 19  
    Posiadam piloty programowane komputerowo,do PACKARD BELL DVD- DIVX 450 PRO,a także do modelu EDR 2000.Więcej info na PW.
    Mellucci
    Level 13  
    noak wrote:
    Posiadam piloty programowane komputerowo,do PACKARD BELL DVD- DIVX 450 PRO,a także do modelu EDR 2000.Więcej info na PW.

a jeden pilot uniwesalny do tych odtwarzaczy ?? łącznie z matsui ;>
  • Helpful post
    noak
    Level 19  
    Opiszę dokładnie na PW.
    Pozdrawiam.
    Mellucci
    Level 13  
    a jakie sa kody ? może dopasuję inny pilot wpisując kod ?

mam w domu parę pilotów uniwersalnych do VH, DVD , TV, i radio

1 pilot i te możliwości od starych tv, gdzie kiedys też nie miałem pilota i elektronik posprzedawał dziadkowi te piloty

apropo Matsui:

http://www.videohelp.com/dvdmedia/ridisc-dvd-r-cmc-mag-e01-8/4140?searchdvdwriter=1560

Koledzy dlaczego każdy z Was zamilkł, macie może sposób na przedstawioną wyżej sytuację???

Pisałem wiadomość do firmy Packard Bell otrzymałem oto wiadomość:

Niestety nie posiadamy pilotów jak i zamienników w sprzedaży, możemy
    jedynie podać kod urządzenia. Dla modelu 450 PRO numer P/N pilota to
    6969780000, dla EDR2000 P/N: 6982590000.

Czy ktoś wygenerował by mi jakiś kod ?

Sallandnummer 207420[u][/u] (link permalink)
    Merk Packard Bell
    Type Black Remote Control Divx450
    Fabrikantnummer 6969780000
    EAN Niet bekend
    Garantie 1 jaar
    Link naar fabrikant Niet beschikbaar
    Verwachte levertijd Niet meer leverbaar
    Czyżby to był ten kod ?
  • Helpful post
    gostunio
    Level 14  
    Witam,
    jakby co to mam takiego pilota do MATSUI, ale jest w opłakanym stanie.

Pozdrawiam Packard Bell / Matsui - Odtwarzacze dvd 5szt - brak pilotów