Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2-drożny na Tonsilu. Jaki głośnik sobie poradzi?

06 Lut 2005 22:54 1067 6
  • Poziom 11  
    Witam. Poniewaz to moj pierwszy post tutaj , to witam wszystkim.
    A teraz do rzeczy...
    Wymyslilem sobie, przy pomocy znajomego ktory robil sobie kolumny,
    zeby zrobic sobie kolumienki, wybor padl na dwudrozny zestaw.
    I tutaj jest taki problem.
    Poczatkowo chcialem polaczyc GDN 20/80/2 + GDWK11/100.
    Ale jak poszukalem, poczytalem to sie okazalo ze GDWK nie zejdzie az tak nisko,
    a GDN nie pojdzie tak wysoko jakby charakterystyka na to wskazywala..
    I tutaj postanowilem zmienic GDWK na Vifa DX25TG-05-04.
    Ale szukajac dalej okazalo sie ze GDN to tez ogolnie nie bardzo sie bedzie nadawal
    do zestawu dwudroznego.. Ogolnie chcialem uzyskac ciecie na okolo 2,5-3,5 kHz.
    Obudowa mi wychodzila okolo 42l z B-R zestrojona na 38Hz..

Czy ktos moze potwierdzic ze GDN sobie poradzilby w takim zestawie..
    Czy moze jakis zamiennik w cenie podobnej lub troche wyzszej ?
    Lub jakies inne propozycje ?

Pozdrawiam
    Kwiatek
  • Poziom 24  
    TEn GDN nie nadaje sie zbytnio do konstrukcji 2way. Kiepsko poradzi sobie ze srednimi tonami.
    GDWK mam ciete na 3,5kHz, niektorzy tna niżej ;-) - 2,5kHz- tylko o wiekszym nachyleniu filtra.

moze dobry 16,5 -17cm głośnik w podobnej cenie do Tonsila?

http://www.akustyk.com.pl/vifa/TC18WG.html
  • Poziom 43  
    Tonsil GDn 20/60 powienien się nadac do dwudrożnej obudowy. Takie głosniki było bardzo popularne w swoim czasie. tylko nie wiem po co Ci taka mocna kopułka.

począwszy od 20/80 wszystkie konstrukcje są praktycznie 3-drozne.
  • Poziom 11  
    Witajcie.

Co do wyboru kopulki, to polecil mi ja znajomy, ktory gdzies wyczytal ze sie sprawdzala w innych konstrukcjach. Poza tym ma bardzo dobra charakterystyke. I mysle za przy cieciu przy okolo 2kHz to powinna bardzo dobrze sie sprawdzic...

No i teraz z ta moca, to sie zaczalem zastanawiac... bo glosniki Tonsila jak i ta Vifa TC18wg maja efektywnosc okolo 90dB natomiast ten tweeter ma okolo 95dB, ale chyba nie powinno byc problemu z dostrojeniem ich do siebie ?

A no i apropos wyboru dx25... ma calkiem przystepna cene w stosunku co do jakosci.....

chyba ze ktos ma zupelnie inny pomysl na glosniki dwudrozne... tak zeby para samych glosnikow wyniosla nie wiecej niz 350 zl do 400 (absolutne max).

Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Mam kolumienki 2way na 2XGDN 20/80 i sobie nie narzekam :P jak dla mnie graja rewelacyjnie!!! I to nie tylko ja tak mysle ale i inni ktorzy to slyszeli!! Dodam jeszcze ze GDN mam jak narazie podlaczone bez zadnego filtra i nie slychac zadnych zaklocen a jego charakterystyka wyglada calkiem przyzwoicie do 4,5 KHz
  • Spec od akustyki
    moim zdaniem lepiej zrobić coś na tonsilu 16/50/6 + subwoofer albo na teslach ARN150/3/4 bo z tak duzego woofera nie osiągniesz dobrych charaktetystyk kontowych
  • Poziom 11  
    Dzieki za podpowiedzi...
    Powoli decyduje sie na takie zestawienie:

Peerless CSX 176 H + Vifa DX25TG-05-04 (no chyba ze ktos bedzie mial zastrzezenia).

Przy czym moja ciekawosc budzi jeden fakt, charakterystyka tego CSX-a na stronie d-s-t jest
    naprawde calkiem okazala.... natomiast w chwili gdy parametry wrzuce np do flexsys-a czy do WinISD czy BassBox.. to w programie jest zalamanie charakterystyki w okolicach 1000Hz, a u producenta zupelnie inaczej.. Ma ktos pomysl dlaczego ?? Czyzby programy braly go tylko jako niskotonowy a nie nisko-sredniotonowy i stad te roznice ??

Pozdrawiam
    Kwiatek