Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MacBook - Po komendzie kreci sie kolko i tyle

16 Gru 2012 18:43 5211 7
  • Poziom 15  
    Komputer się uruchamia można po nim chodzić, ale jak chcesz dać jakąś komendę do pracy np. kopiuj to zaczyna się kręcić kółko i jedyne wyjście to go wyłączyć trzymając przycisk bo myszką nic nie zrobisz dlatego, że kręci się to kolorowe kółko. Przy komendzie nagraj na dysk pisze ze laser do tej płyty nie ma kalibracji coś tam takiego.... Wynika z tego, że komputer jest zablokowany, zabezpieczony, nie mam pojęcia.
  • Poziom 30  
    ToJurek napisał:
    laser do tej plyty nie ma kalibracji cos tam takiego ....

Napisz dokładnie, nie ma tu żadnego jasnowidza, co by to odczytał z fusów.
  • Poziom 15  
    Tu mi nie chodzi o fakt nagrywania na CD ale wspomniałem o tym, że komputer nie wykonuje żadnej komendy do konkretnej pracy np. kopiuj ,nagraj . Jak skopiować np. zdjęcia lub muzykę jak komputer nie da się dotknąć i ignoruje komendy i po komendzie zawiesza się, ładuje a efektem tego jest kolorowe kręcące się w kółko.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    ToJurek napisał:
    pisze ze laser do tej płyty nie ma kalibracji coś tam takiego....

Albo przestaniesz robić z siebie pajaca albo Twój temat wyląduje w należnym mu miejscu, czyli w śmietniku.
  • Poziom 15  
    Dysk mam już wyciągnięty z laptopa i nie pamiętam, co było dokładnie z nagrywaniem na CD. Teraz mam podpięty ten dysk do iMac przez USB ale nie pokazuje jego ikony razem z dyskiem z MacBook. Na urządzeniach USB jest rozpoznawany. Chce tylko zgrać z niego informacje i wyzerować go i jak będzie sprawny postawić od nowa system. Dlatego na tą nagrywarkę nie zwracałem uwagi dając do zrozumienia że i ją nie dało się dotknąć. Jankolo specjalnie dla ciebie sprawdzę tą nagrywarkę i napiszę dokładnie co tam wyskakuje. Idę dzisiaj na noc do szpitala na badania i jak wrócę to sprawdzę.
  • Poziom 15  
    Jankolo tak jak mowilem podaje komunikat jaki jest po nagrywaniu na DVD

The disk can't be butned , besause the device failed to calibrate the laser power level for this media

Sam proces nagrywania przebiegal prawidlowo bez jakichkolwiek bledow , nagrywalo sie odpowiednio dlugo ale nie bylo efektu koncowego

Do iMac podlaczylem dysk zewnetrzny na USB i na urzadzeniach USB go widac ale gdzie szukac jakiejs ikony zeby mozna bylo cos z nim robic.Chce go sformatowac i podpiac do MacBook
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    ToJurek napisał:
    The disk can't be butned , besause the device failed to calibrate the laser power level for this media

Nawet przepisać dokładnie literek Ci się nie chce? Czy z natury do wszystkich problemów podchodzisz z takim poziomem niechlujstwa?
    Czy wykazujesz zawsze takie zaangażowanie w rozwiązywanie własnych problemów? Tłumacz Google nie istnieje, czy masz tam bana?
    Komunikat jest wyraźny: nagrywarka nie potrafi dobrać mocy lasera do nośnika, który używasz. Albo masz nośniki, których nagrywarka zupełnie nie rozpoznaje, albo masz zużyty laser w nagrywarce. W pierwszym przypadku możesz spróbować zmienić nośnik lub zaktualizować firmware nagrywarki. W drugim przypadku masz nagrywarkę do wymiany.
  • Poziom 15  
    Ja chcę jedynie skopiować dane z dysku bo z nim jest coś nie tak. Jak się da to go wyzerować i postawić nowy system. Miałem kiedyś podobne przypadki z dyskami IBM, że można było sobie tylko oglądać co jest na nim i nic więcej... Jankolo tak jak pisałem na tym dysku nic nie da się robić. Komputer nie wykonuje poleceń, a jak dasz konkretne to się zawiesza i koniec. Dlatego moim zdaniem jedyna droga jest zgrać dane i dopiero sprawdzić dysk.
    Pytanie jak zgrać dane jak komputer normalnie to ignoruje...