Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka inwertorowa

antomek 06 Lut 2005 23:10 2114 0
  • #1 06 Lut 2005 23:10
    antomek
    Poziom 10  

Witam. Ostatnio miałem okazję spawać austryjacką spawarką inwertorową o maks.prądzie 160A. Bardzo przyjemne wrażenie. Zacząłem trochę czytać, szukać w sieci na temat budowy, elementów, działania. Schemat z EP 11/99 jest bardzo uproszczonym sterownikiem (moc max. 2kW, uproszczone sterowanie ograniczeniem prądowym) nie dającym się zastosować do mocy rzędu 4,5-5kW przy zasilaniu 1 faz. Być może, gdyby poświęcić trochę więcej pracy nad pomysłem sterowania pełnomostkowego z zastosowaniem szybkich tranzystorów igbt np.firmy IXYS, poprawieniem sterowania tych tranzystorów, regulacją przy pomocy przekładnika prądowego, to sterownik ten będzie działał pewnie przy planowanych mocach.Spawarka której opis znalazłem na forum (7kW/200A) jest mocno rozbudowana, Moje pytanie czy ktoś probował zmodyfikować układ sterownika z ep11/99 z zastosowaniem układu sg3525 a może sg3524, wykorzystaniem konwertera pełnomostkowego, nowocześniejszych elementów, zmodyfikowanej konstrukcji transformatora wyjściowego, dławika nawyjściu (taśma Cu zamiast drutu) ? Proszę o odpowiedź.

0 0
  Szukaj w 5mln produktów