Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jak podłączyć wyjście 1-kanał do wzmacniacza 2 kanałowego

freddd 06 Feb 2005 23:30 2477 6
    freddd
    Level 16  
    Mam wzmacniacz 2 kanałowy który można zmostkowac, i podłączyć do niego tylko jeden głośnik.

Ale nadal pozostają 2 wejscia: channel_1 i channel_2

Chcialbym go podlączyć do komputera , a tam mam tylko jedno wyjście niskotonowe na suba. Jeden kanał.
    Gdzie go mam podłączyć? do channel_1 ? czy w takim przypadku mostkowanie wyjsc ma sens? nie chcialbym niczego spalic, a niestety z podlaczeniem w aucie musze zaczekac az sie ociepli.

z gory dzieki za odpowiedzi.
    renard m.
    Level 21  
    napisz jeszcze czym chcesz zasilic ten wzmak w domu dobry czlowieku? i jaki to wzmacniacz...pozdr. R.

na wejsciu zakladasz dwojnik typu Y i juz masz polaczone dwa kanaly na wejsciu...pozostaje wyjscie
    MarcinG
    Level 30  
    Witam!
    Wejście mostka to przeważnie wejście pierwszego kanału,powinno to być opisane w dokumentacji lub gdzieś na obudowie.Głośnik podłącza się wtedy między + obu kanałów. Jak powiesz co to za wzmacniacz można będzie coś konkretnie powiedzieć.
    Pozdrawiam.
    freddd
    Level 16  
    wzmacniacz to soling (raczej nieznana marka).

w instrukcji jest napisane jak podlaczyc glosnik do zmostkowanych wyjsc. Ale wg. instrukcji zawsze są podłączone 2 kanały wejściowe.

Z komputera wychodzi mi tylko 1 kanał i dlatego się pytam jak to podłączyc do tych 2 kanałów.

Czyli mam poprostu zmostkowac +(plusy) i -(minusy) wejśc do wzmacniacza? i tym samym otrzymam jedno wejscie? (1 kanał)

Mam dosyc duzy zasilacz 12V , waży chyba z 10 kilo, wiec będzie spoko.

Aktualnie mam podlaczone do komputera 4 kolumny ktore napedzane sa przez stare radia samochodowe. Wykorzystuje je jako wzmacniacze, a zasilam zasilaczem 12V. Nic w tym nadzwyczajnego.
  • Helpful post
    MarcinG
    Level 30  
    Jeśli sygnał ma być na dwóch wejściach to trzeba je połączyć razem tak jak napisałeś. Nie wiem jak ten wzmacniacz jest skonfigurowany wewnątrz, więc zrób tak jak jest w instrukcji.
    freddd
    Level 16  
    dzieki za odpowiedz.
    Dziala ze zmostkowanym wejsciem jak i gdy sa dwa osobne wejscia.

W radiu Keh-p8200 w samochodzie mam osobne wyjscie niskotonowe 2 kanalowe (2 chinche) wiec tam nie bede mial juz zadnych watpliwosci:)