Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BOSCH WOL 2040 - Problem z uruchomieniem, wypalone 'coś'

precelik 16 Gru 2012 21:20 2247 5
  • #1 16 Gru 2012 21:20
    precelik
    Poziom 9  

Pralka się zepsuła, coś zapachniało spalenizną i przestała działać.

Objawy: Załącza się - silnik na 2-3 obroty i cisza... za chwila znowu silnik rusza na 2-3 obroty i cisza i tak 3 razy po czym wszystkie diody migają.

Wody nie pobiera nic.

Działania:
    Pierwsze co, skoro silnik dziwnie działa to wymieniłem szczotki, niestety nic nie dało.

Wtedy przypomniałem sobie o tym zapachu spalenizny gdy się psuła i zaczalem szukać czegoś spalonego znalazłem cos takiego jak na zdjęciu, a raczej nie znalazłem, bo było całkowicie wypalone.

Czy ktoś ma podobną pralkę z podobny układem lub ktoś wie co tu powinno być.

Ta cała płytka zielona to się chyba moduł nazywa podpisane jest:
    5 550 001 253 Siemens 011704-2-1 SE03 5WK51318 05

No i pytanie, załóżmy że znajdę i domontuję wypalony element, mam pytanie co mogło być przyczyną wypalenia?

BOSCH WOL 2040 - Problem z uruchomieniem, wypalone 'coś' BOSCH WOL 2040 - Problem z uruchomieniem, wypalone 'coś'

0 5
  • #3 16 Gru 2012 22:46
    pawel12
    Poziom 19  

Sprawdż też na drugim zdjęciu element trzeci od dołu w prawym dolnym rogu. Od przepalonej ścieżki w prawo do końca i trochę do góry ,chyba że mi się tak zdaje ,że trochę osmalony . Upaliło Ci się zasilanie silnika ,więc dobrze go sprawdż.

0
  • Pomocny post
    #4 16 Gru 2012 22:47
    nares
    Specjalista AGD

Bogdan K napisał:
    zrób mostek z kawałka druciku powinno pomóc.

Na pewno nie pomoże - są uszkodzone jeszcze inne elementy i sterownik wymaga fachowej naprawy. Przyczyny uszkodzeń, należy szukać w silniku.

0
  • #5 16 Gru 2012 23:29
    Bogdan K
    Poziom 33  

nares napisał:
    Bogdan K napisał:
    zrób mostek z kawałka druciku powinno pomóc.

Na pewno nie pomoże - są uszkodzone jeszcze inne elementy i sterownik wymaga fachowej naprawy. Przyczyny uszkodzeń, należy szukać w silniku.

I tak i nie, miesiąc temu miałem podobną usterkę w innej pralce, w moim przypadku po dokładnym sprawdzeniu i połączeniu ścieżki pralka ruszyła. Jednak z drugiej strony rozumie twoją wypowiedź i wiem co w niej zasugerowałeś.

Pozdrawiam

0
  • #6 17 Gru 2012 01:58
    precelik
    Poziom 9  

Jedyne co mi przychodzi do głowy to skoro już szczotki wymieniłem, silnik jako tako startuje i brzmi "normalnie", to możliwość jest taka ze pralka ostatnio" zeszła na nierówne podłoże" (trochę w jednym miejscu mam spadek w łazieńce) i prała bardzo "ruchliwie" (nie zorientowałem się i nie wypoziomowałem) i może coś gdzieś jakiejś wilgoci skapło i zrobiło zwarcie.

pawel12 - Ten drugi element rzeczywiście wygląda dziwnie ale tam po prostu są jakieś 2 takie dziurki i bardziej ślad po kleju - lutowaniu niz po czymś przegrzanym.

Spróbuje tego rozwiązania z drucikiem, tylko mam takie pytanie byle jaki drucik czy jakiś bardzo cienki miedziany żeby "imitował" tą ścieżkę? Bo ta ścieżka tam tak oryginalnie wygląda jakby była zwężona właśnie po to.

0