Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sagemcom F@st 2706 otwieranie portów

16 Gru 2012 21:51 2814 8
  • Poziom 13  
    Witam
    Mam problem z otworzeniem portu 25600 na moim Sagemcom od Orange. Sytuacja wygląda tak: mam zamiar założyć serwer w grze Serious Sam, muszę otworzyć port 25600, adres IP komputera to 192.168.1.3, jest ustawiony statycznie, a router to 192.168.1.1.
    Sagemcom F@st 2706 otwieranie portów

Po wielu próbach nie udaje mi się nic zdziałać. Liczę na pomoc :)
  • Moderator - Sieci, Internet
    Strefa zdemilitaryzowana jest pusta? Nie znam tego routera ale czy nie można ustawić TCP/UDP (both) w jednej regule? Czym i jak sprawdzasz poprawność przekierowania?
  • Poziom 13  
    Tak strefa jest pusta, na tym routerze można ustawić TCP/UDP w jednej regule i porty sprawdzam internetowymi stronami np. openportcheck.net
    Chyliniak napisał:
    na tym routerze można ustawić TCP/UDP

Więc tak bym zrobił.

Chyliniak napisał:
    sprawdzam internetowymi stronami np. openportcheck.net

Czy usługa-serwer jest w tym czasie włączona? Tak samo czy usługa-serwer jest dodany do wyjątków w firewall-u systemowym? Możesz dla testów wyłączyć zaporę w systemie.
  • Poziom 13  
    Ustawiłem TCP/UDP. Firewall systemowy jest wyłączony od czasu kiedy probuję przekierować port... Nic z tego
    Przed chwilą udało mi się przekierować port 443, sprawdziłem przed przekierowaniem, był zamknięty, po przekierowaniu działa na stronie.
    Chyliniak napisał:
    Ustawiłem TCP/UDP. Firewall systemowy jest wyłączony od czasu kiedy probuję przekierować port... Nic z tego

Po konfiguracji i zapisie robisz restart routera - uruchamiasz ponownie w celu wczytania nowej konfiguracji?
    Czy lokalnie usługa działa?
  • Poziom 13  
    Za chwilę tak zrobię, chociaż dziwi mnie to że port 443 otworzył się bez restartu. Gdzie znaleźć tą usługę?
    Zawsze możesz wpisać adres komputera (serwer) do strefy zdemilitaryzowanej i wtedy sprawdzić. Moim zdaniem coś blokuje na komputerze.
  • Poziom 13  
    25600 nadal zamkniety a 443 nadal otwarty. W services.msc serwer jest wlaczony i ustawiony automatycznie. Za chwilę sprawdzę strefę zdemilitaryzowaną

Edit:
    Ustawiłem strefę zdemilitaryzowaną, zrestartowałem router, nadal nic...

Edit2:
    Postawiłem serwer, jest widoczny, i ludzie mogą się podłączyć, podłączył się niemiec :) jednak na stronie nadal nie wyświetla portu jako otwartego...