Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

które kolumny lepsze infinity reference 60 czy visaton experience v20 ?

jaras1988185 16 Gru 2012 23:24 13752 52
  • #1 16 Gru 2012 23:24
    jaras1988185
    Poziom 10  

Witam wszystkich furomowiczów,proszę o odpowiedz na pytanie zawarte w temacie,które z podanych kolumn są lepsze?,dodam,że jedne i drugie kosztują tyle samo i są w 100%oryginalne,maja kosztować 1500zł,czy są tyle warte?,będą współpracowały ze wzmacniaczem sony ta-f730es.

0 29
  • #2 17 Gru 2012 09:59
    jaras1988185
    Poziom 10  

Czy naprawde nikt nie zna tych kolumn?
    może jakieś opinie odsłuchowe?bardzo proszę o odpowiedz

0
  • #4 18 Gru 2012 13:50
    jaras1988185
    Poziom 10  

dziękuje za odpowiedź,wymagania moje są wysokie,słyszę każdy najmniejszy szczeguł nie doskonałości itp.chciał bym,żeby kolumny wydobywały taki dzwiek,jak bym słyszał muzyke na żywo,żeby nie zlewała się w całość,każdy instrument z osobna,oraz żeby były mocne,gdyż czasem lubię głośną muzyke i dużo basu.mój budrzet to ok 2000zł,koniecznie chce kupić kolumny używane dlatego,że w tym przedziale cenowym bedą napewno wyższej klasy niż nowe.mużyki słucham najróżniejszej.mój pokój ma ok 20m2.infinity referance 60 mogę kupic i zostana mi dostarczone na adres,po visatony musiał bym jechać 240km(dlatego mam dylemat,które kupić),nie miałem możliwości wcześniejszego odsłuchu tych kolumn:(

0
  • #5 18 Gru 2012 14:08
    petrus
    Poziom 24  

Jedyny słuszny wybór - stare Infinity ze wstęgą. Doskonały bas z obudowy zamkniętej, krystaliczna góra pasma, bez natarczywości, z detalami.
    Z obecnie dostępnych, widzę jedynie takie - mają nieoryginalny głośnik średniotonowy ale ten zamiennik Vify też jest dobrej klasy i nie odbiega zbytnio jakością (z tego co czytałem jest nieco ostrzejszy). Myślę, że z tego powodu powinieneś urwać z ceny chociażby na dojazd.
    http://allegro.pl/infinity-kappa-7-kolumny-made-in-usa-i2879154633.html
    Te wymienione wyżej przez Ciebie to znacznie niższej klasy kolumny.

0
  • #6 18 Gru 2012 14:26
    jaras1988185
    Poziom 10  

Dziękuje bardzo za sugestie,a jakie jeszcze mógł bys mi polecic w tym przedziale cenowym,nie koniecznie muszą byc to marki wyżej wspomniane:)

0
  • #7 18 Gru 2012 14:59
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Infinity Kappa 7 może uda Ci się dostać za 2000zł
    STX FX-300 DIY można kupić za mniej niż 2000zł

Albo odkładasz więcej pieniędzy i celujesz w 8.2.

0
  • #8 18 Gru 2012 15:13
    jaras1988185
    Poziom 10  

może bym się zdecydował nawet na te infinity 7,ale czy one nie miały w orginale zawieszenia na piance?,patrząc po foto wydaje mi się,że widzę zawieszenie gumowe?

0
  • #9 18 Gru 2012 17:30
    petrus
    Poziom 24  

Tak pianka, trzeba się liczyć z koniecznością wymiany zawieszeń co kilkanaście lat. Koszt minimalny, ok 100-150zł więc chyba problem marginalny.

Uzytkowinik19 napisał:
    Infinity Kappa 7 może uda Ci się dostać za 2000zł
    STX FX-300 DIY można kupić za mniej niż 2000zł

Albo odkładasz więcej pieniędzy i celujesz w 8.2.

Dobry przedświąteczny żart z tymi STX ;)
    8.2 jak najbardziej, choć w tym pokoju mogą nie rozwinąć skrzydeł, nawet mniejsze Kappa 7.2 z zapasem wystarczą, tylko problem je kupić ostatnio. Więcej ich jest za zachodnią granicą. Jeszcze jedno - do tych kolumn możliwe że będziesz musiał zmienić, choć może nie od razu, wzmacniacz na coś mocniejszego (niekoniecznie droższego), najlepiej jakąś końcówkę mocy z przedwzmacniaczem bo integry mogą być niewystarczające.

0
  • #10 18 Gru 2012 17:33
    jaras1988185
    Poziom 10  

Wzmacniacz ma 2x185watt (din)przy 4ohm,czy to jeszcze za mało?

0
  • #11 18 Gru 2012 17:41
    petrus
    Poziom 24  

Wchodzimy już mocno w kwestie techniczne, ale sama moc niewiele tak naprawdę mówi o zdolności do prawidłowego wysterowania kolumn, czyli utrzymania odpowiedniej dynamiki i szybkości niskich tonów. Nie skreślam od razu tego wzmacniacza, ale jestem przekonany, że on nie wyciśnie więcej niż 70% z możliwości kolumn.

0
  • #12 18 Gru 2012 18:13
    jaras1988185
    Poziom 10  

petrus widzę,że znasz sie na rzeczy:),może za bardzo sie skupiłem na tych dwóch markach,jeśli mogę prosić cię o opinie na temat innych kolumn w granicy maks 2300zł?może polecił byś cos od siebie?,na nowe raczej nie warto wydawać tyle kasy?jakie jest twoje zdanie i innych furomowiczów?

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)

0
  • #13 18 Gru 2012 18:21
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Kolego petrus polecam posłuchać tych FX, to zupełnie inny sprzęt niż zwykłe STX.

Jak dla mnie to w tym budżecie te kappy są bezapelacyjnie najlepsze, szczególnie że szukasz dźwięku na wysokim poziomie.

Jeśli chodzi o poprawne wysterowanie 8.2i nie o moc się rozchodzi a o zdolność do sterowania niskoimpedancyjnymi kolumnami.

Yamaha AX-900 bez problemu napędza takie kappy u zanajomego, myślę że Soniak również sobie poradzi ze spadkami impedancji

0
  • #14 19 Gru 2012 01:31
    petrus
    Poziom 24  

Uzytkowinik19 napisał:
    Kolego petrus polecam posłuchać tych FX, to zupełnie inny sprzęt niż zwykłe STX.

Możliwe, nie neguję tego, choć słyszałem kilka nieprzychylnych opinii na ich temat od osób je odsłuchujących (widocznie spodziewali się czegoś lepszego po opiniach). Mimo wszystko stawianie ich w jednym rzędzie z klasycznymi Infinity to taki żarcik, to nie będzie nawet w połowie ta klasa.

Cytat:

Jak dla mnie to w tym budżecie te kappy są bezapelacyjnie najlepsze, szczególnie że szukasz dźwięku na wysokim poziomie.

Jeśli chodzi o poprawne wysterowanie 8.2i nie o moc się rozchodzi a o zdolność do sterowania niskoimpedancyjnymi kolumnami.

Yamaha AX-900 bez problemu napędza takie kappy u zanajomego, myślę że Soniak również sobie poradzi ze spadkami impedancji

Poradzić sobie powinien, w sensie będzie grało i będzie grało nieźle, może da radę nawet nie wyłączyć się przy dużej głośności ;)
    Nawet ta Yamaha AX 900, jedna z mocniejszych integr nie wyciąga pełnej dynamiki z tych kolumn, jeśli idzie o jakość to AX 900 trochę już odstaje klasą od kolumn. Kappy mają dużo większe możliwości, można podłączyć wyższej klasy wzmocnienie.
    Problem jest jednak z dostępnością Kapp, w zasadzie pojawiają się jedynie na ebay.de, a u nas od święta.

0
  • #15 19 Gru 2012 08:47
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

petrus napisał:
    ...
    Możliwe, nie neguję tego, choć słyszałem kilka nieprzychylnych opinii na ich temat od osób je odsłuchujących (widocznie spodziewali się czegoś lepszego po opiniach)...

Ja z uporem maniaka powtarzam. Trzeba posłuchać polecane zestawy. I tylko i wyłącznie kierować się własnymi preferencjami/słuchem, a nie opiniami innych. I to jest rada dla autora tematu. Co by niedomówień nie było. ;)

Visatonami nawet głowy bym sobie nie zawracał. Po za drogim głośnikiem wysoko-tonowym i dużą powierzchnią membran nie oferują nic ciekawego.

Wymiana głośnika w zestawie na inny, wymaga w zasadzie budowy nowej zwrotnicy, a klasa samego przetwornika nie ma tu nic do rzeczy. :idea:

Sprawdził bym dostępność przetworników do oferowanych zestawów głośnikowych. To nie jest żadne kryterium jeśli chodzi o dźwięk, jednakowoż warto wiedzieć "jak by co".

0
  • #16 19 Gru 2012 09:18
    jaras1988185
    Poziom 10  

Dziś przyjedzie do mnie gość z kolumnami infinity referance 60,mówi,że są świeżo wymienione wszystkie zawieszenia na orginalne(specjalnie sprowadzał),posłucham sobie i napiszę czy wybór padł wlaśnie na nie czy też nie,według jego zapewnien napewno bede je chciał bo grają rewelacyjnie,hmm,zobaczymy:)

0
  • #17 19 Gru 2012 11:35
    Samson4444
    Poziom 11  

Jak na moje ucho to właśnie infinity , visaton i inne chińskie kolumny są właśnie żarcikiem stawiając na równi z FS-250 STX. Te STX dostały 98/100 w ostatnim teście Audiovideo i według autora testu powinny być jakością dźwięku porównywane do kolumn za 6000 zł a FS-250 kosztują zaledwie 1300 zł. Jak wielki potencjał jakościowy jest w produktach firmy STX można wywnioskować ze stosunku jakości do ceny.
    Po za tym FS-250 dostały REKOMENDACJĘ MAGAZYNU AV.
    Mam nadzieję że teraz bardziej jest jasne jak śmiesznie wypadają infinity czy visaton w rozumieniu proporcji cena/jakość w odniesieniu do produktu polskiego STX FS-250.

0
  • #18 19 Gru 2012 12:50
    petrus
    Poziom 24  

Nie bulwersuj się, ale Infinity, o których mowa to nie chiński produkt a jeszcze z czasów "made in USA". Co do testu FS-250 - to jedna jaskółka w postaci podejrzanego testu (niestety takie czasy) wiosny nie czyni. Co rusz pojawiają się "okazje" a rynek i tak weryfikuje to wszystko. Poczekajmy na więcej opinii od osób bardziej osłuchanych, a nie od takich, które kupują kolumny za 1000zł w ciemno ;)
    Tak, wiem, że fajnie byłoby mieć kolumny za 1300zł, grające jak te za 6 tys. ale to nierealne, inaczej to by oznaczało, że w STX pracują idioci produkując sprzęt klasy hi-end w cenie marketowej chińszczyzny, w dodatku taniej niż ich droższe, już nie tak "hitowe" modele. To byłby strzał w stopę. Jestem za to skłonny uwierzyć, patrząc po użytych przetwornikach, że do klasy sprzętu droższego niż kosztują, mogą się zbliżyć STX serii FX, podłączone pod odpowiednie towarzystwo.

Te STX FS-250 w porównaniu do wspomnianych Infinity, na samym starcie są deklasowane samą jakością wykonania, konstrukcją i użytymi przetwornikami.
    Nowe kolumny za 1300zł, uznane przez jednego redaktora, za klasę kolumn za 6 tys. vs Infinity które KIEDYŚ, kosztowały 6tys ale marek ? Dla ułatwienia dodam, że WTEDY i dziś 6 tys. to dwie różne kwoty, wtedy ta kwota w markach, to było dużo pieniędzy, równowartość 1/3 - 1/2 nowego samochodu średniej klasy.
    Nie stawiaj obok siebie Fiata 125p i Mercedesa klasy S, polemika który lepszy chyba nie ma większego sensu.
    Do dziś są produkowane kolumny Genesis z wysokotonowymi wstęgami Emit - dokładnie tymi, które stosowano w Infinity. Jaka jest cena kolumn marki Genesis można sprawdzić samemu.

0
  • #19 19 Gru 2012 13:12
    przemo-lukas

Samson4444 napisał:
    ...
    Po za tym FS-250 dostały REKOMENDACJĘ MAGAZYNU AV...

Jeszcze jest ktoś, kto wierzy pismom "ałdiofilskim"? Takich obiektywnych rekomendacji życie weryfikowało nazbyt wiele razy.
    :D
    FX-Y i MX-Y polecę bo słyszałem. Nextonów nie polecę bo też słyszałem. ;)
    A FS-250? Nie słyszałem, więc wolę na AV nie polegać.

Ale rozgraniczanie na "Chińskie" i nie, nie ma większego sensu ze względów czysto obiektywnych (ekonomicznych). Większość sprzętu produkowana jest w jednej miejscowości, a "nalepki" świadczą, że są z całego świata. ;)

1
  • #20 19 Gru 2012 17:59
    petrus
    Poziom 24  

jaras1988185 napisał:
    Dziś przyjedzie do mnie gość z kolumnami infinity referance 60,mówi,że są świeżo wymienione wszystkie zawieszenia na orginalne(specjalnie sprowadzał),posłucham sobie i napiszę czy wybór padł wlaśnie na nie czy też nie,według jego zapewnien napewno bede je chciał bo grają rewelacyjnie,hmm,zobaczymy:)

Tak przeglądam zdjęcia tych 60-tek i jestem zaskoczony, bo ta seria (np bardziej popularne Reference 30) ma Polycella na górze, ale widzę, że 60-tki występują również ze wstęgą Emit-R. Sprawdź czy faktycznie siedzi tam ten głośnik, czy jednak standardowy Polycell. Jeśli jest Emit-R to te kolumny to prawdziwa okazja za ten 1 tys. zł (nawet jeśli reszta zagra trochę gorzej od serii Kappa).

Taka ciekawostka, krótka opinia posiadacza STX FX-300, w nawiązaniu do brzmienia Paradigm Studio 60 v5 - kosztujących właśnie w granicach 6-7 tys.
    Jeśli FX300 są lepsze od FS-250, to chyba można między bajki włożyć klasyfikację tych drugich, do kolumn tak wysokiej klasy cenowej....

http://www.audiostereo.pl/hi-fi-z-stx_60049.html/page__st__120#entry2669524
    Cytat:
    Ja też teraz jestem na etapie zmiany sprzętu. Intrygują mnie trochę te fs250, ale jeżeli nie ma zdecydowanej różnicy w graniu do FX300 to raczej odpadają. Jeżeli nie poprawili chociażby brzmienia wysokich tonów to raczej nie jest to granie dla mnie. Ostatnio jestem po odsłuchach Paradigm studio 60 i te kolumny zrobiły na mnie bardzo dobrze wrażenie. Super precyzyjny i szybki bas, świetne wysokie tony. Słuchać każde uderzenie w talerze. W tej chwili to dla mnie nr jeden do muzyki rockowej i metalu pomimo tak małych przetworników niskotonowych. Jeżeli STX fs250 nie zbliżają się do takiego brzmienia to nie ma sensu zawracać sobie nimi głowy bo za jakiś czas i tak będzie szukało się zmian. Wiem, ze różnica w cenie jest ogromna, no ale cóż, coś za coś.

[/quote]

0
  • #21 20 Gru 2012 09:09
    przemo-lukas

A ja ze swojej strony dopiszę, że wszystko zależy od sprzętu towarzyszącego. Nie każdy zestaw głośnikowy "zagra" w dowolnej konfiguracji. Nawet jeśli są to elementy za grube pieniążki.
    Inna anegdota. Chyba się powtarzam ale co tam.
    Właśnie FX300 zakupił jeden z kolegów. Drugi kiedy zapytał o sprzęt powiedziałem tak: podjedź, posłuchaj, wyrób sobie opinię. Pojechał, zakupił i rozczarowanie. Niby wzmacniacz również na KT88 w PP, ale z inaczej zrealizowanym preampem. Ileż on się nagłowił i naustawiał. ;) Wypożyczał różne lampy, kombinował z DAC'ami, plikami, płytami. Na chwilę obecną "gra" na gramofonie, ale z jaką wkładką i pre, oraz na jakich lampach to proszę nie pytać. Jak na chwilę obecną dorwał swojego białego króliczka. ;)
    Nie piszę tego, aby namawiać kogoś na konkretny zestaw. Pragnę jedynie zaznaczyć, że jeśli dobierzemy swoje wymarzone "klocki" i nadal poszukujemy "kolumn", to często możemy nie docenić walorów tych drugich. Nie świadczy to o złym brzmieniu, a jedynie o złym dobraniu poszczególnych "klocków". Myślę, że bardzo wiele opinii bierze się właśnie z takich powodów. I jeszcze raz, dochodzą również wrażenia mocno subiektywne. :D Ja na ten przykład jeśli znam jeden z przetworników w całym zestawie głośnikowym i on nie przypadł mi do gustu, to "na straty" spisuję całą konstrukcję. Czy słusznie? Pewnie nie. Sam wiem, że wszystko zależy jeszcze od innych elementów, ale podświadomość podpowiada ...
    :D

0
  • #22 20 Gru 2012 10:22
    jaras1988185
    Poziom 10  

kupiłem kolumny infinity referance 60,moja opinia na temat brzmienia jest bardzo mieszana,kolumny na moje ucho grają bardzo neutralnie,żywo,niczego nie ma za dużo oraz za mało(może troszke mało basu),scena jest dość obszerna,na początku podczas odsłuchu bardzo się rozczarowałem,gdyż brzmienie zdawało mi się bardzo płaskie,pan ktory przywiózł mi kolumny zapewniał mnie,że dlatego mam takie odczucie bo całe życie słuchałem cytuje "tanich badziewnych pudełek o wyoszczonych basach i wysokich tonach",postanowiłem jednak kupić posłuchać dłuższy czas i jeśli nie przekonam ucha do takiego brzmienia odsprzedam je i bede szukał dalej albo wroce do wyżej wspomnianych pudełek:),dodam jeszcze,że coś mnie w tym brzmieniu denerwuje czasem tylko nie wiem co:(

0
  • #23 20 Gru 2012 10:34
    petrus
    Poziom 24  

Ten pan miał rację, o ile byłeś przyzwyczajony do łomotu i wyostrzonych wysokich z tubek lub tanich kopułek :)
    W razie czego masz regulację na wzmacniaczu, będąc "na odwyku" możesz stopniowo zmniejszać aż do ustawień bez korekcji ;)
    Co dokładniej masz na myśli - że coś denerwuje Cię w dźwięku ?
    Jeszcze jedno - tam masz dokładnie taki głośnik wstęgowy ?

które kolumny lepsze infinity reference 60 czy visaton experience v20 ?

0
  • #24 20 Gru 2012 12:07
    jaras1988185
    Poziom 10  

Tak dokładnie identyczny głośnik jak na zdjęciu jest zamontowany,zawieszenia zostały wymienione perfekcyjnie w głośnikach basowych i średniotonowych nie widać na nich nawet najmniejszych niedociągnięć,denerwuje mnie całe brzmienie jest tak naturalne,że aż za bardzo,brakuje mi tak zwanego loudnesa,miękkiego dużego basu i wysokich tonów oraz obciętego środka,całe życie słuchałem takiego brzmienia:(,w tym moim aktualnym brzmieniu wszystko idzie tak jak by na jednym poziomie,wszystko skupia się na środku:(czyli zupełnie wszystko na odwrót:(

0
  • #25 20 Gru 2012 12:44
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

W poscie #4 takiej muzyki właśnie oczekiwałeś i taką dostałeś :) nie pozostaje nic innego jak przyzwyczajenie sie do takiego dźwięku, fajna sprawa kiedy to z każdym dniem odkrywasz coś nowego w muzyce a nie tylko łup łup i cyk cyk walące po uszach.

0
  • #26 20 Gru 2012 14:18
    przemo-lukas

Fakt, wymagania były spore. Ale:
    1. Czemu kupiłeś, skoro nie bardzo Ci pasowały? Teraz będziesz sobie wmawiał, że jest to coś, co powinno i musi się w końcu spodobać? ;)
    2. Jak przykład nas uczy. Nie każdy ma podobny gust. I teraz możemy spotkać się z opinią, że infinity reference 60 ma cofniętą górę i nie powalające niskie rejestry. ;) Nikt nie będzie analizował do czego odsłuchujący był przyzwyczajony. ;)

I na koniec:

Trzeba się tysiąc razy zastanowić, zanim napiszemy w globalnej sieci, że coś miażdży coś innego. :)

0
  • #27 20 Gru 2012 15:44
    jaras1988185
    Poziom 10  

Nic takiego nie napisałem,tak chce się przyzwyczaić do brzmienia prawidłowego

Dodano po 58 [minuty]:

Podłączyłem zamiast mojego odwarzacza cd inny odtwarzacz,pożyczyłem od znajomego cd philipsa cd104,dziwęk nabrał dużo przyjemniejszej barwy jak na mój gust,muzyka zaczęła dosłownie płynąć dookoła pokoju,barwa zrobiła się cieplejsza,wyostrzony dźwięk zanikł i stal się taki,że słucham go teraz z ogromną przyjemnością,a jak na siłe próbuje się czegoś doczepić to nie potrafie,wszystko zdaje się idealne i nie męczy ucha:)

0
  • #28 21 Gru 2012 09:57
    przemo-lukas

Podałem tylko przykład, jak mogą powstać niezbyt pochlebne opinie.

Tobie natomiast gratuluję zakupu i życzę wielu przyjemnych chwil podczas odsłuchów.

W pożyczonym CD jest 2 x TDA1540P i napęd CDM1, tak więc nie wątpię, że dźwięk się poprawił. A na pewno "ocieplił". No nic, teraz dopiero zaczną się poszukiwania. ;)

Pozdrawiam serdecznie.

0
  • #29 23 Gru 2012 00:54
    jaras1988185
    Poziom 10  

Podsumowując temat:),minęło już kilka dni od zakupu kolumn,słucham ich całymi dniami,brzmienie bardzo mi się spodobało,wyleczyłem się z nałogu słuchania"tanich badziewnych pudełek",dostrzegłem i poczułem,że w muzyce nie chodzi tylko o bas i sopran,tylko o wszystko co jest w niej zawarte,nawet najmniejsze szczegóły na które wcześniej nie zwracałem zbytnio uwagi lub wogóle ich nie słyszałem,teraz dosłownie czuje ta muzyke całą,wszystko to co twórca chciał przekazać.Stwierdziłem też,że basu nie jest jednak za mało(jest wtedy kiedy ma być),nie kotłuje sie i nie zagłusza reszty instrumentów.Mógł bym pisać o tych kolumnach same zalety cały dzień.Na koniec chciałem podziękować wszystkim forumowiczą z którymi mogłem podzielić się moimi wrażeniami jak i skorzystać z waszej pomocy i opini,Jestem bardzo zadowolony z zakupu i szczerze mogę polecić te kolumny wszystkim tym,którzy sa ciekawi opini na ich temat.

Pozdrawiam Serdecznie Jarek

0
  • #30 03 Wrz 2013 09:30
    skwarucha
    Poziom 10  

Podepnę się
    1. Mam pokój około 20m2 mieszkam w bloku i raczej słucham muzyki cicho (teraz ma głośniki o skuteczności 85-87 i na wzmacniaczu radmor 5102 2*25W mi głośności starcza) chciałem kupić reference 50 ewentualnie 60 czy warto do takiego małego pokoju i cichego słuchania dopłacać 2x do Kappa 7?
    2. Czy do tych infinity starczy w przyszłości wzmacniacz Philips FA860 (martenz 50 (oczywiście do cichego słuchania) czy lepiej dołożyć trochę do Philips FA960 (Grundig A9000)

0