Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AMICA PD5080A422 - kod błędu

16 Gru 2012 23:24 2031 3
  • Poziom 10  
    Witam,
    Proszę o pomoc w zreanimowaniu w/w pralki. Po włączeniu świecą się diodki "95st.", "60 st.", "koniec" i miga "gotowa". Instrukcja podpowiada ze problem może tkwić w niezamkniętych dobrze drzwiach. Sprawdzałem blokadę drzwi, wygląda ok, poza tym że się ciut grzeje po włączeniu pralki. Zamek łapie zaraz po zamknięciu drzwi i trzyma jeszcze przez kilkanaście sek po wyłączeniu zasilania. Ponowne włączenie od razu włącza blokadę.
    Co myślicie? Uszkodzona blokada czy coś sieje błędny sygnał?
  • Poziom 11  
    Witam
    mam ten sam błąd tylko w innym modelu AMICI
    Co po za sprawdzeniu blokady, zawiasów, wyczyszczenia filtra mogę więcej zrobić by rozwiązać ten problem?
  • Poziom 10  
    Zgodnie z instrukcją producenta sprawdzałem zamek łącznie z jego odłączaniem i rozbieraniem - wyglądał ok, grzał się tylko. Sprawdzałem szczotki silnika, jak sugerowali koledzy forumowicze w innym temacie - ok. Wyciągnąłem sterownik i przelutowałem. Sprawdzałem przekaźniki na nim. Nic to nie dało:) Ostatnim podejściem również czepiłem się zamka, ale również gdzieś wyczytałem, że elektronika pralki może wariować z powodu złego zerowania gniazda:) Fakt, jedynie tam znalazłem drobne niedociągnięcia - niedokręcone kable. Po tym zabiegu i skasowaniu błędu, z tego co wiem to pralka chodzi do tej pory.
  • Poziom 11  
    Dziękuję za szybką odpowiedź
    Ja na razie skasowałem tylko kod błędy STARTEM i pralka działa.
    Może mój roczny syn coś poprzyciskał, bo mu fajnie migają lampki i dlatego błąd wyskoczył.
    Póki co sprzęt pierze a woda nie ucieka. Poczekam z rozbiórką pralki, aż minie kilka prań, bo gruntowe czyszczenie całości robiłem pół roku temu przy wymianie łożysk.

pozdrawiam