Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

renault kangoo 1.4 benzyna2000 - immobilizer od czasu do czasu blokuje zapłon

pielec1 16 Dec 2012 23:32 6639 7
    pielec1
    Level 10  
    Witam wszystkich i liczę na pomoc w kwestii immobilizera w Renault kangoo silnik 1.4 benzyna z 2000 roku.Próbowałem znaleźć odpowiedź, ale nie ma takiego przypadku jak mój.
    Otóż od pewnego czasu immo sporadycznie nie pozwalało zapalić silnika ( migała szybko kontrolka).Początkowo zdarzało się to rzadko (raz na kilka miesięcy), później częściej.Zauważyłem, że nie używając centralnego zamka ( tylko normalnie otwierając kluczykiem- przy okazji czy: otwierając drzwi kierowcy pozostałe powinny się też otworzyć ?) blokada występowała rzadziej.
    Mam dwa oryginalne kluczyki (wraz z ich kodami) które są bez problemu czytane przez centralny zamek. U fachowca sprawdzano czy nadają i są OK.
    Zauważyłem także, że po zablokowaniu immo kilkukrotne otwarcie i zamknięcie drzwi drzwi centralnym zamkiem połączone ze zmienianiem kluczyków zwykle pomaga ( czasami trwa to kilka ,a czasami kilkadziesiąt minut).Zwykle odpala na innym kluczyku niż użyty do otwierania/zamykania auta.
    Czy ktoś może coś podpowiedzieć? Mile widziane namiary na speca od Siemens Sirius 32N w Warszawie.
    Mam nadzieję, że ktoś coś podrzuci bo sytuacja jest mocno stresogenna.
    Z góry dziękuję za pomoc
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    A robił ktoś w ogóle diagnostykę? Przecież to proste auto, tu immo ładnie się diagnozuje.
    pielec1
    Level 10  
    A co rozumiesz przez diagnostykę i gdzie to można zrobić?
    Mieszkam w Ursusie.
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Diagnostyka komputerowa. W Ursusie nie znam.
    pielec1
    Level 10  
    A gdzie jest ktoś godny polecenia?
    Hans30
    Level 28  
    Masz pewnie uszkodzony kluczyk. Kilkukrotne zamknięcie i otwarcie auta pozwala na rozruch bo za którymś razem pewnie następuje autoryzacja klucza jeszcze. Teraz jeszcze można to tanio naprawić , później już będą koszty.
    pielec1
    Level 10  
    Paweł Wawa bardzo proszę o kontakt 501 143 667 lub pielec1(malpa)wp.pl.
    Dzisiaj od rana samochód całkowicie odmówił współpracy.
    Może jeszcze ktoś jest w stanie pomóc?
    pielec1
    Level 10  
    Okazało się jednak, że to problem kluczyka.Wymieniono jakiś element (transponder ?) i wszystko gra.Dziękuję za wszystkie rady i temat uważam za zamknięty.