Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki kupić dobry model rc elektryczny

17 Gru 2012 01:07 13509 8
  • Poziom 1  
    Witam wszystkich. Postanowiłem zakupić model ale kopletnie nie znam sie na co szczegulnie powinno zwracac uwagę i dlatego proszę o pomoc. Chciał bym aby był wmiare profesjonalny,dobrej jakości,bardzo szybki ,napęd 4x4 i zmożliwością tuningowania. Bardzo proszę o pomoc czy kupić gotowy czy samemu składać jak tak to z jakich części.
  • Moderator Robotyka
    Kupić samemu w gotowy zestaw, który jest dobrany i pewny.
    Najlepiej w sprawdzonym sklepie, gdzie można osobiście wszystko sprawdzić.

Zabawki z marketów to jednakowy, chiński szajs. Tu akurat nie ma znaczenia co się kupuje. Jeżeli już to warto kupić markę Nikko, która istnieje na rynku od wielu lat i jest w miarę pewna.

Prawdziwy model to koszt ok. 400zł za podstawowy model dla początkującego.
    To już zupełnie inna klasa jakości. Dlatego warto wybrać się osobiście do sklepu. Tu polecam sklep modelarski na Bitwy Warszawskie 1920, niedaleko Grójeckiej. Sklep się nazywa "Modelarnia" i można obejrzeć ich ofertę w sieci. To jeden z najlepszych sklepów w kraju i najlepszy w Warszawie. Inny, wyspecjalizowany w samochodach to "Wróblik RC", niedaleko "oszołoma" na Modlińskiej. W pobliżu mają nawet specjalny tor samochodowy, gdzie można wypróbować nabytek w komfortowych warunkach.
    Sprzedawcy znają się na modelach i doradzą w wyborze.
    Warto zwrócić uwagę, na dostępność części zamiennych do danego modelu.

Do zabawek z marketu praktycznie części nie ma, chyba że kupi się dwie zabawki, jedna na części. Do porządnych modeli będzie wszystko od najmniejszej śrubki. A to się może przydać.

Zestawy są wygodne, ale mało rozwojowe. Producenci ustawiają je pod kątem kosztów, nie możliwości. Własnoręczne składanie wychodzi nieco drożej, ale pozwala zrobić bardziej uniwersalny zestaw.
    Podstawą jest oczywiście aparatura. Dla samochodów stosuje się "stary" system analogowy 40MHz, lub "nowy" cyfrowy 2,4GHz. Dobrze gdyby nadajnik miał wbudowany komputer. Do samochodu warto wybrać aparaturę pistoletową, wystarczy 2 kanałowa (skręt i gaz), ale 3 kanałowa będzie bardziej rozwojowa (pozwoli dołożyć dodatkowe funkcje, np. uruchamianie kamery czy świateł).
    Drugim elementem zestawu jest tzw. płyta podłogowa, czyli podwozie, na którym montuje się wszystkie pozostałe elementy modelu. Ale to już cała encyklopedia wiedzy i trzeba wiedzieć czego się po modelu oczekuje.

Na początek wystarczy model 2 skali 1:16. Dla takiego samochodzika, 20km/h to bardzo duża prędkość, odpowiadająca nawet 320km/h dla prawdziwego samochodu. Dlatego nie ma wielkiego sensu pogoń za szybkością w tak małych modelach. Choć hobbyści potrafią rozpędzać takie modele do prędkości nieosiągalnych nawet dla prawdziwych samochodów. :)
    Nie pamiętam dokładnie ale rekord świata to coś ponad 250km/h co po uwzględnieniu skali bije rekord prędkości prawdziwego samochodu i to dużo.
  • Poziom 13  
    Powiedz jeszcze jakim funduszem dysponujesz.Jeśli chodzi o modele samochodów RC to największy wybór masz w rcwróblik.pl,rcracing.pl
  • Poziom 11  
    W wolnym czasie poszperaj na :arrow: HobbyKing, jeżeli chodzi o sprzęt dla początkujących , mają niesamowicie atrakcyjne ceny, porównując do polski , tak że nawet z przesyłką możesz wiele zaoszczędzić.
    Wielu modelarzy z mojego miasta tam zamawia i wszyscy mają pozytywną opinie, osobiście też kilka razy skorzystałem i mogę w pełni polecić . Jedyny minus to czas oczekiwania około 2 tygodni na przesyłkę. I wybór mają ogromny :D :D
  • Poziom 10  
    Szczerze polecam Tamiya TT-01. W sam raz dla początkujących. Części na tuningowane można zmienić praktycznie wszystkie ; ) Model osiąga prędkość około 45km/h, co można podwyższyć do nawet 120km/h. Wszystko za sprawą tuningu. Ma napęd 4x4, jest bardzo wytrzymały. Sam używam tego modelu w każdy sezon, od 8 lat i do tej pory nie miałem z nim żadnego problemu, oprócz startych zębów w zębatce atakującej, ale to oczywiste, że taki element się zużywa ; ) Koszt nowej nie przekracza 15 złotych. Nie ma on łatwego życia. Używam go do takiej "małej gymkhany". ;p Kiedyś miałem poważny wypadek tym modelem i muszę powiedzieć, że byłem mile zaskoczony. Byłem pewny, że gdy ściągnę karoserię ujrzę rzeźnię, ale jedynym uszkodzeniem była pęknięta felga. Mój model ma zablokowane dyferencjały, aluminiowy wał napędowy, silnik HPI Saturn 27T, oraz olejowe zawieszenie.
  • Poziom 9  
    Krzysztof, skoro jesteś z Warszawy to wpadnij do RC Wróblik tu masz namiar http://www.rcwroblik.pl/x_C_X__P_KONTAKT.html
    Chłopacy w sklepie znają się na tym co sprzedają i doradzą Ci na pewno coś na miarę Twoich potrzeb i funduszy jakie chcesz przeznaczyć.
  • Poziom 5  
    Jak na tej stronie HobbyKing kupić?

Moderowany przez Madrik:

Proszę pilnować pisowni. Następnym razem nie poprawię.

• Specjalista elektryk
    Zarejestrować się i kupić. Jak w każdym innym sklepie internetowym. Jeśli chodzi o płatność - ja płaciłem kartą debetową VISA.