Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Orion N300E. Ustawienie trackingu. Na obrazie pas zakłóceń.

07 Lut 2005 01:42 1236 2
  • Poziom 21  
    Mam problem z ustawieniem trackingu. Wszelkie regulacje rolek prowadzących nie dają efektu, w najlepszym przypadku na obrazie zawsze jest pas zakłóceń. Impulsy synchro są zespół głowicy jest ok., szybkość przesuwu taśmy na oko jest ok., tracking działa. Na 13V mam małe tętnienie około 1,2Vpp - czy to może być powodem??
  • Poziom 37  
    Zobacz tu, jak reguluję geometrię. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic231538.html . Ostatecznie tracking ustawia się stożkową nakrętką koło głowic A/C. Jeżeli pas śnieżąćych zakłóceń nie przesuwa się na obrazie po regulacjach to wina tylko geometrii. prowadzenia taśmy. Zobacz też czy szczelina między cokołem a dyskiem nie jest gdzieś zagięta czy skancerowana. Jeżeli zakłócenia są u samej góry lub dołu to pozostaje jeszcze spr. punkt przełączania -podkówka SWP lub PG(nie pamiętam w tym modelu).

W technice VCR nie występuje pojęcie - geometria. Regulamin nie zezwala na używanie slangu. (ob)
  • Poziom 21  
    Ten sprzęt jest strasznie zgrzebany.
    Prowadzenie ustawiłem ale z głowiczką od synchro to masz rację, muszę popatrzeć czy ona czasem nie była ruszana.
    Głowica wizyjna jest sprawna na 100%.