Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co to za wzmacniacz, nic nie moge znaleźć

17 Gru 2012 10:56 1683 13
  • Poziom 7  
    Proszę o pomoc, co to za wzmacniacz, nic nie mogę znaleść :| . Jaka moc itp :?: Co to za wzmacniacz, nic nie moge znaleźć Co to za wzmacniacz, nic nie moge znaleźć Co to za wzmacniacz, nic nie moge znaleźć
  • PCBway
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    djwojtekk napisał:
    Ile on wazy?
    Niby 36kg ale gdzies mi sie odbilo o uszy ze 20. A zwazyl bym tylko ze go dopiero kupilem i jeszcze do mnie nie dotarl;)

Dodano po 11 [minuty]:

A i jeszcze jedno, o co chodzi z tym mostkiem bo nie rozumiem tego...
  • PCBway
  • Poziom 16  
    Na moje oko coś ze stajni McGee - na naklejce radiatora coś takiego odczytałem, no i całokształtem pasuje do tych końcówek.
    Moc w okolicach 2 x 500W podejrzewam...
  • Poziom 7  
    A ogolnie jaka opinia chodzi o tym sprzecie?
  • Poziom 7  
    ooo, ja szukałem 3 dni i nic nie znalazłem :D a wiesz o co chodzi z tym mostkiem?
    1 × 491 Watt Kanal 1 an 4 Ohm - to jest dla mnie zrozumiałe.
    2 × 491 Watt Kanal 1 + 2 an 4 Ohm - tego nie rozumiem. Dałem 500zl, a w ogóle ten wzmacniacz będzie ok pod suba?
  • Poziom 16  
    W większym skrócie:
    2 x 300W/8R
    2 x 491W/4R
    Myślę iż się nada do subwoofera (oczywiście zależy co to za subwoofer).

Ps.
    Mostek to opcja największej mocy(~900W?) ale wtedy mamy tylko 1 kanał do dyspozycji.
    Z tego co pisze na obudowie wpinamy wtedy głośnik pomiędzy czerwone zaciski przyjmując iż ten po prawej jest plusem, dodatkowo impedancja głośnika nie może być mniejsza niż 4R.
    (proszę mnie poprawić jeśli coś nie tak)
  • Poziom 7  
    Damian7129 napisał:
    W większym skrócie:
    2 x 300W/8R
    2 x 491W/4R
    Myślę iż się nada do subwoofera (oczywiście zależy co to za subwoofer).

Ps.
    Mostek to opcja największej mocy(~900W?) ale wtedy mamy tylko 1 kanał do dyspozycji.
    Z tego co pisze na obudowie wpinamy wtedy głośnik pomiędzy czerwone zaciski przyjmując iż ten po prawej jest plusem, dodatkowo impedancja głośnika nie może być mniejsza niż 4R.
    (proszę mnie poprawić jeśli coś nie tak)

Pomiędzy czerwone? a na jednym zdjęciu na lewo od wentylatora jest napisane ground lift i tam powinien być przełącznik, od czego to? Co myślisz o cenie?
  • Poziom 16  
    Powinien on rozłączać masę końcówki z masą obudowy.
    Ale jak jest w tym konkretnym przypadku to nie wiem.

Sobie to w tłumacza nawet wrzuciłem i wyraźnie pomiędzy czerwone, zresztą mówi o tym cała teoria mostkowania wzmacniaczy której nie będę tutaj teraz przytaczał.

Co do ceny to tak wiesz... Dołożyłbyś coś trochę i kupiłbyś chociażby nowego t.amp'a Ta1050 (2x525W/4R) ale znowu jak za te pieniążki masz coś solidnego, a nie żadne Hollywoody czy coś. Może nie trafiłeś jakiejś super okazji ale i nie przepłaciłeś według mnie.
  • Poziom 7  
    a do czego to służy, sory za moje pytania ale jestem zielony :)
  • Poziom 16  
    Ground Lift w wzmacniaczach:
    Na pewno (tak mówią przepisy ) przewód ochronny PE musi być na stałe połączony z obudową wzmacniacza. Najczęściej rozłączana tym przyciskiem jest masa samego wzmacniacza z obudową wzmacniacza, która jest na stałe połączona z przewodem ochronnym. Ogólnie można tym przełącznikiem wyeliminować przydźwięk sieciowy itp.
    Jest niezbyt często stosowany.
  • Poziom 7  
    Co jest nie tak jak włącze jeden z kanałów i buczy coś cicho cały czas?