Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VBA EXCEL - Edycja txt, generuje dodatkową pustą linijke

blacknigga 17 Gru 2012 11:04 2199 3
  • #1 17 Gru 2012 11:04
    blacknigga
    Poziom 13  

Muszę zedytować plik gdyż mam makro które tworzy mi CSV i w niektórych linijkach jest za dużo ";" przez co nie chce mi się właśnie załadować plik. Dlatego znalazłem makro które edytuje mi plik i zamienia ";;;" na ";;" tyklko, że generuje mi dodatkową linijkę przez co znowu nie mogę załadować pliku:/

Znalazłem na internecie poniższy kod, który edytuje mi plik txt z poziomu excel'a.
    Wcześniej makro zapisuje mi plik CSV w TXT

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0 3
  • #2 18 Gru 2012 20:49
    czeles
    Poziom 16  

Dopisywaniu ostatniej pustej linii można zapobiec zmieniając nieco kod:

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0
  • #3 25 Gru 2012 13:02
    23844
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 30 Gru 2012 12:52
    blacknigga
    Poziom 13  

czeles napisał:
    Dopisywaniu ostatniej pustej linii można zapobiec zmieniając nieco kod:

Dzięki, pomogło

e-mega napisał:
    W pliku csv nie przeszkadzają wpisy ";;;;" pod warunkiem, że zachowane są wymiary eksportowanego obszaru.

W moim programie przeszkadzają, gdyż w niektórych linijkach muszę skasować ostani ";" bo inaczej program woła że dane powinny być w określonych formacie, po skasowaniu ";" problem znika:)
    e-mega napisał:
    Pisałem sporo programów opartych na plikach csv uzyskanych z Excela i nie wiem w czym problem

Ja jeszcze mam ten problem, że muszę zapisać wszystkie dane w pierwszej kolumnie. Te dane są oddzielone ";" bo inaczej program nie czyta pliku CSV odpowiednio, ale już to mam zrobione. Ale na innym komputerze w firmie dane te mogę mieć zapisane w kilku kolumnach (jedna dana - jedna kolumna), a u siebie wszystkie dane w pierwszej kolumnie. Stąd ta kombinacja była potrzebna, ale już mi działa wszystko

0