Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TespolTespol
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laguna 1.9dci 95KM 2006r. - Czujnik ci¶nienia paliwa

17 Dec 2012 11:12 6531 2
  • Level 10  
    Witam. Auto zaczyna szarpać na biegu jałowym i na obrotach. Zauważyłem niestabilne ci¶nienie na szynie paliwowej.
    Podł±czyłem oscyloskop pod czujnik ci¶nienia paliwa. Na biegu jałowym generuje sygnał ok 1.3v. W momencie gdy pojawiaj± sie szarpania na sygnale z czujnika pojawiaj± sie piki napięcia w dół do ok 0v. trwaj± ok 1 -2ms i pojawiaj± sie bardzo często. Czy jest fizycznie możliwe żeby byly takie skoki ci¶nienia paliwa w szynie, czy raczej szukać usterki elektrycznej? Zasilanie czujnika jest ok. Sprawdziłem przelewy na wtryskach. Problem pojawia się tylko gdy temperatura powietrza spada poniżej 5 st.C. Jak auto się rozgrzeje do temp roboczej problem ginie. Je¶li jest ciepło na zewn±trz problemu nie ma. Przeczy¶ciłem również zawór wydatku na pompie
  • TespolTespol
  • Level 16  
    Mam ten sam problem w Renault Thalii dci i nie znalazłem rozwi±zania .Czujnik temperatury paliwa zmieniony i dalej nic.
  • Level 10  
    Mówie od razu to jest ich słaby punkt i dokładnie jak sie zagrzeje to sie uspokaja pomaga tylko wymiana tego zaworu na pompie i problem znika jak macie na podmianke to sami zobaczcie

Dodano po 9 [minuty]:

chodzi o ten na pompie zaznaczony koszt około 300 zł. Laguna 1.9dci 95KM 2006r. - Czujnik ci¶nienia paliwa