Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna 1.9dci 95KM 2006r. - Czujnik ciśnienia paliwa

17 Gru 2012 11:12 5610 2
  • Poziom 10  
    Witam. Auto zaczyna szarpać na biegu jałowym i na obrotach. Zauważyłem niestabilne ciśnienie na szynie paliwowej.
    Podłączyłem oscyloskop pod czujnik ciśnienia paliwa. Na biegu jałowym generuje sygnał ok 1.3v. W momencie gdy pojawiają sie szarpania na sygnale z czujnika pojawiają sie piki napięcia w dół do ok 0v. trwają ok 1 -2ms i pojawiają sie bardzo często. Czy jest fizycznie możliwe żeby byly takie skoki ciśnienia paliwa w szynie, czy raczej szukać usterki elektrycznej? Zasilanie czujnika jest ok. Sprawdziłem przelewy na wtryskach. Problem pojawia się tylko gdy temperatura powietrza spada poniżej 5 st.C. Jak auto się rozgrzeje do temp roboczej problem ginie. Jeśli jest ciepło na zewnątrz problemu nie ma. Przeczyściłem również zawór wydatku na pompie
  • Poziom 16  
    Mam ten sam problem w Renault Thalii dci i nie znalazłem rozwiązania .Czujnik temperatury paliwa zmieniony i dalej nic.
  • Poziom 9  
    Mówie od razu to jest ich słaby punkt i dokładnie jak sie zagrzeje to sie uspokaja pomaga tylko wymiana tego zaworu na pompie i problem znika jak macie na podmianke to sami zobaczcie

Dodano po 9 [minuty]:

chodzi o ten na pompie zaznaczony koszt około 300 zł. Laguna 1.9dci 95KM 2006r. - Czujnik ciśnienia paliwa