Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Firefox i ustawienie 2 niezależnych routerów

17 Gru 2012 11:24 1347 10
  • Poziom 8  
    Wprowadzenie
    Obecny stan
    Gram z moją małżonką w grę przeglądarkową. Ja z stacjonarnego internetu ona wykupiła internet (7zł w plusie 100mega). Po wyczerpaniu limitu jest straszna padaczka i ogólnie oboje jesteśmy załamani bo to nasza gierka :) i ciężko nam w nią grać i jeszcze ciężej nie grać. Więc poszperałem w internecie i doszły mnie optymistyczne wiadomości. Teraz problem jak to zrobić ! :D

Co mamy do dyspozycji
    -Moje stałe łącze z kabla NETIA Router asmax ar1004g v2
    -komputer stacjonarny
    -Laptop podłączony WIFI do mojego neta

-komputer teściów który jest tak samo połączony ze stałym łączem z identycznym routerem asmax ar1004g (nie wiem czy v2 ale jak to będzie istotne to podam) Od razu powiem że nie mieszkamy z teściami więc to nie ta sama usługa netii.

Cel jaki Chcę osiągnąć
    Chciałbym tak utworzyć - skonfiguować połączenie aby przeglądać internet u siebie w domu ale żeby przechodziło to przez komputer moich teściów i w efekcie był wyświetlany adres IP taki jaki mają teściowie.

Radzimy sobie narazie doraźnie poprzez komórkę (pc suite) oraz poprzez program teamviever a dokładniej poprzez wirtualny pulpit... ale jest to na tyle wolne że wręcz zniechęca nas do dalszej gry więc proszę
    Chłopaki pomóżcie ! :D

Oczywiście wszystkie informacje screeny czy co tam będzie potrzebne dostarczę.

Jeszcze napiszę co robiłem odnośnie tego co chcę zrobić może podsunę jakieś wnioski podpowiedzi co źle robię lub pokażę że to dla mnie ważne :D

A więc błądząc po internecie natknąłem się na program Hamashi... stworzyłem sieć. 2 userów (user teść i user jazzgot) wszystko ładnie pięknie się wyświetliło.
    Potem wgrałem u teścia FreeSSHd ustawiłem wedle instrukcji gdzieś znalezionej na necie. Potem na moim komputerze wgrałem program putty i o dziwo po skonfigurowaniu go spytał się o login i hasło i teoretycznie nawiązał połączenie ALE po skonfigurowaniu w firefoxie Narzędzia->Opcje->zaawansowane->Określ w jaki sposób Firefox ma się łączyć z internetem-> ręczna konfiguracja serwerów proxy>Host SOCKS jako 127.0.0.1 niedziała to zwracam się o pomoc do was ... chłopaki pomocy :D
    Czy to w konfigurowaniu routerów programów czy czego tam trzeba będzie by osiągnąć mój cel...

Z góry wielkie dzięki i zapraszam do dyskusji.

Ps Kompletnie nie wiedziałem jak zatytułować post więc jak głupotę palnąłem z nazwą to przepraszam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Postaw Proxy HTTP u teściów i skieruj swoją przeglądarkę na ten proxy po sieci (adresach) Hamachi.

Tylko pamiętaj że twoja max prędkość ściągania przez przeglądarkę jest ograniczona max prędkością wysyłania łącza teściów, czyli przy ADSL technologi będzie to 250/512/1024 kbs max.
  • Poziom 8  
    Odnośnie ograniczeń upploadu teściów jestem tego świadom ale prosił bym o jakiś malutki manual tutorial podpowiedzieć jak to zrobić i za pomocą czego...

Tak łopatologiczniej.... Nie mniej dziękuję za zainteresowanie no i liczę że z postu na post będzie bliżej rozwiązania mojego celu.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Trochę to nie zrozumiałe - może wystarczy tylko bramki zmieniać.
  • Poziom 8  
    Panowie chylę czoła nad waszym intelektem i wiedzą (bez ironii serio zazdroszczę wiedzy :) ) ale proszę bardziej jasno... niewiele mi mówi to co piszecie a znając życie rozwinięcie 2 myśli powyższych panów rozwiąże mój problem ;)
  • Specjalista Sieci, Internet
    Od siebie z domu chcesz przekierować _cały_ ruch internetowy przez teściów ?
    W jakim celu ? chodzi o inny IP ?

Z poziomu twojego posta wnioskuję że kumasz bardziej niż się przyznajesz, google "windows free http proxy" i do roboty.
  • Poziom 8  
    Poprosił bym o jakiś schemat... czyli na kompie teściów zainstaluj coś tam na swoim coś tam przy konfigurowaniu nie zapomnij o czymś tam ;)
    Oczywiście przyjrzę się bliżej windows free http proxy ale to jutro dopiero praktyka ponieważ jak na złość teściów w domu nie ma i ich komp milczy więc pewnie jutro dopiero będzie telefon i poprzez wirtualny pulpit będę się starał osiągnąć cel.

bogiebog
    Gramy w gierkę która ma blokadę na jedno IP i aby go obejść i nie korzystać tak jak w tym momencie z pc suite i internetu za 7zł z plusa z komórki chcemy wykorzystać IP teściów bo ogólnie teraz też przez nich się logujemy do gry ale przez teamviewer zdalny pulpit. A to z kolei jest ultra wolne rozwiązanie. Więc bankowo będzie szybciej bezpośrednio a nie przez wirtualny pulpit.

A że mamy 2 kompy jeden stacjonarny a drugi laptop.. to chcę na swoim stacjonarnym mieć swoje normalne IP a na kompie małżonki(laptopie) założyć coś co będzie chyba jakimś tunelem czy coś w ten deseń co nie będzie za pomocą graficzną tylko już bardziej programową łączyć się z teściami...

to odnośnie tego po co :) a teraz odnośnie poziomu mojego posta ;) Oj strasznie mi przyjemnie że widać za moimi literkami jakąś logikę i wiedzę ale to bardziej przygotowanie się do tematu i poważne podejście do niego.
  • Poziom 43  
    Jak żona się łączy do sieci teściów ??
    Ja nie widzę tu nic skomplikowane.
  • Poziom 8  
    Może ja naprawdę jakoś nieskładnie to opisuje...

dom A
    Łącze z internetem z kabla (Dostawca 1) 2 komputery (stacjonarny i laptop)

dom B
    Komputer stacjonarny z internetem z kabla (dostawca 2)

Cel do osiągnięcia
    ---> w domu A chcę na kompie stacjonarnym mieć IP od dostawcy 1
    ---> w domu A chcę mieć na Laptopie IP dostawcy 2

Powód
    Gram w grę przeglądarkową i jest ograniczenie jedno konto na jedno IP.
    Chcę grać razem z małżonką w ww. grę.

Jak to nie będzie jasne czego oczekuję to już nie mam pojęcia jak wytłumaczyć.
    Rozumiem że może to dla kogoś na tyle łatwe że 3-4 słowa wydają mu się że naprowadzą mnie w prosty sposób na rozwiązanie. Ja nie widzę tu nic skomplikowane.

Masz pomysł czas to proszę pomóż mi w rozwiązaniu problemu. Niestety odpowiedzi typu
    Ja nie widzę tu nic skomplikowane
    Nie wnoszą nic poza moją frustracją. Liczę na waszą pomoc chłopaki ! :D
  • Specjalista Sieci, Internet
    HTTP proxy u teścia i przeglądarka w laptopie używa http proxy u teściów, oczywiście po hamachi to lepiej niech idzie.
  • Poziom 43  
    AAA ty chcesz z dostawcy 1 poprzez internet dostać się do sieci dostawcy 2 i do rodziców sieci, a potem z sieci rodziców wychodzić na internet ich IP??
    Cytat:

Masz pomysł czas to proszę pomóż mi w rozwiązaniu problemu. Niestety odpowiedzi typu
    Ja nie widzę tu nic skomplikowane

Nie rozumiałem o co ci chodzi ale teraz widzę co chcesz osiągnąć.

Nie będzie to proste i nikt cię za raczke nie poprowadzi - dostaniesz tylko namiary.

Tak jak kolega wyżej proxy lub VPN.