Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Candy DFI 95 T - Nie wypompowywuje wody

zurtex 17 Gru 2012 11:54 4128 3
  • #1 17 Gru 2012 11:54
    zurtex
    Poziom 15  

Zmywarka nie odpompowuje wody i wyskakuje błąd E3. Po przełączeniu na krótki program P9 jest poprawnie. Robię to celem wypompowania wody ze zmywarki. Co można wymienić na module programatora?. Czy brak nabłyszczacza może to powodować?. Wymieniłem kondensator w module na 5 Voltach, zasilanie procesora. Po jednym myciu było ok ale już po następnych źle i z błędem E3. Cieszyłem się że naprawiłem już zmywarkę a tu klapa dalej to samo. Proszę o sugestie i podpowiedzi. Czy może ktoś posiada schemat programatora?. Błąd E3 wskazuje na brudny filtr lub uszkodzenie grzałki. Grzałka chyba jest sprawna,bo gdy otworzę drzwi od zmywarki to czuć ciepło i parę tak jakby grzałka była sprawna.

0 3
  • #2 17 Gru 2012 13:16
    peter falk
    Specjalista AGD

A może przegrzewa :? Przekaźnik grzałki sprawny?

0
  • #3 18 Sty 2013 14:44
    _magu_
    Poziom 10  

Kolego zurtex, czy uruchamiając zmywarkę nabiera ona wodę i następnie nic się nie dzieje a jedynie słychać buczenie? Jeśli tak, to sprawdź kondensator silnika pompy podawania wody na "śmigła". Przerabiam taki temat aktualnie z jakąś zmywarką Candy i kondensator zwyczajnie wybuchł wewnątrz. Jest to marna konstrukcja tej zmywarki bo:
    1. W blasze na spodzie nie ma żadnych otworów
    2. Silnik pompy leży dosłownie na samym dnie
    Sytuacja była taka, że w wężu odpływowym wewnątrz zmywarki zrobiła się mała dziurka. Wody nazbierało się z 1 czy 2cm i silnik pięknie się w niej utopił.

0
  • #4 14 Mar 2013 22:29
    zurtex
    Poziom 15  

Zmywarka naprawiona.Po przeanalizowaniu pracy zmywarki okazało się że przerywa pracę pompa myjąca.Zachowywała się różnie raz wystartowała a raz przerwała.Gdy woda nie przepływa przez grzałkę w odpowiednim czasie to w końcowym etapie wyskakuje błąd E3.Przyczyną przerywania pompy myjącej był kondensator 220 nF, na module sterowania (programator),nie zapisałem sobie numeru, znajduje się on przy triaku,który steruje pracą pompy myjącej. Miał pojemność około 68 nf.Gdy by była pojemność około 100 nF to by pompa startowała.Wstawiłem dwa równolegle kondensatory o pojemności 100 nF.Przy uszkodzeniu jednego pompa będzie pracować.Tak zrobiłem z praktyki przy naprawie sterowników do pieca miałowego.Dziękuje wszystkim za pomoc i sugestie.

0