Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulator obrotów do szlifierki kątowej DWT WS-180DV (230V) - potrzebny schemat

17 Gru 2012 12:10 8232 8
  • Poziom 2  
    Witam,
    mam do naprawy szlifierkę kątową DWT WS-180DV (230v). Uszkodzony jest regulator obrotów (spalony rezystor zaznaczony na zdjęciu).

Jeśli ktoś posiada jakiś schemat tego elementu lub wie jaki rezystor powinien się znajdować w zaznaczonym punkcie to byłbym wdzięczny za pomoc.
  • Poziom 39  
    Sprawdż po druku , to może być bezpiecznik, a nie rezystor.
  • Poziom 2  
    andrzej lukaszewicz napisał:
    Sprawdż po druku , to może być bezpiecznik, a nie rezystor.

To na pewno jest rezystor... Po sprawdzeniu go miernikiem pokazuje mi 58kΩ, ale jest cały zwęglony i nie widać w ogóle jego symbolu :/
  • Poziom 11  
    Mam taki sam regulator, ale padł w nim PIC12F675 w obudowie DIP8. Jakbyś mógł zgrać go Pickitem byłbym wdzięczny. Rezystor, o którym mowa ma u mnie wartość 150R (zmierzona wartość to 365R - lekkie uszkodzenie). W moim przepaliła się ta spiralka w lewym dolnym rogu no i PIC. Uszkodził się również rezystor sterujący bramką triaka. Po paskach powinien mieć wartość 100R, ale po zmierzeniu ma 500R, co nie wystarcza do załączenia triaka (25mA). Napięcie zasilania układu to około 4,9V. Ustala je dioda zenera.
  • Poziom 10  
    Zakupiłem szlifierkę DWT GS06-27L bez regulatora obrotów. Jednak okazał się on niezbędny więc była dokupka. I problem jak go podłączyć gdzie podpiąć przewody? Regulator obrotów do szlifierki kątowej DWT WS-180DV (230V) - potrzebny schemat
  • Poziom 11  
    Pawełmatrix napisał:
    Mam taki sam regulator, ale padł w nim PIC12F675 w obudowie DIP8. Jakbyś mógł zgrać go Pickitem byłbym wdzięczny. Rezystor, o którym mowa ma u mnie wartość 150R (zmierzona wartość to 365R - lekkie uszkodzenie). W moim przepaliła się ta spiralka w lewym dolnym rogu no i PIC. Uszkodził się również rezystor sterujący bramką triaka. Po paskach powinien mieć wartość 100R, ale po zmierzeniu ma 500R, co nie wystarcza do załączenia triaka (25mA). Napięcie zasilania układu to około 4,9V. Ustala je dioda zenera.

szlifierka naprawiona, sam napisałem soft do tego PICa. Nie mierzy on prądu, ale jest soft start i regulacja obrotów. :-) Jak ktoś chce mogę podesłać .hex
  • Poziom 2  
    Pawełmatrix witam czy moze mi pan wysłac hex do pica 12f675 regulator obrotów z soft startem
  • Poziom 11  
    Mogę podesłać, jak go znajdę ;-) W tej mojej szlifierce w następnej kolejności poszło łożysko i się nie opłaca naprawiać.
  • Poziom 2  
    Pawełmatrix to bardzo bym prosił jak mozna i za ile pozdrawiam