Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zanik obrazu telewizji TRWAM satelitarnej na ASTRZE

tuctac 17 Dec 2012 12:35 1353 1
    tuctac
    Level 1  
    Zgodnie z apelem Radia Maryja, dotyczącym konieczności przestrojenia anteny, bo od 1go grudnia 2012 r. miały przestać działać dotychczasowe parametry, poprosiłam fachowców (?) z firmy Kom-Sat w Kościerzynie, by to zrobili. Zainkasowali 50zl, jakość odbioru zaczęła się stopniowo pogarszać: deformacja obrazu i dźwięku, aż 13.12.br. zupełnie straciłam odbiór (migocze na ekranie, tzw., kaszka).
    Zgłosiłam reklamację, a oni żądają NASTĘPNYCH 50 zł za, tym razem, za ustawienie anteny gdyż twierdza, że sygnał transpondera ( TV TRWAM) jest za slaby. Tymczasem moja Mama nie ma problemów z oglądaniem naszej katolickiej telewizji, podobnie matka mojej znajomej.
    Jakie mam szanse wyekzekwowania usługi za darmo, w ramach reklamacji? Do kogo mogę zwrócić się z, ewentualna, skargą?- Proszę o pomoc, radę.
    Korzystam z poczty siostrzeńca, mój adres elektroniczny: gi60na(malpa)wp.pl
    Można też odpowiedzieć Dawidowi.
    Z góry dziękuję, licząc na miarodajną odpowiedź.
    Zdrowych, wesołych Świąt; niech Nowonarodzony błogoslawi!
    Grażyna
    gulson
    System Administrator
    A skąd wiadomo, że nie masz czasem mniejszej anteny, gorszy konwerter lub gorsze uwarunkowania terenowe od tych znajomych? Ośnieżona antena również wpływa na odbiór. 50zł to obecnie w zasadzie zwrot kosztu dojazdu. Według mnie nie ma żadnych podstaw do reklamacji. Prawdopodobnie te osoby nawet nie ruszyły anteny tylko wykonali zmiany częstotliwości w odbiorniku satelitarnym, tym bardziej nie są winni pogorszenia parametrów.

Skargę można zgłosić do Ojca Dyrektora, aby przeniósł się na lepszą platformę i nie nękał swoich owieczek gorszym zasięgiem.