Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Efekty na diodach LED. Układy do sterowania. Ciekawy wizualny sposób.

07 Lut 2005 02:17 1727 14
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich.
    Mam zamiar pobawić się trochę ledami. Są to chyba podstawy elektroniki, ale od czegoś trzeba zacząć. Robiłem sobie układy zasilania leda różnym prądem (rózna jasność diody aż do przepalenia :D ), migającą diodę i to by było wszystko. Mam zamiar kupić diodę dwu i trzykolorową. Jak ją sterować? Zna ktoś może układy do sterowania ledem, lub ledami w jakiś ciekawy wizualnie sposób?
    Z góry dzięki.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 28  
    jedyne co mi sie przypomina to dwa generatory trojkata dosc wolnozmiennego i dioda dwukolorowa
    zmieniajaca jasnosc i kolory
    moze to cos nowego dla odmiany ?
  • Poziom 22  
    Witam
    Poszukaj sobie generatora PWM na 555. Do każdego koloru zrobisz sobie generator i możesz sie bawić do upojenia.
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    A ma ktos może jakieś schematy?
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Witam
    Tu masz przykład.
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    może lepiej na początek migacz na 2 ledach 2 tranzystorach 2 kondensatorach i 2 rezystorach chyba że chcesz robić coś cięższego
  • Poziom 14  
    Migającą diodę na multiwibratorze już robiłem... "tprzemko" piszesz o jakimś przykładzie,ale gdzie on?
  • Poziom 22  
    Witam
    Popatrz w poprzednim pośćie na słowo 'Tu' :) .
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Mogę ci podrzucić troche schematów odnośnie Sterowania Diod Led i inne układy mrygające Podaj na PW twojego Imeila bo niemoge Mojego pliku wysłać na Twoje PW
  • Poziom 17  
    pamietaj abi nie przekroczyc pradu diody ponad 20mA. Rezystor mozna zgrubsza obliczyc; R=(Uz-2V): 10mA

Dodano po 1 [minuty]:

Wynik masz w kiloomach
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Hmmmm...mógłbyś (grzesdc) rozwinąć trochę Twóją mysl??? Jakieś konkrety, schematy??? Z góry dzięki.
  • Użytkownik usunął konto