Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik rurowy do rolet Axial - jak ustawić krańcówki ?

17 Gru 2012 13:04 6675 4
 • Poziom 9  
  Witam. Czy ktoś ma pojęcie jak ustawić krańcówki w silniku jak na zdjęciu. Są tam dwa żółte suwaki, które można wcisnąć lub wycisnąć. Wszelkie próby dały połowiczny rezultat, gdyż udało mi się ustawić aby roleta zatrzymywała się w górnej pozycji jednak nie dało rady ustawić dolnej. Niestety próby kombinowania doprowadziły do tego że teraz roleta nie zatrzymuje się ani u góry ani na dole. Nie wiem jakiego producenta jest to napęd. Montowane było w 2000 roku. Firma która montowała okna z roletami nie istnieje więc nie mam żadnego punktu zaczepienia.
  Silnik rurowy do rolet Axial - jak ustawić krańcówki ?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 11  
  przy pracy do góry, gdy roleta osiąga punkt górny w tym momencie wcisnąć górny żółty przycisk. gdy roleta osiągnie dolne położenie wcisnąć dolny żółty przycisk.
  Tobie pewnie się już nie przyda ale może ktoś będzie szukał informacji.
  Pozdrawiam.

  Moderowany przez Marek J.:

  3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

 • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
  stantop napisał:
  przy pracy do góry, gdy roleta osiąga punkt górny w tym momencie wcisnąć górny żółty przycisk. gdy roleta osiągnie dolne położenie wcisnąć dolny żółty przycisk.

  Bzdura...
  W tych napędach (AXIAL) jest dokładnie odwrotnie...Na początku obydwa przyciski powinny być wciśnięte, wówczas napęd pracuje bez ograniczeń w każdym kierunku.
  Po ustawieniu pożądanego położenia dolnego wyciąga się dolny przycisk, a następnie po osiągnięciu górnego położenia wyciąga się górny przycisk...
 • Pomocny post
  Poziom 10  
  Witam

  Ani jedna ani druga metoda ustawiania krańcówek nie jest prawidłowa.
  Po dwóch dniach walki postanowiłem zdemontować silnik i przyjrzeć się budowie jak i działaniu samych krańcówek.

  Mój sposób programowania wygląda następująco (ta procedura jest prawidłowa dla siłownika w którym przyciski są z lewej strony) sposób nawijania na zdjęciach

  1. wciskamy obydwa przyciski "C" i "B" (w tym momencie przełączniki krańcowe (OPISANE NA ZDJĘCIACH) są zblokowane nie poruszają się) automat chodzi bez ograniczeń lub zatrzyma się w momencie przegrzania silnika po 3-5min wtedy trzeba odczekać aż temperatura spadnie.

  2. opuszczamy roletę na sam dół, zatrzymujemy ją ręcznie(za pomocą przycisków na ścianie lub za pomocą pilota) i odpinamy pancerz
  3. wyciągamy "B" i uruchamiamy opuszczane , czekamy aż silnik się zatrzyma na krańcówce (w tym momencie biały przełącznik wcisnął krańcówkę na opuszczaniu)
  4. wciskamy "B" i wyciągamy "C" i uruchamiamy podnoszenie, czekamy aż silnik się zatrzyma na krańcówce (w tym momencie czerwony przełącznik wcisnął krańcówkę na podnoszeniu)
  5. jak już mamy obydwa przełączniki krańcowe w punktach 0 (przy samych krańcówkach) to rozpoczynamy właściwą procedurę programowania
  6. wciskamy przycisk "C"
  7. podczepiamy pancerze i ręcznie (za pomocą przycisków na ścianie lub za pomocą pilota) ustawiamy właściwe położenie zawiesi
  8. wyciągamy "B" i uruchamiamy podnoszenie teraz ręcznie zatrzymujemy rolety w górnej pozycji
  9. wyciągamy "C"

  GOTOWE

  Silnik rurowy do rolet Axial - jak ustawić krańcówki ?
  Poniżej zdjęcia: Silnik rurowy do rolet Axial - jak ustawić krańcówki ?Silnik rurowy do rolet Axial - jak ustawić krańcówki ?Silnik rurowy do rolet Axial - jak ustawić krańcówki ?Silnik rurowy do rolet Axial - jak ustawić krańcówki ?
 • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
  Brawo.
  Dzięki za rozwinięcie informacji i szczegółowy opis korekty położeń krańcowych. Moja informacja zawierała ustawienie położeń w nowym silniku (od punktu 5).