Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

DENON AVR 2113 - przeci您enie drugiej strefy

17 Gru 2012 14:33 4938 9
  • Poziom 2  
    Witam,
    Zakupilem amplituner Denon AVR 2113 - zaleza這 mi na II strefie. W sklepie powidziano mi ze ten model ma mozliwosc podlaczenia glosnikow na druga stref. I rzeczywiscie ma.
    II strefe podlacza sie pod wyjscia Souraund Back amplitunera.
    1. Porblem pojawil sie podczas dosc glosnego sluchania muzyki - po ok 30 minutach sluchania urzadzenie przeciazylo si.
    Pod這czone mialem 2 glosniki Paradigm 8ohm mocy ok 100W. myslalem ze to przez przypadek ale problem sie powtarza kazdorazowo gdy slucham glosno muzyki.
    2. Pozniej jeszcze podlaczylem dwa glosniki Tannoy i teraz wzmacniacz wylacza sie jeszcze szybciej.

W sklepie dowiedzialem sie ze ten amplituner nie ma wyjscia pre out, ktory zamknalby sprawe.

Pytania:
    1. Czy mozna dorobic pre out do tego amplitunera
    2. Czy podlaczenie glosnikow szeregowo pomo瞠?
    3. Moze selektor glosnik闚?
    4. Podobno podlaczenie tej II strefu przez aktuwny subwoofer pomoze? Podlaczylem do aktywnego subwoofera i niestety amplituner tez sie stratsznie nagrzewal!
    Moze jest jakies inne rozwiazanie, ktore rozwiaze problem?

Bede wdzieczny za opinie i pomoc.
  • Poziom 24  
    Dzielnik napi璚ia - wyj軼ie z zacisk闚 g這郾ikowych na wej軼ie liniowe dodatkowego wzmacniacza, za豉twi spraw braku pre - out.
    Nie wiem jak jest z t 2 stref w 2113, ale mo瞠 posiada te wyj軼ie sygna這we pod dodatkowy wzmacniacz ?
  • Poziom 2  
    Dzieki za odpowiedz!

Sprawdze ten dzielnik napewno! Problem w tym, ze ten 2113 nie ma zadnego wyjscia na "out" tak wiec nie mozna juz zadnego sygnalu wyslac z amplitunera. Pozostaje ten dzielnik - mam nadzieje, ze pomoze:)

Jeszcze mam pytanie - jezeli puszcze sygnal przed dzielnik na inny wzmak - czy bedzie strowanie glosnoscia z denona??? Bo funkcje sieciowe akurat w nowych modelach to rewelacja (po wifi mozna strowac z iphone lub androida bez problemu wszystkimi funkcjami).

A jak sprawa z puszczenim syglany przez subwoofer - to ma sens? Bo sprawdzalem tylko z 1 - moze byl walniety? moze warto sprobowac z innym

Pozdrawiam i dzieki za rade!
  • Poziom 11  
    A mo瞠 si przegrzewa i redukuje moc?
    To mo瞠 jaki wentylator od kompa za dyszk i po k這pocie.
  • Poziom 39  
    jeremi777 napisa:

Problem w tym, ze ten 2113 nie ma zadnego wyjscia na "out" tak wiec nie mozna juz zadnego sygnalu wyslac z amplitunera. Pozostaje ten dzielnik - mam nadzieje, ze pomoze:)

Co Ty piszesz,jak ten klocek ma wyj軼ie AUDIO OUT Zone 2
  • Poziom 2  
    Denon rzeczywiscie bardzo sie nagrzewa i to jest powodem overloadu - wentylator mozeby pomogl ale nie mam pojecia jakbym mial go zamontowac.

Odnosnie klocka - to Zone 2 w tym modelu jest podlaczana do surround back - nie ma odrebnego wyjscia OUT dla 2 strefy!

Wydaje sie, ze jedynym rozwiazaniem bedzie dzielnik - albo wentylator - tylko jak go zamontowac?
  • Poziom 9  
    Kolego jeremi777@ A co to s za przyciski dla drugiej strefy , po co one tam s .
    http://www.areadvd.de/hardware/2012/denon_avr2113.shtml

Druga sprawa ten av ma wbudowany wentylator , nie grzeje si jak onkyo 616 czy straszy model 609 , pre-out stosuje si do pod陰czenia zew. wzmacniacza z celu poprawy stereo i pod陰czenia front闚 pod zaciski wzmacniacza , wykorzystuj帷 pre-amp denon 2113 ( czyli przedwzmacniacz ) , no ale co to ma wsp鏊nego z drug stref .

Je瞠li Twoje kolumny nie s " trudnymi do wysterowania czyli o niskiej impedancji " to on nie powinien by gor帷y ,tym bardziej nie ma prawa si wy陰cza , wy陰cz ty造 i centralny te r闚nie boczne ,zostaw tylko fronty i po kolei sprawdzaj czy si grzeje czy nie .Ja bym tak to testowa .

Poda貫m Ci link do test闚 niemieckich ,masz tam na 3 lub 4 zdj璚iu przyciski zone 2 dodatkowo z ty逝 na panelu "surround back " no to masz 7 ko鎍闚ek + wyj軼ie na sub aktywnego .
  • Poziom 2  
    Dzieki za kolejna odpowiedz.
    Rzeczywiscie sa prziciski dla II strefy - ale glosniki podlacze sie pod wyjscie surround back - wiec nie jest to typowa II strefa tylko wykorzystanie wyjsc dla bocznych glosnik闚.

I tutaj pojawil sie problem z przegrzewaniem sie wzmacniacza podczas glosnego sluchania na II strefie.

Nie sprawdzalem czy po podlaczeniu do front闚 (glosnik闚, ktore mam podlaczone do suround back) av sie przegrzewa. Tylko nie wy tym lezy moj problem.

Ja poprostu chcialbym sluchac glosno muzyki na suround back bez ryzyka overloadu. Dlatego potrzebne mi jest rozwiazanie: konc闚ka mocy - natomiast jak bez pre out podac sygnal na inny wzmacniacz itd...

Dlatego zastanawiam sie nad tym dzielnikiem... tylko nie mam pojecia jak to zrobic
  • Poziom 9  
    Zacytuj s這wa specjalisty z salonu napisa貫m do niego ,przedstawiaj帷 Tw鎩 problem ,bo mnie to te zaciekawi這 "Witam,
    w kwestii drugiej strefy - je郵i kolega zacznie kombinowa z dodatkowym ch這dzeniem itp., to gwarantuj 瞠 spali zasilacz albo ko鎍闚ki mocy. W takich warunkach przy tak du篡m obci捫eniu amplituner pracuje w skrajnych warunkach, dodatkowe ch這dzenie oszuka system zabezpiecze, urz康zenie mo瞠 b璠zie gra這 du瞠j, ale poprostu ulegnie uszkodzeniu."

Co do "Ja poprostu chcialbym sluchac glosno muzyki na suround back bez ryzyka overloadu. Dlatego potrzebne mi jest rozwiazanie: konc闚ka mocy - natomiast jak bez pre out podac sygnal na inny wzmacniacz itd.."

Hm, a nie mo瞠sz s逝cha g這郾o na frontach , jak wszyscy co posiadaj av do kina , to one ogrywaj pierwszy skrzypce w muzyce 2.0 , ale co co da "dzielnik napi璚ia " to si stosuje zamiast pre-out czyli wzmacniaczem sterujesz fronty a nie 瘸dne efektowe , te g這郾iki s przestrzenne .

kombinujesz , jak spalisz av to b璠ziesz mia problem , wpisz w google dzielnik napi璚ia - pre out .