Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czasami znikaja polskie litery

gsawicki 17 Gru 2012 15:00 3699 4
  • #1 17 Gru 2012 15:00
    gsawicki
    Poziom 12  

Witam.

Mam problem z polskimi literami (jak widac pisze bez nich). Od razu pisze NIE JEST to problem z klawiatura.
    1. Mam tylko i wylacznie w systemie klawiature Polska programisty
    2. Pisze polskie litery z PRAWYM altem.
    mimo to jak probuje cos polskiego napisac (obojetnie jaka litera) to albo nic nie pisze (w przegladarce) i niekiedy wyswietla menu gorne lub pisze litery bez ogonkow (w notepad++). Usunalem juz klawiature polska programisty i dodalem jeszcze raz, bez skutecznie.
    Jeszce jedna informacja, dzisiaj rano dzialalo, przestalo pol godziny temu (nic nie instalowalem, nic nie zmienialem. Juz kilka razy tak mialem, ze przestawalo dzialac na np. pol godziny i potem znowu dzialalo. Pewnie po restarcie bylo by dobrze, ale ja szukam przyczyny i rozwiazania problemu. Aha moge pisac polskie znaczki wciskajac Shift + ~ a potem litere czyli np. jak potem wcisne l to wyjdzie ł ale pisanie tak jest mocno upierdliwe :) Oto potwierdzenie ze moge tak pisac ąćęłóZŹÓŁ itd. Czy ktos mial taki problem z czasowym znikaniem polskich liter?

Jeszce dodatkowe info:
    Windows 7 64bit Ultimate Angielski
    Laptop Asus N76V + zewnetrzna klawiatura USB. nie dziala na obu klawiaturach !

0 4
  • #2 17 Gru 2012 15:08
    GallusAnonimus
    Poziom 30  

Sprawdź z inną klawiaturą, tak dla pewności. Nie przekonuje mnie Twoja teza, że nie jest to problem z klawiaturą.

Dodano po 1 [minuty]:

edit: Laptop... nie działa wbudowana i dodatkowa... już mnie przekonuje.

Hmmm... opcje regionalne... tam na pewno wszystko dobrze?

0
  • #3 17 Gru 2012 15:16
    djzatorze
    Poziom 23  

Czy polski pakiet językowy do Windowsa jest pobrany i zainstalowany?

1
  • #4 17 Gru 2012 15:28
    gsawicki
    Poziom 12  

A gdzie to sprawdzic, cos mi sie niedawno pobralo, ale ja chce miec windowsa po angielsku wiec chyba go nie wlaczalem, ale cos mi sie wydaje, ze przed instalacja tego pakietu polskiego dzialalo zawsze ok (przez poltora roku) dopiero od ok 2 tygodni mi sie sypie.

Moze usune ten pakiet jezykowy?

Dodano po 2 [minuty]:

W opcjach regionalnych jest 1 klawiatura polska programisty, dolozylem juz druga, poprzelaczalem i nic nie dalo, wiec usunalem en i wrocilem tylko do polskiej programisty

Dodano po 2 [minuty]:

Sprawdzilem w opcjach regionalnych i w display language mam do wyboru english i polish, ale zawsze mialem ustawione english i dzialalo.

Dodano po 5 [minuty]:

Zrobiłem jedną rzecz dla testów i pomogło, choć nie jest to rozwiązanie i nie mogę teraz już szukać rozwiązania problemu. Wprowadziłem na chwilę laptop w stan uśpienia (czyli z podtrzymaniem zasilania na pamięci, reszta wyłączona) i po wejścu w win jeszcze raz wszystko działa. Samo zablokowanie windowsa nic nie dawało.

0
  • #5 04 Sie 2015 10:48
    wloczyj
    Poziom 1  

ja mam taki sam problem po wybudzeniu komputera znaki działają poprawnie a po jakimś czasie znikają.

zauważyłem, że po wypięciu ze stacji dokującej problem znika.
    W moim przypadku idzie uzyskać polskie znaki poprzez CTRL+ALT+(litera)
    -------------------------
    Model systemu DELL Latitude E7240
    Nazwa systemu operacyjnego Microsoft Windows 8.1 Pro

2