Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VCR Panasonic NV-G40ED brak obrazu i głosu

07 Lut 2005 07:46 1382 5
  • Poziom 25  
    Witam,panowie,kolega podrzucił mi VCR-a z takim efektem,po wrzuceniu kasety i włączeniu brak obrazu ,choć jakaś ciemna zmiana na ekranie jest,i brak głosu,ale po przełączeniu na TEST,są dwa pasy i jest głos. Koleś stwierdził że jak nic z tego nie będzie mogę z nim zrobić co zechcę ,i tak myślę ze trochę szkoda go porzucić albo rozebrać bo mógłby jeszcze pograć, gdzie są podejrzane miejsca ,gdzie szukać? Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Moim zdanie jest zabrudzony dysk wizyjny bo tak jak piszesz po przełączeniu na test jest tam jakiś głos to jest objaw właśnie mocno zabrudzonego dysku wizyjnego, padłącz jeszcze magnetowid przez kable AV i wtedy gdy będziesz miał głas to napewna usterka tkwi w dysku wizyjnym, alba trzeba go będzie wyczyścić a w ostateczności wymienić.
    Pozdrawiam reni_misior
  • Poziom 24  
    Witam !!!!

Najpierw zajmij się zasilaczem .Niedawno miałem taki sam przypadek w J35 .Przegrzebałem całą płytę główną i nic . Po wymianie układu scalonego w zasilaczu pojawił się normalny obraz i głos . Te zasilacze są wybitnie upierdliwe i powodują masę dziwnych objawów .
    Oczywiście czyszczenie dysku nie zaszkodzi .

pozdr D.RZ
  • Poziom 25  
    Zasilacz na wtórnej STK 5340,po wymianie stała się rzecz dziwna ,
    z videa poszedł dymek,coś się przypaliło na płycie,niezauważyłem z czego,
    wyświetlacz ciemny .Po wstawieniu poprzedniego STK wszystko jest tak jak było,poza jedną różnicą ekran jest czarny (poprzednio były jakieś paski kropki i śnieg)tj wyświetlacz ok,przewijanie ,play ,eject,wszystko działa,obrazu i głosu brak,przy przełączeniu na TEST,jest głos,teraz to już zagadka,ale podchodzę do niego "pozaprogramowo" w wolnych chwilach.Może jeszcze jakieś sugestie...? Pozdrawiam.
  • Poziom 39  
    Zmierz napięcia z przetwornicy dymek poszedł prawdopodobnie z rezystora przy zasilaniu wyświetlacza sprawdz diodę Zenera przy wyświetlaczu,napraw przetwornicę na początek wymień elektrolity po pierwotnej i wtórnej.
  • Poziom 25  
    Wymiana elek była na samym początku,były trzy kompletnie wyschnięte,
    poprostu o tym nie wspomniałem,kiedy poszedł dymek odstawiłem go i niewiele sprawdzałem,myślę że stary STK ze względu na wyschnięte elki
    tak się mógł uszkodzić że nie daje jakiegoś napięcia,po wstawieniu nowego STK pojawiło się to napięcie i coś przypaliło,ale nic przez to nie działa a przy starym funkcje działają ,nawet w pomiarach tych STK jest
    między nimi znacząca różnica,w tygodniu może znajdzie się czas to dalej podejmę walkę,dzięki za odzew,zenerki oczywiście sprawdzę.Pozdrawiam.