Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez caro plus 1,6 benzyna - nie odpala

17 Gru 2012 16:56 2061 3
  • Poziom 16  
    Witam.

Praktycznie nie znam się na mechanice samochodowej zaznaczę na początku. Przechodząc do rzeczy... Posiadam poloneza caro plus z jednopunktowym wtryskiem z 96 roku (benzyna). Nagle przestał odpalać tzn. kręci rozrusznikiem i kręci... i nic więcej. Sprawdziłem napięcie akumulatora - 12,55 v. Przejrzałem wszystkie bezpieczniki, kostki przekaźników i nic. "Choroba" pojawiła się nagle. Przyjechałem, zaparkowałem, zgasiłem, poszedłem do mieszkania. Wybrałem się do samochodu po ok. 3 godzinach i właśnie to się stało. Będę wdzięczny za jakieś sugestie.

Pozdrawiam

edit: przypomniało mi się, że gdy go ostatni raz gasiłem to po przekręceniu kluczyka w stacyjce na off jeszcze silnik chodził - wtedy mnie szarpnęło do przodu jak zdjąłem nogę ze sprzęgła.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 22  
    Sprawdź czy pompka podaje paliwo i czy jest iskra na świecach, to podstawa.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 16  
    Szuler17 napisał:
    Sprawdź czy pompka podaje paliwo i czy jest iskra na świecach, to podstawa.
    Przypomniało mi się jak kolo z serwisu włożył mi do środka cewkę z ...fiata uno bodajże - było to niespełna 3 lata temu. Zobaczę czy jest iskra ale jestem zmuszony poprosić o instrukcję jak się bada pompkę paliwa. Dzięki.