Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iphon 3g - Biały LCD ale nie całkowicie

17 Gru 2012 19:05 867 2
  • Poziom 10  
    witam posiadam iphona 3g 1-Przestał mi działać głośniczek więc kupiłem i wymieniłem, po złożeniu, zadziałał bez problemu ale po automatycznym zablokowaniu i odblokowaniu zrobił się biały (szary) ekran :(( 2-dziwnie się zachowuje gdy jest biały ekran to wszystko działa można go zablokować i po ponownym włączeniu odblokować na pamięć, włączyć wszystko co chcecie jeśli się pamięta gdzie jest co i jak. 3- głupio zrobiłem i rozłączyłem Lcd gdy był włączony, rozebrałem jeszcze raz wyświetlacz i nic, 4-gdy go podłącze widać piorunek tak bardzo słabo wyświetlacz nadal jest biały ale pod kontem widać piorunek a gdy go odłączę widać słabo wtyczkę nie wiem co jest. A - dodam ze kupiłem nowy wyświetlacz i to samo się działo B- kupiłem nowy plastik i nadal to samo więc szlak mnie trafił. Pożyczyłem iphona od kumpla za jego zgodą rozebrałem go i zmieniłem wyświetlacze cóż kolegi także działał tak samo był biały gdy podłączyłem swój LCD do jego iphona było ok ?? ale gdy złożyłem jego telefon do kupy to zrobił się biały ekran ale tylko do pierwszego resetu i podłączenia do Pc, a mój nadal stał biały :(( w serwisie powiedzieli mi że to gniazdo Lcd prawdopodobnie coś tam urwałem ??? tak mi powiedzieli. Sam nie wiem nie naprawiałem go bo to dziadowski serwis ps. resetowałem mojego iphona wgrywałem nowy soft i nic więc to może być to gniazdo :( na wymiane sie nie nadaje bo mam za niezdarne rączki a gniazdo jest bardzo małe ale pytam co może być innego moze się mylę mylą z tym gniazdem albo jakiś układ z tego co sie naczytałem tu jakiś filtr? czy coś tam proszę o poradę pilnie wszystko co macie poproszę ps. soft 4.2.1 bb 05.15.04 z sentymentu i z tego co tam mam na nim chce go naprawić pilnie proszę o pomoc dodam zę robiłem wszystko co pokazują na you tube i w dodatku czyściłem sprężonym powietrzem całe gniazdo do tego fonik nigdy nie był otwierany dla tego to takie dziwne że padł :( proszę o pomoc
    Na odwrocie płyty głównej pod gniazdem znajduje się 5 maciupeńkich rezystorów i jeden większy wszystkie dziwnie były zaśniedziałe ( pokryte białym osadem) czy to tego przyczyna może być dopiero co zobaczyłęm pod lupą
    Zdania zaczynamy wielką literą i kończymy kropką. Przed wysłaniem wiadomości użyj przycisku "Pisownia" i popraw błędy. Proszę niezwłocznie poprawić swoją wiadomość. jever 23
  • Poziom 13  
    "Dziadowską" to zrobiłeś robote Ty, nie oceniaj serwisu skoro nie skorzystałeś z jego usługi, skoro nie masz pojęcia to lepiej oddaj ten telefon komuś kto się na tym zna. Jeśli usilnie bedziesz próbował sam i nadal masz zamiar popadac w koszta, sugeruje wymiane LCD a nie gniazda, taśma w tych wyświetlaczach bywa "bardzo" delikatna na zagięcia a skoro widac nalot na rezystorach znaczy że miał kontakt z cieczą, wyczyśc co trzeba i probuj dalej.