Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C++ / Kalkulator, błąd i brak pomysłu

17 Gru 2012 19:42 963 3
  • Poziom 7  
    Witam

Ogólnie muszę zrobić kalkulatorek który będzie liczył symboli Newtona, wariacje bez powtórzeń i silnie rekurencyjnie, potęgę, póki co silni jeszcze nie zrobiłem ale to mniejszy problem bo kalkulatorek musi być zrobiony w klasie pochodnej ale za bardzo nie wiem jak to zrobić, pomocy.

Kod: cpp
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
  • Poziom 2  
    Jeżeli ma być w klasie pochodnej(czyli potomnej) to musi dziedziczyć po innych klasach. Dla mnie to by wyglądało tak:
    robisz osobne klasy do liczenia symboli newtona, silni i tak dalej i je dziedziczysz w klasie potomnej czyli twoim kalkulatorku (dziedziczenie wielokrotne). Dla mnie to trochę bezsensowne podejście ale tak to rozumiem. Poczytaj sobie trochę na temat dziedziczenia i powinieneś bez trudu to zrobić.
  • Poziom 7  
    No niestety muszę, najgorzej że nie wiem jak to zacząć bo nic na temat tego kodu mi nie napisałeś co podałem, wiec nie wiem co i jak ;c
  • Poziom 2  
    Tworzysz kilka klas w których wrzucasz po metodzie do liczenia czego tam potrzeba(tak jak robiłeś kalkulatorek). Do tego klasą kalkulatorek dziedziczysz po wszystkich tych klasach( wtedy będzie miała dostęp do wszystkich tych metod o ile zadeklarujesz jako public lub protected). Poczytaj sobie np. tu: Link