Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vw Lupo 1,4 - Zwarcie swiateł kierunkow i wycieraczek duzy probl

17 Gru 2012 20:07 2862 6
  • Poziom 9  
    Witam , zacznę od początku , lupo 99r 1,4 16v Wyposażenie Klimatyzacja ręczna el szyby el lusterka . Autko ma problem ze swiatłami mijania wycieraczkami i kierunkami . Mianowicie do rzeczy na liczniku zapalają się dwa kierunkowskazy świecą stale + do tego kontrolka od swiateł długich czyli drogowych czasem jak poruszam przełącznikiem od wycieraczerk to zgaśnie i lekko wycieraczka się podniesie ale nic więcej wtedy przy włączeniu awaryjnych tylne mrugają normalnie z przodu zaś zamiast kierunków mrygaja żarówki pozycyjne . Przełączniki zespolone wymienione sprawdzony moduł komfortu przełącznik świateł , . przy lampach wszystko widać że jest okey . Nie mam już pomysłu . Bezpieczniki całe . Miał ktoś może coś podobnego albo jakieś sugestie ? Wiadomo że gdzieś musi robić się zwarcie na komputerze wywaliło mi błąd komunikacji can ale to do abs bo też się świeci kostka jest zaśniedziała cała. Do tego czasem jak wyciągałem przekaźniki to potrafiły zapalić się wszystkie kontrolki na liczniku i włączając kierunkowskaz mrugać wszystkie naraz i w rytm przekaźnika przerywać i się zapalać tak samo pompa paliwa chodziła i nie chodziła w rytm przekaźnika kierunkowskazów . Może ktoś pomoże ... Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Osobiście sprawdziłbym masowanie kabli bo z opisu wygląda to na choinkę, jeżeli jest ok to może w skrzynce bezpieczników jest zwarcie + do owych obwodów.

Dodano po 3 [minuty]:

Poza tym zależy czy światła pozycyjne mrygają pełnym blaskiem czy tylko na pół gwizdka świecą
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Przenoszę do początkujących, zarówno pytanie jak i udzielona odpowiedz, całkowicie dowodzą słuszności mojego wyboru.
  • Poziom 9  
    mrugają pełnym światłem a masy są okey
  • Poziom 9  
    Problem rozwiązany . Brak masy na Lini CAN
  • Poziom 42  
    Z której strony , przy lampach czy module komfortu?
  • Poziom 9  
    do modułu komfortu , również pod podszybiem