Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

silnik Tecumseh Prisma 37 czy Tecumseh MV100s

OgrodnikSAM 17 Dec 2012 21:55 7068 6
    OgrodnikSAM
    Level 2  
    Witam muszę wymienić silnik w kosiarce oryginalnie był Tecumseh Prisma 37 i byłem z niego zadowolony więc w zasadzie nie ma problemu. Jednak na Allegro widziałem silnik Tecumseh MV100s i zastanawiam się czy jest on bardziej żywotny, co prawda mniejsza pojemność ale za to z tuleją żeliwną i 2 T. Różnica w cenie 80 zł (Prisma jest tańsza). Po za tym interesuje mnie też fakt czy silniki ten ma te same wymiary (wału długość i szerokość) i czy MV100s może pracować ze stałymi obrotami bez regulacji. Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie.
    kryststgpom
    Level 25  
    Jeśli byłeś zadowolony z czterosuwa to polecam właśnie taki. Dwusuwy w kosiarkach pracują przy wyższych obrotach niż czterosuwy, i do tego obudowa musi być solidna bez pęknięć.
    bruns
    Level 30  
    OgrodnikSAM wrote:
    ale za to z tuleją żeliwną i 2 T. Różnica w cenie 80 zł
    2T to raczej wada a nie zaleta . Silniki 2T mają z reguły mniejszą żywotność , mniejszą sprawność a co za tym idzie większe zużycie paliwa . Dolicz jeszcze dość drogi olej dodawany do paliwa i konieczność robienia mieszanki .
    Ich zaletą jest mniejsza masa , prostsza konstrukcja i niższa cena .
    Osobiście odradzam 2T .
    OgrodnikSAM
    Level 2  
    Dzięki drgań nie brałem pod uwagę.
    bruns
    Level 30  
    kryststgpom wrote:
    Dwusuwy w kosiarkach pracują przy wyższych obrotach niż czterosuwy,
    Jesteś tego pewny ? Jedno cylindrowy silnik 2T ma zapłon co jeden obrót a 4T co dwa obroty wału dla tego wydaje się że silnik 2T pracuje na dwa razy większych obrotach .
    kryststgpom
    Level 25  
    bruns wrote:
    kryststgpom wrote:
    Dwusuwy w kosiarkach pracują przy wyższych obrotach niż czterosuwy,
    Jesteś tego pewny ? Jedno cylindrowy silnik 2T ma zapłon co jeden obrót a 4T co dwa obroty wału dla tego wydaje się że silnik 2T pracuje na dwa razy większych obrotach .

Przecież napisałem, że dwusuwy pracują na wyższych obrotach.
    User removed account
    User removed account