Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

silnik Tecumseh Prisma 37 czy Tecumseh MV100s

OgrodnikSAM 17 Gru 2012 21:55 5550 6
  • #1 17 Gru 2012 21:55
    OgrodnikSAM
    Poziom 2  

Witam muszę wymienić silnik w kosiarce oryginalnie był Tecumseh Prisma 37 i byłem z niego zadowolony więc w zasadzie nie ma problemu. Jednak na Allegro widziałem silnik Tecumseh MV100s i zastanawiam się czy jest on bardziej żywotny, co prawda mniejsza pojemność ale za to z tuleją żeliwną i 2 T. Różnica w cenie 80 zł (Prisma jest tańsza). Po za tym interesuje mnie też fakt czy silniki ten ma te same wymiary (wału długość i szerokość) i czy MV100s może pracować ze stałymi obrotami bez regulacji. Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie.

1 6
  • #2 17 Gru 2012 23:04
    kryststgpom
    Poziom 25  

Jeśli byłeś zadowolony z czterosuwa to polecam właśnie taki. Dwusuwy w kosiarkach pracują przy wyższych obrotach niż czterosuwy, i do tego obudowa musi być solidna bez pęknięć.

0
  • #3 17 Gru 2012 23:08
    bruns
    Poziom 30  

OgrodnikSAM napisał:
    ale za to z tuleją żeliwną i 2 T. Różnica w cenie 80 zł
    2T to raczej wada a nie zaleta . Silniki 2T mają z reguły mniejszą żywotność , mniejszą sprawność a co za tym idzie większe zużycie paliwa . Dolicz jeszcze dość drogi olej dodawany do paliwa i konieczność robienia mieszanki .
    Ich zaletą jest mniejsza masa , prostsza konstrukcja i niższa cena .
    Osobiście odradzam 2T .

0
  • #4 17 Gru 2012 23:24
    OgrodnikSAM
    Poziom 2  

Dzięki drgań nie brałem pod uwagę.

0
  • #5 17 Gru 2012 23:33
    bruns
    Poziom 30  

kryststgpom napisał:
    Dwusuwy w kosiarkach pracują przy wyższych obrotach niż czterosuwy,
    Jesteś tego pewny ? Jedno cylindrowy silnik 2T ma zapłon co jeden obrót a 4T co dwa obroty wału dla tego wydaje się że silnik 2T pracuje na dwa razy większych obrotach .

0
  • #6 18 Gru 2012 00:47
    kryststgpom
    Poziom 25  

bruns napisał:
    kryststgpom napisał:
    Dwusuwy w kosiarkach pracują przy wyższych obrotach niż czterosuwy,
    Jesteś tego pewny ? Jedno cylindrowy silnik 2T ma zapłon co jeden obrót a 4T co dwa obroty wału dla tego wydaje się że silnik 2T pracuje na dwa razy większych obrotach .

Przecież napisałem, że dwusuwy pracują na wyższych obrotach.

0
  • #7 18 Gru 2012 05:49
    39006
    Użytkownik usunął konto