Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Octavia - zał/wył światła dzienne

Pioter.K 17 Dec 2012 22:10 24906 4
  • #1
    Pioter.K
    Level 13  
    Witam.
    Mam takie proste pytanie. Jaka jest procedura zał/wył świateł do jazdy dziennej w Skodzie Octavii ? W instrukcji podano, że należy przełącznik kierunkowskazów dociągnąć do siebie i w ciągu 3 s od włączenia zapłonu przełączyć na dół (kierunek lewo). Czy potem należy wyłączyć zapłon czy wrócić do stanu wyjściowego (włącznik kierunkowskazów na zero)? Będę wdzięczny za informację jak powinna wyglądać prawidłowa procedura wł/wył świateł do jazdy dziennej.
    Pozdrawiam.
    Piotr
  • Helpful post
    #2
    OSAAA1
    Level 15  
    Witam
    żeby włączyć światła dzienne należy przyciągnąć dźwignię kierunkowskazów do siebie i włączyć prawy kierunkowskaz i tak trzymając włączyć zapłon. Po kilku sekundach światła powinny się włączyć. Aby wyłączyć światła ta sama procedura tylko kierunkowskaz w lewo. Nie w każdej Octavii to działa.
    Pozdrawiam
  • #3
    Pioter.K
    Level 13  
    Witam
    dziękuję Koledze OSAAA1 za odpowiedź. W instrukcji obsługi SKODY napisane jest aby włączyć zapłon i dopiero w przeciągu 3 s od włączenia zapłonu zrobić taką procedurę (kierunkowskaz). To jak to powinno wyglądać ? Tak jak Kolega napisał? Mówię teoretycznie bo mam pomóc znajomemu w okresie świątecznym wyłączyć i włączyć światła, bo jemu nie udało się według opisanej procedury. Zatem jest Kolega pewny, że tak należy zrobić? Samochód to Skoda Octavia I po liftingu.
  • #4
    T5
    Admin of Cars group
    Pioter.K wrote:
    Zatem jest Kolega pewny, że tak należy zrobić? Samochód to Skoda Octavia I po liftingu.
    12 sekund zajmie sprawdzenie wszystkich opcji. Warto lamerzyć?
  • #5
    Pioter.K
    Level 13  
    Witam
    ok. Dziękuję za odpowiedź. Temat zamykam, sprawdzę podane opcje.
    Pozdrawiam