Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Określenie typu alarmu na podstawie zdjęcia pilota

piterson1987 17 Gru 2012 22:49 2964 8
  • #1 17 Gru 2012 22:49
    piterson1987
    Poziom 9  

Witam,
    w zalaczniku przesylam zdjecie pilota od alarmu zamontowanego w Skodzie Fabia z 2003r. Auto nie posiada centralnego zamka, chcialbym go zainstalowac ale nie wiem czy uda sie i jak zgrać c.z z alarmem. Będę bardzo wdzieczny za pomoc w okresleniu typu alarmu.

Określenie typu alarmu na podstawie zdjęcia pilota

Pozdrawiam

0 8
  • Pomocny post
    #2 18 Gru 2012 19:48
    mortalbird
    Poziom 15  

uda sie poprostu kup zestaw do centralki podłącz.
    potem wyszukaj przewody do alarmu 1 ten który załącza 2 ten który wyłącza alarm i podepnij centralke nie ma raczej wiekszych kłopotów.
    Pamietaj tylko o montazu bezpieczników i przekazników zalecanych przez producenta

Moderowany przez norbert.s.:

Rozumiem, że prawidłowo i zrozumiale powinno to brzmieć w następujący sposób:

Uda się, po prostu kup i zamontuj zestaw centralnego zamka, najlepiej specjalizowany pod Fabię, chociaż da się założyć również zamek uniwersalny.
    Następnie wyszukaj przewody sterowania zamkiem wychodzące z centrali alarmowej i za ich pomocą wysteruj centralkę zamka.

Bezpiecznik jest przeważnie na wiązce, więc raczej nie będziesz musiał go montować, dodatkowe przekaźniki raczej też nie będą tu potrzebne.

Proszę następnym razem pisać konkretnie, zrozumiale, bez nic nie wnoszących do tematu ogólników.

0
  • Pomocny post
    #3 18 Gru 2012 20:51
    wiesiekj

Poziom 27  

Widzę, że jesteś z GB, ale piszesz po polsku, nie bardzo wiem co to jest "zestaw do centralki", co to są "przewody załączające i wyłączające alarm"?, jakie przekaźniki zaleca producent (alarmu?, samochodu?)

Musisz dokopać się do centralki lub instrukcji obsługi i podać nazwę alarmu

0
  • Pomocny post
    #4 18 Gru 2012 22:04
    msepl
    Poziom 25  

Kolego ze zdjęcia wygląda to na pilota od alarmów wielu "chińczyków", najczęściej spotykany to TBL777.

0
  • Pomocny post
    #5 02 Sty 2013 22:39
    autoalarmygdansk.pl
    Poziom 2  

Najlepiej poszukać gdzie zamontowana jest centralka autoalarmu i spróbować ustalić typ i producenta po tym co jest napisane na centralce, ponieważ takie piloty były stosowane w wielu autoalarmach.

0
  • #6 02 Sty 2013 23:23
    piterson1987
    Poziom 9  

Sprawdzę to tylko jak zrobi się trochę cieplej. Dziwi mnie jednak fakt, że piszecie iz takie piloty wystepują w wielu alarmach. Zanim dodałem swój temat przeszukalem masę zdjęć w sieci oraz całe mnóstwo aukcji z alarmami i tylko na jednym zdjeciu byl taki pilot - niestety tam tez ktos szukal jaki to rodzaj alarmu.

0
  • #7 19 Gru 2015 20:37
    piterson1987
    Poziom 9  

W załączniku przesyłam zdjęcia centralki od zamontowanego w aucie alarmu.
    Czy na ich podstawie ktoś będzie w stanie rozszyfrować jaki to model??
    Na obudowie centralki nie znalazłem nazwy producenta i typu.

0
  • Pomocny post
    #8 21 Gru 2015 10:47
    MIROSŁAW JURGIELEWICZ
    Poziom 14  

Należy Ci się złota łopata za odkopanie tematu i za wytrwałość. Przez trzy lata nie potrafiłeś rozwiązać swojego problemu?
    Ale "do rzeczy". Alarm to "chiński FIGHTER", występował najczęściej jako LF-Q038A.
    Tu https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4769476#4769476 masz instrukcję obsługi i schemat instalacji.
    Piszesz, że w skodzie nie masz centralnego zamka ale na dwóch pierwszych zdjęciach widać zarobioną (zaizolowaną) wiązkę do sterowania zamkiem centralnym - pierwsze sześć przewodów z lewej strony dużej wtyczki. Wydaje mi się, że sterowanie centralnym jest podpięte tylko w samym centralnym "coś" się zepsuło.
    Przejedź się do jakiegoś elektryka, niech rzuci na to okiem, bo wydaje mi się, że sam tego jednak nie ogarniesz.

1
  • #9 31 Gru 2015 01:29
    piterson1987
    Poziom 9  

Dziękuję za pomoc w określeniu rodzaju alarmu.
    Temat z centralnym zamkiem prawie zakończony, w aucie zainstalowałem zestaw dedykowany do skody fabii I - "o dziwo" obyło się bez wizyty u elektryka.
    Przewody widoczne na zdjęciu nie były nigdzie podłączone, zostały zaizolowane.

Mam teraz dodatkowe pytanie, czy istnieje jakiś sposób do sterowania oświetleniem wnętrza kabiny tak aby po aktywacji alarmu/zamknięciu drzwi z pilota, lampka zgasła od razu a przy wyłączeniu alarmu zapaliła się ??

Taki sposób działania oświetlenia wnętrza występuje w moim Toledo z 1999r, tam jest oryginalna instalacja c.z. i alarmu.

P.S.

Auto to Fabia z 2003 r , silnik 1.2 HTP , classic.

0