Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka PF-400 Mastercook programator zatrzymuje sie

wiktor_m 07 Lut 2005 10:23 4224 7
  • #1 07 Lut 2005 10:23
    wiktor_m
    Poziom 11  

Jak w temacie. Pralka ma 4 lata. Po prawidlowym praniu dochodzi do wirowania, silnik od programatora zatrzymuje sie i dalej nie chce przesuwac bebna programatora dzieje sie to przy dotarciu do pozycji 6 i 11. Jezeli na pozycji 6 przelaczę programator o jeden zabek to zaczyna dalej wszystko prawidlowo wirować.
    Jestem elektronikiem, ale pralek nie naprawiam na codzien. Podejrzewalem, ze popsul sie programator i rozkrecilem go w drobny mak. Po przeczyszczeniu stykow (niektore z nich byly bardzo zabrudzone) i zlozeniu pralka nadal nie dziala. Malo tego, po takiej mojej naprawie, podczas wirowania, od pozycji 6, beben rozkeca sie do predkosci wirowania pokreci sie przez kilka sekund a nastepnie zwalnia obroty do predkosci prania (sprawdzalem bez wkladania ubran do pralki) a podczas zwalniania obrotow slychac jak pasek klinowy, az sie slizga), nie wiem czy to bylo poprzednio przed czyszczeniem, czy ja cos zle zlozylem.
    Nastepnym podejrzanym jest hydrostat, ale juz boje sie go rozbierac, bo widze ze on ma jakies srubki regulacyjne...chyba nimi sie reguluje poziom.
    Wiec problem pozostal, prosze o porady co musze posprawdzac i w jaki sposob?
    Czytalem posty na temat uszkodzen wirowania, ale podobnego przypadku nie znalazlem.

0 7
  • Pomocny post
    #2 07 Lut 2005 12:37
    thomas__1
    Poziom 22  

Hydrostat możesz sprawdzić dmuchając w niego i sprawdzając miernikiem zwieranie styków. Najpierw wszystko dokładnie posprawdzaj zanim zabierzesz się do rozbierania na części pierwsze. Programator podejrzewam, że był dobry tylko zanim włączył wirowanie "czekał" aż pralka wyleje wodę. Nie było sygnalu - czekał dalej. Przedmuchaj wężyk od hydrostatu i sprawdż jego działanie.
    Sprawdź naciąg paska, bo pisałeś że ślizga. Możesz go naciągnąć opuszczając silnik w dół.

0
  • #3 07 Lut 2005 15:37
    wiktor_m
    Poziom 11  

Dobra, sprawdze hydrostat, jak mowisz
    na razie dziekuje.

0
  • Pomocny post
    #4 07 Lut 2005 15:51
    112828
    Usunięty  
  • Pomocny post
    #5 07 Lut 2005 17:48
    zayzayer
    Specjalista AGD

Oczywiście klawisz "zatrzymanie przed wirowaniem" nie był wyciśnięty?
    W Mastercooku funkcje włącza się poprzez wyłączanie klawiszy:)

0
  • #6 09 Lut 2005 11:05
    wiktor_m
    Poziom 11  

Do zayzayer. W tej pralce nie ma takiego przycisku.
    Na razie nie mialem czasu na dmuchanie hydrostatu, ale w sobote zajme sie tym. Chcialbym jednak naprawic to wirowanie, albo przywrócić chociaż do stanu przed "moją naprawą", więc prosze o jakis schemat programatora albo porady do jego prawidłowego złożenia. Moglem sie pomylić wkładając ruchome styku, ponieważ jest możliwość włożenia ich naodwrót. Przyznam sie, że podczas rozkręcania wypadły mi dwa styki i nie widziałem jak były włożone... Jeżeli nic sie nie uda, będę musiał ją przerobić na programator własnej roboty...ale to juz byłby inny temat na tej grupie.

0
  • #7 10 Lut 2005 11:35
    wiktor_m
    Poziom 11  

Dziwne rzeczy sie dzieja, pralka niespodziewanie zaczęła prawidłowo wirować od pozycji 6 do stopu i nawet programator nie zatrzymywał się (Czyli cały program wykonał się prawidłowo).
    Ale od pozycji 11 do stop wirowała ze zwolnieniami.

0
  • #8 14 Lut 2005 10:51
    wiktor_m
    Poziom 11  

Rozebralem drugi raz programator i złożylem, chyba tym razem dobrze, "przedmuchalem" na wszelki wypadek hydrostat i ... pralka działa jak nowa.
    Wszystkim dziekuje za porady.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo