Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka WHIRLPOOL - dziwne wybrzuszenie

07 Lut 2005 10:41 3465 9
  • Poziom 11  
    Witam

Mam taki mały problem z lodówko-zamrażarką Whirlpool. Nie pamiętam dokładnie oznaczenia typu... w każdym bądź razie dwa agregaty, kupiona w 2001 roku.

Stała się dziwna rzecz: w górnej części (chłodziarka) wybrzuszyła się tylna ścianka do wewnątrz (do komory). Lodówka mimo tego pracuje doskonale! To coś zauważyłem przypadkiem.
    Wygląda to tak jakby podciśnienie wewnątrz lodówki wessało tę ściankę...
    Mało tego, w kątach plastik pękł i zrobiły się niewielkie otwory przez które wylatuje powietrze gdy popchnie się to wybrzuszenie ;) W ten sposób prawie całkiem "naprawiłem" to wybrzuszenie... Wydaje mi się że wylatuje stamtąd właśnie powietrze, po nie czuć żadnego specjalnego zapachu.

Co mam z tym zrobić? Jakieś rady? Zostawić to jak jest czy coś z tym zrobić. Zaznaczam że całość pracuje bez żadnych zastrzeżeń.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Dzięki za informacje.

Mam (podobno) gwarancję 7 lat na perforację obudowy i szczelność instalacji (??), czy mogę spróbować naprawić to w ramach gwarancji?

Cytat:
    ...teraz powstawał szron za obudową (w ścianie )...
    Racja! Czasami gdy dociskam ten plastik to słychać i czuć w środku chrupiący lód...

Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Pojawiły się nowy problem: bardzo kiepsko chłodziła chłodziarka... Agregat praktycznie rzęził non-stop, a w środku temperatura nie spadała poniżej 13-15 stopni...

Zadzwoniłem w końcu do serwisu, przyjechał technik, wziął 50zł, spisał protokół.

Po trzech tygodniach okazało się że firma proponuje wymianę lodówki na nową!!! jestem teraz w trakcie wymiany (nie mam już starej i nie mam jeszcze nowej).

Tak więc wszystkie problemy załatwione, słowa uznania dla działu reklamacji! I to wszystko po prawie 4 latach od kupna lodówki!
  • Specjalista AGD
    DarkGreg napisał:

Tak więc wszystkie problemy załatwione, słowa uznania dla działu reklamacji! I to wszystko po prawie 4 latach od kupna lodówki!

Takich, jak Ty klientów, to żadna firma nie chciałaby więcej widzieć :D .
    Swoją drogą, to zachowała się uczciwie, wywiązując sie z "umowy" (siedem lat gwarancji na nieszczelność "szafki") :wink: .
    Pozdrawiam.

PS. Innych wiadomych firm-popychadeł :evil: nie chcę wymieniać...
  • Poziom 24  
    DarkGreg napisał:
    Pojawiły się nowy problem: bardzo kiepsko chłodziła chłodziarka... Agregat praktycznie rzęził non-stop, a w środku temperatura nie spadała poniżej 13-15 stopni.

Zadzwoniłem w końcu do serwisu, przyjechał technik, wziął 50zł, spisał protokół.

Po trzech tygodniach okazało się że firma proponuje wymianę lodówki na nową!!! jestem teraz w trakcie wymiany (nie mam już starej i nie mam jeszcze nowej).

A za co wzial 50 zl skoro sprzet jest na gwarancji ???
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie chwal dnia... Poczekaj z zachwytem aż ci przywiozą nową. ;)
  • Specjalista AGD
    lidmar napisał:
    A za co wzial (serwisant) 50 zl skoro sprzet jest na gwarancji ???

Bo musiał (tak mu nakazano) :D. I w du..e ma resztę... (problemu).
  • Poziom 11  
    NOWĄ lodówkę dostałem po około trzech tygodniach :) Koszt całej wymiany to jedyne 50zł które wziął serwisant.

Czyli sprawa zakończona pozytywnie ;) Nie przypuszczałem że aż TAK pozytywnie sie zakończy.

Pozdrowienia :)