Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc w obliczeniu ilości i ceny zużywanej energii.

18 Gru 2012 11:25 1884 5
 • Poziom 15  
  Witam,mam takie pytanie odnośnie licznika poboru prądu,chodzi mi aby ktoś kto sie zna obliczył mi ile zapłacę za miesiąc lub tydzień.Włączyłem kuchenkę elektryczną komputer i telewizor reszta była wyłączona i stoperem zmierzyłem czas w jakim tarcza licznika robi pełny obrót wyszło 13 sekund 62 setne czyli można zaokrąglić do 14 sekund .Więc ile przy takim zużyciu zapłaciłbym za miesiąc za prąd?.No i druga sprawa włączyłem tylko sam komputer i zmierzyłem czas ponownie i wyszło 1minuta 23 sekundy 39setnych też można zaokrąglić do 1min;24 sek.Prosiłbym by ktoś obliczył mi jeśli znajdzie chwilkę czasu z góry dziękuję i pozdrawiam.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 29  
  Ale te urządzenia będą pracować 24h na dobę przez 30 dni?
 • Poziom 20  
  Żeby obliczyć ile zapłacisz za energię to musisz podać ile obrotów licznik musi zrobić na 1kWh, cenę za 1kWh bo w zależności od taryfy są różne, wysokość opłat przesyłowych zmiennych i opłat jakościowych bo opłaty przesyłowe stałe i abonamentowe można pominąć.
 • Poziom 43  
  area51 napisał:
  Włączyłem kuchenkę elektryczną komputer i telewizor

  Moc tych urządzeń mamy zgadywać czy raczysz podać?
  Poszukaj w google kalkulatora do obliczenia przeciętnego miesięcznego zużycia energii w zależności od rodzaju i ilości urządzeń zainstalowanych w mieszkaniu.
 • Poziom 29  
  Tez na początku pomyślałem, że przydała by się moc odbiorników. Ale kolega chce obliczyć zużyta moc którą naliczył licznik w momencie pomiaru.
  Moc urządzeń podana z tabliczki znamionowej to maksymalna moc pobierana, w przypadku kuchenki elektrycznej przy włączeniu wszystkich palników, a jak kolega włączył tylko jeden.
  A no właśnie kolega nie podał ile obr./KWh. Ja z rozpędu przyjąłem sobie 120obr/KWh. Więc się wstrzymam z podaniem zużytego KWh.
 • Moderator
  Rachowanie przerabia się w szkole podstawowej.