Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel corsa c 1.3cdti-z13dt - Demontaż wtryskiwacza

18 Gru 2012 12:15 12774 11
 • Poziom 10  
  Witam!


  Jskiś czas temu padła mi turbina w corsie 1.3cdti-69KM, wymieniłem turbine lecz samochód chodzi mi teraz tylko n a3 cylindrach, więc wypinałem po koleji przewody sterujące od wtryskiwaczy w celu sprawdzenia na którym cylindrze nie pracuje, teraz chciał bym zamienić wtryskiwacze miejscami w celu wykluczenia wadliwości tego elementu, ale nie mogę go wymontować, odkręciłem tylko aluminiową łapkę z pokrywy zaworów ale nie chce mi wyjść, czy on jeszcze jest mocowany w jakiś inny sposób>???
 • Moderator Samochody
  Zapiekł się w gnieździe. Domowej metody wyjęcia żadnej nie ma - ryzyko zniszczenia i głowicy i wtryskiwacza. Można próbować poluzować jarzmo i odpalić silnik, czasem jak się zagrzeje to go ciśnienie w cylindrze wypchnie. A jeśli zabetonowało go na dobre, to tylko specjalistyczny ściągacz pozostaje.
 • Poziom 25  
  Popukać delikatnie z każdej strony. Musi wyjść. Nie zapomnieć o zaprogramowaniu zamienionych wtryskiwaczy inaczej nic to nie da.
 • Poziom 29  
  msepl napisał:
  Musi wyjść.
  To że powinien nie znaczy ze musi. ;)
 • Poziom 10  
  popukać>? nie wiem, czy się w środku coś nie uszkodzi? znajomek-niby spec od opla doradził żeby podmienić wtryski, ale pytałem go czy trzeba coś programować-powiedział że ni chuchu...
 • Poziom 32  
  A cóż to za szarlatańskie metody, co ma dać ta zamiana ?
 • Poziom 16  
  Tak czekałem kiedy ktoś się opamięta;) Stwierdzenie o uszkodzeniu wtryskiwacza to nieco ponad 100. Masz pewność i w razie czego jest na kogo winę zwalić :D
 • Poziom 10  
  a jednak, po podmianie wtryskiwaczy dalej nie pracuje na tym samym cylindrze;(-głowica do ściągnięcia, jeśli chodzi o demontaż wtryskiwacza to mnie pomógł młotek i przecinak- delikatne pukanie.
 • Poziom 29  
  kredens007 napisał:

  a jednak, po podmianie wtryskiwaczy dalej nie pracuje na tym samym cylindrze;(-głowica do ściągnięcia,
  A ciśnienie jakie jest na owym cylindrze ?
 • Poziom 10  
  ciśnienie??hmm nie bardzo mam jak sprawdzić;(( obsawiam na uszczelkę albo cylinder;(
 • Poziom 39  
  kredens007 napisał:
  ciśnienie??hmm nie bardzo mam jak sprawdzić;(( obsawiam na uszczelkę albo cylinder;(
  A sterowanie wtryskiwacza na ten cylinder masz?
 • Poziom 10  
  Sterowanie działa.
  Otóż zdemontowałem głowice i popychacze są ok, szczelność głowicy w gniazdach zaworowych ok, uszczelka też wygląda na ok, natomiast tłok i cylinder budzą we mnie wątpliwości. Cylinder wyszczerbiony na samym dole(na żywo wygląda jak by fabrycznie był wyżłobiony), przez co tłok jest przerysowany, pierścienie: pierwszy nie wygląda na zużyty, chociaż po zdemontowaniu było sporo nagaru w rowku, drugi wygląda na zużyty ok 2mm przerwy na cylindrze, trzeci olejowy-jako taki przerwa ok 1mm.
  Co Wy na to?


  opel corsa c 1.3cdti-z13dt - Demontaż wtryskiwacza opel corsa c 1.3cdti-z13dt - Demontaż wtryskiwacza opel corsa c 1.3cdti-z13dt - Demontaż wtryskiwacza opel corsa c 1.3cdti-z13dt - Demontaż wtryskiwacza opel corsa c 1.3cdti-z13dt - Demontaż wtryskiwacza opel corsa c 1.3cdti-z13dt - Demontaż wtryskiwacza opel corsa c 1.3cdti-z13dt - Demontaż wtryskiwacza opel corsa c 1.3cdti-z13dt - Demontaż wtryskiwacza opel corsa c 1.3cdti-z13dt - Demontaż wtryskiwacza opel corsa c 1.3cdti-z13dt - Demontaż wtryskiwacza