Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

opel corsa c 1.3cdti-z13dt - Demontaż wtryskiwacza

kredens007 18 Dec 2012 12:15 14379 11
 • #1
  kredens007
  Level 10  
  Witam!


  Jskiś czas temu padła mi turbina w corsie 1.3cdti-69KM, wymieniłem turbine lecz samochód chodzi mi teraz tylko n a3 cylindrach, więc wypinałem po koleji przewody sterujące od wtryskiwaczy w celu sprawdzenia na którym cylindrze nie pracuje, teraz chciał bym zamienić wtryskiwacze miejscami w celu wykluczenia wadliwości tego elementu, ale nie mogę go wymontować, odkręciłem tylko aluminiową łapkę z pokrywy zaworów ale nie chce mi wyjść, czy on jeszcze jest mocowany w jakiś inny sposób>???
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  robokop
  Moderator of Cars
  Zapiekł się w gnieździe. Domowej metody wyjęcia żadnej nie ma - ryzyko zniszczenia i głowicy i wtryskiwacza. Można próbować poluzować jarzmo i odpalić silnik, czasem jak się zagrzeje to go ciśnienie w cylindrze wypchnie. A jeśli zabetonowało go na dobre, to tylko specjalistyczny ściągacz pozostaje.
 • #3
  msepl
  Level 25  
  Popukać delikatnie z każdej strony. Musi wyjść. Nie zapomnieć o zaprogramowaniu zamienionych wtryskiwaczy inaczej nic to nie da.
 • #4
  kajaba autoserwis
  Level 29  
  msepl wrote:
  Musi wyjść.
  To że powinien nie znaczy ze musi. ;)
 • #5
  kredens007
  Level 10  
  popukać>? nie wiem, czy się w środku coś nie uszkodzi? znajomek-niby spec od opla doradził żeby podmienić wtryski, ale pytałem go czy trzeba coś programować-powiedział że ni chuchu...
 • #6
  Andiv
  Level 32  
  A cóż to za szarlatańskie metody, co ma dać ta zamiana ?
 • #7
  hubertbaran
  Level 16  
  Tak czekałem kiedy ktoś się opamięta;) Stwierdzenie o uszkodzeniu wtryskiwacza to nieco ponad 100. Masz pewność i w razie czego jest na kogo winę zwalić :D
 • #8
  kredens007
  Level 10  
  a jednak, po podmianie wtryskiwaczy dalej nie pracuje na tym samym cylindrze;(-głowica do ściągnięcia, jeśli chodzi o demontaż wtryskiwacza to mnie pomógł młotek i przecinak- delikatne pukanie.
 • #9
  kajaba autoserwis
  Level 29  
  kredens007 wrote:

  a jednak, po podmianie wtryskiwaczy dalej nie pracuje na tym samym cylindrze;(-głowica do ściągnięcia,
  A ciśnienie jakie jest na owym cylindrze ?
 • #10
  kredens007
  Level 10  
  ciśnienie??hmm nie bardzo mam jak sprawdzić;(( obsawiam na uszczelkę albo cylinder;(
 • #11
  trans-serwis
  Level 39  
  kredens007 wrote:
  ciśnienie??hmm nie bardzo mam jak sprawdzić;(( obsawiam na uszczelkę albo cylinder;(
  A sterowanie wtryskiwacza na ten cylinder masz?
 • #12
  kredens007
  Level 10  
  Sterowanie działa.
  Otóż zdemontowałem głowice i popychacze są ok, szczelność głowicy w gniazdach zaworowych ok, uszczelka też wygląda na ok, natomiast tłok i cylinder budzą we mnie wątpliwości. Cylinder wyszczerbiony na samym dole(na żywo wygląda jak by fabrycznie był wyżłobiony), przez co tłok jest przerysowany, pierścienie: pierwszy nie wygląda na zużyty, chociaż po zdemontowaniu było sporo nagaru w rowku, drugi wygląda na zużyty ok 2mm przerwy na cylindrze, trzeci olejowy-jako taki przerwa ok 1mm.
  Co Wy na to?


  opel corsa c 1.3cdti-z13dt - Demontaż wtryskiwacza opel corsa c 1.3cdti-z13dt - Demontaż wtryskiwacza opel corsa c 1.3cdti-z13dt - Demontaż wtryskiwacza opel corsa c 1.3cdti-z13dt - Demontaż wtryskiwacza opel corsa c 1.3cdti-z13dt - Demontaż wtryskiwacza opel corsa c 1.3cdti-z13dt - Demontaż wtryskiwacza opel corsa c 1.3cdti-z13dt - Demontaż wtryskiwacza opel corsa c 1.3cdti-z13dt - Demontaż wtryskiwacza opel corsa c 1.3cdti-z13dt - Demontaż wtryskiwacza opel corsa c 1.3cdti-z13dt - Demontaż wtryskiwacza