Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi A3, 1.9 TDI 97r. - Audi a3 1.9 TDI 97r. Mruga kontrolka smarowania.

dawid901 18 Dec 2012 12:16 2367 4
    dawid901
    Level 9  
    Witam. Mam problem z moim Audi, a mianowicie chodzi o ciągłe mruganie kontrolki smarowania. Przy odpaleniu wszystko jest ok. Dopiero gdy auto dostanie obrotów kontrolka zaczyna mrugać i zazwyczaj dzieje się to aż do zgaszenia silnika, choć nie raz gaśnie wcześniej, ale bardzo rzadko. Na początku towarzyszyło temu także wariowanie obrotomierza, ale teraz tego nie ma. Czujnik ciśnienia zmieniony na nowy. Ciśnienie sprawdzone manometrem na zimnym silniku jak i na rozgrzanym-jest w porządku. Smok-sprawdzony. Po podłączeniu do komputera pokazuje masę błędów. W zasadzie pokazuje dużą ilość uszkodzonych czujników. Czy może chodzić o magistrale? POMOCY!!!
    gocu87
    Level 13  
    Sprawdź czy olej nie jest rozrzedzony przez paliwo i czy nie wzrósł jego stan.
    dawid901
    Level 9  
    Myślę, że nie , bo stan nie wzrósł. Sprawdzam poziom codziennie...
    carrot
    Moderator of Cars
    Quote:
    pokazuje masę błędów. W zasadzie pokazuje dużą ilość uszkodzonych czujników

Konkretnie co ? i jakie to błędy: sporadyczne (intermittent), czy zwarcie/przerwa w obwodzie. Czy dają się skasować ?
    dawid901
    Level 9  
    Problem ze smarowaniem rozwiązany. Okazało się , że sprzedano mi nie taki czujnik jaki powinien być. Oryginalny był brązowy, więc sprzedali mi brązowy, a zamienniki są szare . Żenada , ludzie pracujący w sklepach z częściami samochodowymi, nie mają pojęcia o tym co robią. w Każdym razie dzięki za pomoc.