Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Benq W500 - Projektor Benq W500 zmienia kolory

kgiel 18 Dec 2012 12:21 5295 6
 • #1
  kgiel
  Level 10  
  Dzień dobry,
  Wg wskazań licznika lampa ma wyświecone grubo ponad 3000 godzin. Jaka jest prawda nie wiem, bo kupiłem go jako używany. Problem jak mi mam z projektorem jest taki, że wyświetla kolor zielony zamiast intensywnego żółtego. Zastanawiam się czy jest to kwestia lampy? Czy powinienem ją wymienić? Nie chciałbym aby się okazało, że po wymianie lampy problem pozostał.
  Proszę o poradę.
  Pozdrawiam,
  Krzysiek
 • #2
  ROMKOJ
  Level 28  
  Witam, może wyczyść go porządnie sprężonym powietrzem. Ostatnio naprawiałem Acera, po wymianie lampy migały kolory. Pojechałem do zaprzyjażnionego serwisu z oponami i... po wydmuchaniu sporej ilości kurzu projektor działa poprawnie. Warto spróbować.
 • #3
  kalos
  Level 15  
  Nie zawsze to skutkuje pożądanym efektem takimi kompresorem z łatwością możesz uszkodzić tunel świetlny bądź koło barwne a najpewniej wdmuchać część kurzu na matrycę projektora.
 • #4
  kak-tus
  Level 10  
  Ja by zresetował ustawienia i powrócił do fabrycznych. Może ktoś grzebał w benq i poprzestawiał opcje barw itp.?

  Pisownia!
  [_P_]
 • #5
  Snikers
  Level 24  
  kalos wrote:
  Nie zawsze to skutkuje pożądanym efektem takimi kompresorem z łatwością możesz uszkodzić tunel świetlny bądź koło barwne a najpewniej wdmuchać część kurzu na matrycę projektora.

  To jest projektor 3xLCD i nie ma w nim tunelu świetlnego ani tym bardziej koła kolorów. Wyczyszczenie zawsze jest na plus jeśli się wie co się robi.
 • #6
  MULTITECHAM
  Level 13  
  Witam
  Wymiana lampy nic tu nie da , tak to już jest z używkami nieznanego pochodzenia , w tej chwili nie wiesz czy było coś w nim robione czy nie , jeśli nie ma koloru żółtego to jest jakiś problem z kolorami podstawowymi a dokładniej to z czerwonym i zielonym bo z tych kolorów powstaje żółte światło.

  1. Zresetuj ustawienia kolorów projektora do fabrycznych.
  2. Podłacz projektor pod laptopa i uruchom Nokiatest sprawdź kolory podstawowe.

  Jeśli po resecie ustawień nadal będą nieprawidłowe to problem leży po stronie optycznej projektora , moga być uszkodzone polaryzatory lub też ich wogóle nie ma bo zostały usunietę aby nie było widać plam , w tym modelu wypalone polaryzatory to nic dziwnego nie jest to udany projektor.
 • #7
  User removed account
  User removed account