Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Benq W500 - Projektor Benq W500 zmienia kolory

18 Gru 2012 12:21 4665 6
  • Poziom 10  
    Dzień dobry,
    Wg wskazań licznika lampa ma wyświecone grubo ponad 3000 godzin. Jaka jest prawda nie wiem, bo kupiłem go jako używany. Problem jak mi mam z projektorem jest taki, że wyświetla kolor zielony zamiast intensywnego żółtego. Zastanawiam się czy jest to kwestia lampy? Czy powinienem ją wymienić? Nie chciałbym aby się okazało, że po wymianie lampy problem pozostał.
    Proszę o poradę.
    Pozdrawiam,
    Krzysiek
  • Poziom 28  
    Witam, może wyczyść go porządnie sprężonym powietrzem. Ostatnio naprawiałem Acera, po wymianie lampy migały kolory. Pojechałem do zaprzyjażnionego serwisu z oponami i... po wydmuchaniu sporej ilości kurzu projektor działa poprawnie. Warto spróbować.
  • Poziom 15  
    Nie zawsze to skutkuje pożądanym efektem takimi kompresorem z łatwością możesz uszkodzić tunel świetlny bądź koło barwne a najpewniej wdmuchać część kurzu na matrycę projektora.
  • Poziom 9  
    Ja by zresetował ustawienia i powrócił do fabrycznych. Może ktoś grzebał w benq i poprzestawiał opcje barw itp.?

Pisownia!
    [_P_]
  • Poziom 24  
    kalos napisał:
    Nie zawsze to skutkuje pożądanym efektem takimi kompresorem z łatwością możesz uszkodzić tunel świetlny bądź koło barwne a najpewniej wdmuchać część kurzu na matrycę projektora.

To jest projektor 3xLCD i nie ma w nim tunelu świetlnego ani tym bardziej koła kolorów. Wyczyszczenie zawsze jest na plus jeśli się wie co się robi.
  • Poziom 13  
    Witam
    Wymiana lampy nic tu nie da , tak to już jest z używkami nieznanego pochodzenia , w tej chwili nie wiesz czy było coś w nim robione czy nie , jeśli nie ma koloru żółtego to jest jakiś problem z kolorami podstawowymi a dokładniej to z czerwonym i zielonym bo z tych kolorów powstaje żółte światło.

1. Zresetuj ustawienia kolorów projektora do fabrycznych.
    2. Podłacz projektor pod laptopa i uruchom Nokiatest sprawdź kolory podstawowe.

Jeśli po resecie ustawień nadal będą nieprawidłowe to problem leży po stronie optycznej projektora , moga być uszkodzone polaryzatory lub też ich wogóle nie ma bo zostały usunietę aby nie było widać plam , w tym modelu wypalone polaryzatory to nic dziwnego nie jest to udany projektor.
  • Użytkownik usunął konto