Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radziecka piła tarczowa wywala bezpieczniki.

Grimmes 18 Dec 2012 12:29 7137 2
    Grimmes
    Level 1  
    Witam mam problem z piłą tarczową pochodzenia najprawdopodobniej radzieckiego.
    Otóż jest tak, że dostałem ją do naprawienia jako zlecenie, koleś powiedział że wywala mu korki, samemu próbował coś przy niej zrobić ale nic nie wskórał. Po rozebraniu okazało się, że przepalił się bezpiecznik szklany (nie mam pojęcia ilo amperowy mógł być), dodatkowo niektore kable noszą ślady przegrzania (izolacja jest przegrzana na nich). Sprawdziłem miernikiem, prąd na wejściu to nasze polskie ~230V. Jako że nie mogłem usunąć połowy bezpiecznika szklanego obszedłem to zabezpieczenie przy pomocy drutu miedzianego o średnicy 0,5 (zwykly jeden drucik ze skrętki UTP). Spróbowałem uruchomić tę piłe i skończyło się na cichym "pyknięciu" i wywaleniu bezpiecznika B13. Ok, czas było na cięższą altylerie, czyli drud miedziany 1,5. Efekt bez zmian.
    Wdzięczny byłbym za pomoc, gdyż szef dosyć jasno dał mi do zrozumienia żebym się tym tematem zajął i rozpracował o co chodzi. Nawet zwykła diagnoza byłaby wielce pomocna, poprostu żebym mógł szefowi powiedziec co się popsuło i co do wymiany jest.
    Ps. rady typu, lepiej kupić inną, albo dać do serwisu prosze sobie darować. Pierwsza po prostu jest bezsensowna, a druga to taka, że ja właśnie pracuje w czymś co można przy dobrych wiatrach nazwać serwisem wszystkiego co jest związane z prądem.

Tak oto prezentuje się cała ta pilarka.

Tutaj cały osprzęt elektryczny. to małe brązowe po lewej stronie to gniazdo bezpiecznika właśnie jest.

Oto i tabliczka znamionowa tego ustrojstwa, niestety ale przy najszczerszych chęciach nie byłem w stanie jej rozszyfrować
    jerry1960
    Level 35  
    Sprawdź czy silnik się kręci , czy nie zatarta pilarka na wale. Następnie zmierz uzwojenie silnika czy nie spalony.
    retrofood
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Grimmes wrote:

Wdzięczny byłbym za pomoc, gdyż szef dosyć jasno dał mi do zrozumienia żebym się tym tematem zajął i rozpracował o co chodzi. Nawet zwykła diagnoza byłaby wielce pomocna, poprostu żebym mógł szefowi powiedziec co się popsuło i co do wymiany jest.
    Ps. rady typu, lepiej kupić inną, albo dać do serwisu prosze sobie darować. Pierwsza po prostu jest bezsensowna, a druga to taka, że ja właśnie pracujew czymś co można przy dobrych wiatrach nazwać serwisem wszystkiego co jest związane z prądem.

Współczuję Twojemu szefowi. Jeśli nie potrafisz sobie poradzić z tak prozaiczną usterką.
    Temat zamykam, bo tu nie jest przedszkole. Tu jest forum dla ludzi, którzy szkołę zakończyli, mają jakieś podstawy i potrafią przynajmniej pisać poprawnie.