Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką lodówkę kupić SHARP, SAMSUNG, Liebherr

18 Gru 2012 12:35 12741 16
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich forumowiczów,razem z żoną zastanawiamy się nad zakupem naszej pierwszej lodówki ;) wybraliśmy trzy modele które nam się spodobały, ale nie mamy o nich żadnych konkretnych informacji a chcielibyśmy aby nasz zakup był oparty o uwagami kogoś kto ma jakieś pojęcie na ten temat. Wiem że Liebherr robi dobre lodówki ale zaciekawiła nas tak że lodówka Sharpa i jest sporo tańsza od tej pierwszej lodówki ale nie wiemy jak wygląda awaryjność i funkcjonalność (nie przeszkadza nam to że zamrażarka jest u góry).
    Z góry dziękuję za pomoc.

1. sharp-sj-gc700vbk
    http://www.euro.com.pl/lodowki/sharp-sj-gc700vbk.bhtml

2. Liebherr CBNgb 3956 Premium
    http://www.euro.com.pl/lodowki/liebherr-cbnpgb-3956.bhtml

3. Samsung RSH5ZL2A
    http://www.euro.com.pl/lodowki/samsung-rsh5zl2a.bhtml
  • Pomocny dla użytkowników
    Co do Liebherra, to można na forach przeczytać, że to BYŁY dobre lodówki. Obecnie pozostała po nich tylko marka, niestety.
    Samsunga (no frost) mam już drugiego. Pierwszy służył bezawaryjnie prawie 5 lat i został wymieniony na większy model, bo rodzina powiększyła się dwukrotnie. Obecnie, od roku mam model RL60GEGIH. Jestem bardzo zadowolony. Nigdy nie miałem z tymi lodówkami żadnych problemów.
    SHARPa mam w pracy (model z drzwiami otwieranymi w dwie strony - fajny patent) i na razie działa bez problemu (około roku). Wygląda solidnie.
    To tyle z punktu widzenia użytkownika, ktoś, kto serwisuje lodówki pewnie będzie potafił więcej powiedzieć na temat awaryjności ;)
    Podobno obenie sprzęt AGD "robi się" na 5 lat...
  • Poziom 9  
    Dziękuję za odpowiedź, mam nadzieję że ktoś jeszcze będzie chciał coś dodać.
  • Poziom 18  
    Również mam Samsunga, model podobny do kolegi wyżej, tylko niższa, rl56gegih, użytkowuję 10 miesięcy. Przez ten czas odpukać nie miałem z nią żadnego problemu. No frost działa bez zarzutu. Za niewielką opłatą kupiłem ubezpieczenie, więc mam spokój na 5 lat (dłużej nie liczę, że pociągnie, choć byłbym mile zaskoczony). Moi rodzice również mają Samsunga, trochę starszy model rl34....., bo już prawie 6 lat i dotychczas odpukać działa bezawaryjnie.
  • Poziom 18  
    no robi wrażenie :-) z tym że ta cena - nie na moje progi.
    Zastanawia mnie tylko ocena tej lodówki (5/5) i aż 64 opinie - czyżby aż tylu klientów było posiadaczami tej wspaniałej lodówki???
    Mój model posiada tylko 15 osób, buuuu tak mało??? A nie byłem pierwszą osobą w mojej sporej rodzinie, która zakupiła ten model ;-)
  • Poziom 9  
    Ja bije się z myślami między SHARPEM a SAMSUNGIEM....i nie wiem co wybrać.
  • Poziom 18  
    Wybierz, co Ci serce podpowiada, bo rozum mówi, że szacowany czas działania lodówki wynosi 5 lat (na dłużej nie ma co liczyć). Bierz tą, która Tobie bardziej odpowiada funkcjonalnością, wyglądem itd.
    SHarp wydaje się bardziej funkcjonalny (szersze półki stwarzają większe możliwości), ciekawszy, jednakże drugiej strony, czy nie bedzie utrudnieniem schylania się w chłodziarce po warzywa? W końcu częściej korzysta sie z chłodziarki. Pamiętam jeszcze starego Mińska, jak trzeba było sie gimnastykować i nurkować do lodówki, aby cos wyciągnąć z dołu, bo na dodatek było w starej kuchni na tyla małe przejście, że drzwi nie otwierały się na oścież.

Dodano po 1 [minuty]:

speedy9 napisał:
    Samsung ma zdaje się większą pojemność przy tych samych wymiarach.

akurat Samsung jest szerszy o 10 cm :D
  • Poziom 9  
    Serce mówi mi że Sahrp a rozum że Samsung ;) ze względu na cenę, nie przeszkadza mi to że chłodziarka jest na dole w Sharpie poza tym podoba mi się ten system Plasmacluster Ion. Poza tym na + Samsunga jest to że za różnicę w cenie plus parę złotych mogę mieć zmywarkę.

Dodano po 1 [minuty]:

Wymiary są podobne Sharp jest niższy ale szerszy.
    http://www.euro.com.pl/lodowki/sharp-sj-gc700vbk.bhtml#akcesoria
  • Poziom 14  
    Ja jednak z praktyki kupiłbym Indesita, bardzo dobra lodówka.
  • Poziom 9  
    Zostawmy sprzęt firmy Indesit w spokoju :) i wróćmy do tematu Samsung czy Sharp ;)
  • Poziom 14  
    Ja mam lodówkę Indesit i sprawuje się świetnie już prawie 2 lata.
  • Poziom 9  
    Podjęliśmy decyzję wybór padł na Samsunga RL55VTE1L, mam nadzieję że dobrze zrobiłem, dam znać za jakiś czas ja lodówka się sprawuje. Pozdrawiam wszystkich i życzę Wesołych i Spokojnych Świąt.
  • Poziom 17  
    Gdzie jest produkowany ten model Samsunga? Pytam ze względu na szybkość dostępu do części.
  • Poziom 18  
    astw napisał:
    Gdzie jest produkowany ten model Samsunga? Pytam ze względu na szybkość dostępu do części.

Amica sprzedała linię produkcyjną lodówek Samsungowi, więc duże prawdopodobieństwo, że w Polsce we Wronkach.