Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka szpiegowska kamerka?

18 Dec 2012 15:37 20622 31
  • Level 12  
    Witam.
    Chciałbym sobie sprawić mały gadżet jakim jest kamera szpiegowska, najlepszym rozwiązaniem jest chyba taka ukryta w długopisie. Przyda się np. na panią sprzątającą, ponieważ co jakiś czas giną mi różne rzeczy, nie chce nikogo podejrzewać bezpodstawnie dlatego wpadłem na pomysł z kamerka.
    Ważne, żeby była dobra jakość nagrywania, obsługiwała min 8gb kart pamięci, fajnie jakby miał czujnik ruchy (żeby nie tracic na marne pamięci i baterii), im dłuzszy czas akumulatora tym lepiej, oraz żeby się nie zepsuła po kilku tygodniach. Mogę przeznaczyć ok 150zł. Oczywiście im mniej tym lepiej, zarobki mam marne ;P
    Dowiedziałem się, że jedno pełne naładowanie akumulatora starcza na ok 60 minut, czyli odpowiada to niecałym 4 GB, więc nie ma sensu kupować karty 32 GB, myślę, że 8-16 GB wystarczy.
    Czy duża widoczna różnica jest pomiędzy 1280x960 a 720x480?
    Czy wie ktoś jaki jest czas nagrywania po wykryciu ruchu? I czy da się tą funkcję wyłączyć?
    Poniżej zamieszczam link do rożnych długopisów i prosiłbym o pomoc w wyborze. W nawiasie obok linków napiszę wady lub zalety konkretnych produktów, nie wiem na ile są one prawdziwe, ale tak podaje sprzedawca

1) http://allegro.pl/dlugopis-szpieg-ukryta-mikro-kamera-16gb-pendrive-i2862712524.html (bardzo niska cena, brak detekcji ruchu, 120min nagrywania)
    2) http://allegro.pl/dlugopis-aktywacja-kamera-szpiegowska-mini-dv-i2877454452.html (przyzwoita cena, 60min nagrywania, brak gwarancji)
    3) http://allegro.pl/dlugopis-kamera-jakosc-hd-11-mpx-32gb-gwar-i2848522839.html (cena niska, 300min nagrywania, brak detekcji ruchu)
    4) http://allegro.pl/dlugopis-kamera-detekcja-ruchu-1280x960-usb-24h-i2849837907.html (droga cena, 120min nagrywania + akumulator umożliwiający 240min nagrywania gratis, krótki czas ładowania)ywania gratis, krótki czas ładowania)
  • OptexOptex
  • Level 12  
    I jak doradzi ktoś? Naprawdę mi na tym zależy. Nie musi być to długopis. Jednak cena do 150zł.
  • Level 2  
    może i stary temat ale polece nr1
  • OptexOptex
  • Level 12  
    Temat stary, ale nadal nic nie kupiłem :P
    Pisałem na innym forum i dostałem odpowiedź, ze wszystkie kamerki są nic nie warte ;P Miał ktoś może ktoś z czymś takim styczność. Nie musi to być długopis.
  • Level 2  
    nie lepiej (jeśli posiadasz) ustawić ukryta normalną kamerkę
    znajomy kupił taką "szpiegowską" w formie breloczka dla zabawy najtańsza na allegro
    nagrywała nawet dobrze;D
  • Level 12  
    Zwykła kamerę nie bardzo. Pani sprząta półki itd. więc kamerę by na pewno zobaczyła, a też nie mam gdzie jej postawić żeby była nie widoczna.
    Nadal nic nie kupiłem, więc jeśli ktoś się orientuje w tym temacie to prosiłbym o pomoc.
    Budżet mnie ogranicza, ponieważ zbieram na wyjazd. Nie musi być to kamera w długopisie.
    Może być to też jakaś miniaturowa kamera bezprzewodowa zapisująca obraz na komputerze.
  • Level 26  
    A może zwykła kamera internetowa, w internecie można znaleźć oprogramowanie by np nagrywała po wykryciu ruchu lub robiła zdjęcia i wysyłała na skrzynkę pocztową. Taką kamerkę możesz postawić przy komputerze no bo kogo ona tam zdziwi prawda ? :)

Pozdrawiam
  • Level 12  
    Próbowałem już z programem Webcam Looker. Działa to fajnie ale wolałbym coś bezprzewodowego ponieważ mam komputer w takim miejscu, że kamerka na kablu musiałaby stać na końcu biurka i być skierowana na pokój a to już jest podejrzliwe. Raz włączyłem to przy sprzątaniu kamerka została przesunięta.
    Chciałbym też postawić kamerkę w innym pokoju, więc dlatego też wolałbym coś bezprzewodowego.
  • Level 12  
    Wolałbym przyłapać na gorącym uczynku. A poza tym w przyszłości by mi się na pewno taki monitoring jeszcze przydał.
    Znalazłem jeszcze kamery IP (np http://allegro.pl/kamera-ip-wifi-d-link-dcs-930l-kontroluj-swoj-dom-i2957723278.html). Co o tym myślicie?
    Jeśli nie to zdecyduje się na jakąś mikrokamerę na kartę pamięci ukrytą w jakimś przedmiocie. Wyjdzie mnie to najtaniej. Tylko prosiłbym o polecenie jakiejś sprawdzonej kamerki.
  • Level 2  
    Moim zdaniem fajniejszym gadzetem jest mikrokamera 3g. Mini kamerę zostawiasz w domu a w pracy logujesz się na serwer i widzisz wszystko w czasie rzeczywistym na komputerze. Kamera ma wbudowany akumulator a obiektyw ukryty w guziku więc można ją nosić ze sobą na różne prowokacje. Taka szpiegowska kamera ma na tyle dobry przekaz że studenci wykorzystują je na egzaminach, oto to cudo:
    http://mikrosluchawka.pl/category/mikrokamery-mikrokamera-3g
  • Level 12  
    Fajny gadzet ale nie w moim pulapie cenowym :P moze kiedys na cos takiego uzbieram
  • Level 12  
    Witam.
    Kupiłem długopis za 30zł na szybko. Niestety nie spełnił moich oczekiwań, obraz dość mocno klatkował. Chcę nadal kupić coś do max. 150zł. Najlepiej jeszcze dzisiaj. Co moglibyście polecić?
    - Jakość nie musi być super ale w miarę zadowalająca (bez widocznych klatek i rozmytego obrazu jak w starych telefonach z VGA)
    - Ważna aby bateria wytrzymała kilka godzin
    - Fajnie jakby miała czujnik ruchy (nie musiałbym wertować kilkugodzinnego nagrania)
    - No i najważniejsze żeby się nie zepsuła w pierwszych dniach, tygodniach przy normalnym uzytkowaniu
    Nie musi być to długopis, może być to równie dobrze pendrive lub inny przedmiot codziennego użytku, który nikomu nie wyda się podejrzany, ani nikt nie będzie chciał go dokładnie obejrzeć.
    Proszę o pomoc, jest to bardzo ważne.

Dodano po 1 [godziny] 50 [minuty]:

Czy nr 1 jest wart dopłacenia tych pieniedzy w stosunku do 2 i 3? Zakonczona aukcja sie nie przejmujcie bo są jeszcze na stanie
    1) http://allegro.pl/pendrive-kamera-hd-dyktafon-aparat-czujnk-ruch-usb-i2978026943.html
    2) http://allegro.pl/show_item.php?item=3043399714
    3) http://allegro.pl/show_item.php?item=3049045546
  • Level 12  
    Śmiało mogę polecić, jakość jest zadowalająca. Jedyne co mi przeszkadza to czasami w opóźnieniu zaczyna nagrywać po wykryciu ruchu.
  • Level 10  
    crytechnology wrote:
    Sam aktualnie szukam czegoś podobnego.

Ja ostatnio sobie sprawiłem minikamerę MiniDV PD-55, i mogę spokojnie polecić. Kamerka jest aktywowana dźwiękiem, jakość nagrania dobra, nagrywa nawet przy słabym świetle, dosyć szeroki kąt nagrywania, nie ma oczywiście HD i nagrywa tylko w 30 fpsach, ale za tą kasę to chyba najlepszy wybór.
  • Level 11  
    m4gnum, marcoo, możecie wrzucić jakiś przykładowy filmik do sieci, bardzo mi zależy żeby sprawdzić sobie jakość nagrania.
  • Level 13  
    Witam :)
    Chciałem zrobić sam taką mini kamerkę wykorzystując telefon komórkowy.
    Wypiąć kamerkę z płyty telefonu i zrobić taki 2 metrowy przedłużacz do którego na końcu będzie kamerka, czy nie będzie zakłóceń na kamerze z powodu długości przewodu?
    Mam kamerkę od SE k800i i tylko dokupić telefon i przewód cieniutki, wtyczkę i gniazdo do wlutowania w ten przewód.
    Gdzie takie części można kupić? , w serwisie chyba nie sprzedadzą, a może ktoś potrafi z Was taką przedłużkę zrobić???
    Jak by się to sprawdziło to fajna zabawka, co Wy na to?
    A może jakiś inny telefon komórkowy kupić, który będzie miał mniej połączeń, możecie coś doradzić?
    Dziękuję za każdą sensowną odpowiedź :)
    Pozdrawiam :)
  • Level 10  
    markoopoloo wrote:
    crytechnology wrote:
    Sam aktualnie szukam czegoś podobnego.

Ja ostatnio sobie sprawiłem minikamerę MiniDV PD-55, i mogę spokojnie polecić. Kamerka jest aktywowana dźwiękiem, jakość nagrania dobra, nagrywa nawet przy słabym świetle, dosyć szeroki kąt nagrywania, nie ma oczywiście HD i nagrywa tylko w 30 fpsach, ale za tą kasę to chyba najlepszy wybór.

ODRADZAM KUPOWANIE SPRZĘTU TEGO TYPU NA ALLEGRO
    !
    Szukałem takiej kamerki i najpierw znalazłem w spy shopie, ale jak jeszcze poszukałem to na allegro też znalazłem pozornie taka sama a cena o połowę mniejsza. Zamówiłem więc na allegro, po dwóch tygodniach przyszła paczka, kamerka działała sprawnie ze 2 tygodnie potem przestała nagrywać, gdy zgłosiłem sprawę do sprzedawcy i odesłałem sprzęt okazało się że wmawia mi, że to uraz mechaniczny i nie podlega gwarancji. Minęły dwa miesiące a sprawa dalej się ciągnie - nie mam ani kasy ani kamerki.
    Jednocześnie mój znajomy pare tygodni później za moją radą zamówił taką samą kamerkę w spy shopie i różnica w wykonaniu jest widoczna gołym okiem zarówno plastiki jak i cała reszta jest lepszej jakości no i działa mu bez problemu.
    Wg. mnie na allegro jest wiele podróbek więc radzę nie ryzykować sam dałem się nabrać więc ostrzegam!!!
  • Level 10  
    franklinn wrote:

ODRADZAM KUPOWANIE SPRZĘTU TEGO TYPU NA ALLEGRO
    !

Też o tym słyszałem, podobnie sprawa wygląda z niektórymi modelami telefonów komórkowych. Jak już to najlepiej w sklepach stacjonarnych albo w sprawdzonych internetowych.
  • Level 13  
    A ja kupiłem taką malutką kamerkę w sklepie spy shopie i nie jestem zadowolony, pierwsze co krótko trzyma bateria, po drugie się czasami zawiesza.
    Tanio kupiona i tak działa :(
  • Level 10  
    figo76 - ja też mam od nich MiniDV PD-55 i działa w porządku, bateria przy intensywnym użytkowaniu wytrzymuje mi 2-3 dni a zwiech żadnych nie zauważyłem. jak coś to reklamuj i niech ci wymienią sprzęt na nowy.
  • Level 10  
    skidzi wrote:
    figo76 - ja też mam od nich MiniDV PD-55 i działa w porządku, bateria przy intensywnym użytkowaniu wytrzymuje mi 2-3 dni a zwiech żadnych nie zauważyłem. jak coś to reklamuj i niech ci wymienią sprzęt na nowy.

u mnie też bez problemów działa. bateria minimum 48h.
  • Level 13  
    markoopoloo wrote:

I przechwaliłem :(
    Coś dziwnie teraz działa.
    Po włączeniu nie chce mi robić zdjęć, a z nagrywaniem jak włączam to mi da wibracje i się włącza nagrywanie, a jak chcę wyłączyć to nie reaguje :(
    Czy ktoś wie z czego to może być?
  • Level 10  
    figo76 wrote:
    markoopoloo wrote:

I przechwaliłem :(
    Coś dziwnie teraz działa.
    Po włączeniu nie chce mi robić zdjęć, a z nagrywaniem jak włączam to mi da wibracje i się włącza nagrywanie, a jak chcę wyłączyć to nie reaguje :(
    Czy ktoś wie z czego to może być?

A kupowałeś w spy shopie czy u chińczyka na allegro? Bo jak na allegro podróbkę to nie dziwne że się sypie, a jak w sklepie to masz gwarancję i support u nich więc pisz / dzwoń i niech ci wadliwy sprzęt wymienią.