Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak sygnału telewizji naziemnej anteny DVB-T .

rafi-kwidzyn 18 Dec 2012 16:08 13269 17
Wago
    rafi-kwidzyn
    Level 9  
    witam , nie wiem czy dobry dział bo jestem w tym zielony . Mam problem z odbiorem telewizji naziemnej , kupiłem taki oto dekoder http://allegro.pl/ , do tego dokupiłem antenę pokojową : http://www.abcv.pl/pl_PL/p/ANTENA-DA-3500-DVB...t=2676#nclid=a97d00649a22195a8b666890958f22d8 , po podłączeniu wszystkiego siła i jakość sygnału wynosi 0% oraz co oczywiste nie wyszukuje żadnego programu . Mieszkam w Kwidzynie a nadajnik znajduje się w odległosci około 25 kilometrów (Iława , Kisielice) , podaje wam dane zasięgu nadajnika MUX-2 http://www.sat-charts.eu/nadajnik,24IlawaKisielice.html
    MUX-1 i 3 taki sam zasięg . Bardzo proszę o pomoc bo kompletnie się na tym nie znam .

Moderated By Pablo1964:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

• Wago
    andrefff
    Level 36  
    Wymień antenę na zewnętrzną, pokojowe to są dobre jak mieszkasz bardzo blisko nadajnika. Kup zwykłą kierunkową bez wzmacniacza.
  • Wago
    rafi-kwidzyn
    Level 9  
    zanim kupiłem tą antenę to czytałem opinie ludzi , którzy odbierają na niej programy a do nadajnika mają 35-40 km .
    DziadzioMiecio
    Level 27  
    "rafi ..." Daj spokój niech ludzie oglądają ale ty jakoś nie możesz, musisz kupić antenę zewnętrzna .
    saper190
    Level 15  
    rafi u nas nadajnik jest w Kisielicach (ja z Prabut).
    Jak masz możliwość sprawdź przy antenie zewnętrznej.
    DUDAŚ
    Level 14  
    Ściągają bo pewnie mają dobry teren, nic im nie zakłuca. A u ciebie może jakieś lasy budynki i z anteny domowej nie złapie.
    rafi-kwidzyn
    Level 9  
    ok , posiadam antenę zamontowaną na dachu . taka chyba będzie dobra ? Tylko jest mały problem bo kabel biegnący od anteny nie posiada wtyku , tylko sam drut . I w tym momencie mam pytanie czy wystarczy złączyć końcówkę kabla do takiego wtyku : Brak sygnału telewizji naziemnej anteny DVB-T . czy trzeba zrobić to inaczej ?

Zgodnie z regulaminem naszego forum należy dbać o szacunek dla języka polskiego w swoich wypowiedziach. Przypominam również o punkcie 3.3 regulaminu. /Olek II/
    andrefff
    Level 36  
    To jest chyba wtyk typu chinch (RCA) Ty potrzebujesz wtyk antenowy. Link

Moderated By Olek II:

Nie wypisuj głupstw. Powyższy wtyk, jest typowym wtykiem antenowym.

User removed account
    User removed account  
    rafi-kwidzyn
    Level 9  
    oczywiście , że kabel . Chodzi mi o 2 koniec kabla , który podłącza się do telewizora , w tym przypadku do dekodera dvb-t . Jutro spróbuję kupić taki wtyk jak wyżej i złączyć z nim kabel , choć jeszcze nie wiem jak .

Regulamin pkt 3.1.17. [SP5ANJ]

Podłączyłem do anteny zewnętrznej i znalazło mi 15 programów . Polsat,tvn,tv4,puls 1 i 2 , polsat sport news działają normalnie , ale tvp1 , tvp2 i kilka innych programów mają czarny obraz albo strasznie zacinają
    rafi-kwidzyn
    Level 9  
    Z góry przepraszam za napisanie posta pod postem , ale po edytowaniu poprzedniego nikt nie odpisywał i stwierdziłem , że nikt nie odkopie tego tematu w najbliższym czasie.

Wracając do tematu , podłączyłem antenę zewnętrzną . Wyszukało mi wszystkie programy z MUX1 i MUX2 , ale MUX3 nie ma w ogóle . Jakość sygnału dochodzi nawet do 98% ale intensywność sygnału to już ledwo 16% i się nie zmienia , i tu pojawia się pytanie czym to jest spowodowane i dlaczego nie znajduje u mnie MUX3 skoro wszystkie MUX-y idą z 1 miejsca
    User removed account
    Level 1  
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Witam.
    rafi-kwidzyn wrote:
    Z góry przepraszam za napisanie posta pod postem , ale po edytowaniu poprzedniego nikt nie odpisywał i stwierdziłem , że nikt nie odkopie tego tematu w najbliższym czasie.

Przepraszam ale jestem zmuszony interweniować w Twój Styl zachowania się na tym Forum. :!:

Jeżeli możemy dopuścić okazjonalne wpisy "post pod postem" to w żadnym przypadku nie dopuszczamy :
    - zmian w poście - po wpisie Moderacyjnym lub dalszych wpisach w danym wątku tematycznym.
    Zobacz, że zmiana poprzedniego postu jest teraz niezrozumiała dla czytających Twój wątek.

W poprzednim wpisie napisałeś takie "informacje", że byłem zmuszony przypomnieć o Regulaminie pkt 3.1.17.
    3.1.17. Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.

I teraz zobacz/przeczytaj Sam, że pozostawiony wpis Moderacyjny nie wiadomo czego dotyczy a co za tym idzie - czytający - zostaje "ogłupiony" w swojej nieświadomości --- co ten Mod chce od user-a --- .

-------------------

Myślę, że będzie to po raz 1-szy i Ostatni. :cry:
    Oczywiście mogłem lub miałem możliwość napisać "list wyjaśniający" poprzez PW - ale nie ukrywam, aby nie zostać "podejrzanym" o jakieś "szachrajstwo" - wyjaśnienie to jest właśnie tu a nie tam.

Pozdrawiam.
    rafi-kwidzyn
    Level 9  
    _cheetah_ wrote:
    rafi-kwidzyn wrote:
    sygnału to już ledwo 16% i się nie zmienia , i tu pojawia się pytanie czym to jest spowodowane i dlaczego nie znajduje u mnie MUX3 skoro wszystkie MUX-y idą z 1 miejsca
    Są nadawane z jednego nadajnika, ale na różnych kanałach i z różnymi mocami - Iława - Kisielice.

Na twoje nieszczęście - mux-3 idzie na wysokim kanale (k46) oraz z najmniejszą mocą (50kW).

W ogóle masz jakoś bardzo małą moc sygnału, co może wskazywać, albo na to, że masz jakiś problem z instalacją antenową (coś bardzo tłumi sygnał), albo antena jest źle ustawiona albo masz jakąś dużą przeszkodę na kierunku Kisielic.

Kierunek na Kisielice Włącz opcję 'Satelita' i przesuń sobie zieloną strzałę na swój dom :D

Jakiej średnicy masz kabel antenowy, jak stary, jak długi i czy pomiędzy anteną a odbiornikiem są jakieś łączenia kabla albo jakiś osprzęt (zwrotnice antenowe, rozgałęziacze, etc)?

Z tej mapy to wyszły mi takie dane :

Iława - Kisielice
    Odległość 23.4 km, Azymut 124.0 °

ukształtowanie terenu:
    Brak sygnału telewizji naziemnej anteny DVB-T .

kabel antenowy średnica około 2cm , stary jest nawet bardzo około 20 lat . Łączeń pomiędzy anteną a odbiornikiem nie ma , ostatnio podłączałem tylko wtyk antenowy . Dzisiaj to żadnego MUX-a nie chciało mi znaleźć , dopiero niedawno znalazło MUX-2 ale nie da się oglądać bo intensywność sygnału to ledwo 16% a jakość 20-30 .
    LeDy
    Level 43  
    rafi-kwidzyn wrote:

kabel antenowy średnica około 2cm , stary jest nawet bardzo około 20 lat .

Quote:
    . Bardzo proszę o pomoc bo kompletnie się na tym nie znam .
    Czy to jeszcze mało?
    saper190
    Level 15  
    KOledzy bo ja jestem z miasta sąsiadującego z miastem autora.
    Nadajniki są w Kiesielicach a też w kisielicach powstała farma wiatrowa.
    Są tam 34 wiatraki prądotwórcze... Czy to może kolidować z odbiorem sygnału autora?
    Ja obecnie nie mogę sprawdzić ponieważ korzystam z polsatu.

Pozdrawiam
    User removed account
    Level 1