Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak sygnału telewizji naziemnej anteny DVB-T .

rafi-kwidzyn 18 Gru 2012 16:08 9750 17
  • #1 18 Gru 2012 16:08
    rafi-kwidzyn
    Poziom 7  

witam , nie wiem czy dobry dział bo jestem w tym zielony . Mam problem z odbiorem telewizji naziemnej , kupiłem taki oto dekoder http://allegro.pl/ , do tego dokupiłem antenę pokojową : http://www.abcv.pl/pl_PL/p/ANTENA-DA-3500-DVB...t=2676#nclid=a97d00649a22195a8b666890958f22d8 , po podłączeniu wszystkiego siła i jakość sygnału wynosi 0% oraz co oczywiste nie wyszukuje żadnego programu . Mieszkam w Kwidzynie a nadajnik znajduje się w odległosci około 25 kilometrów (Iława , Kisielice) , podaje wam dane zasięgu nadajnika MUX-2 http://www.sat-charts.eu/nadajnik,24IlawaKisielice.html
    MUX-1 i 3 taki sam zasięg . Bardzo proszę o pomoc bo kompletnie się na tym nie znam .

Moderowany przez Pablo1964:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

0 17
  • #2 18 Gru 2012 16:17
    andrefff
    Poziom 36  

Wymień antenę na zewnętrzną, pokojowe to są dobre jak mieszkasz bardzo blisko nadajnika. Kup zwykłą kierunkową bez wzmacniacza.

1
  • #3 18 Gru 2012 16:24
    rafi-kwidzyn
    Poziom 7  

zanim kupiłem tą antenę to czytałem opinie ludzi , którzy odbierają na niej programy a do nadajnika mają 35-40 km .

1
  • #4 18 Gru 2012 16:49
    DziadzioMiecio
    Poziom 27  

"rafi ..." Daj spokój niech ludzie oglądają ale ty jakoś nie możesz, musisz kupić antenę zewnętrzna .

0
  • #5 18 Gru 2012 16:52
    saper190
    Poziom 15  

rafi u nas nadajnik jest w Kisielicach (ja z Prabut).
    Jak masz możliwość sprawdź przy antenie zewnętrznej.

2
  • #6 18 Gru 2012 17:28
    DUDAŚ
    Poziom 14  

Ściągają bo pewnie mają dobry teren, nic im nie zakłuca. A u ciebie może jakieś lasy budynki i z anteny domowej nie złapie.

0
  • #7 18 Gru 2012 18:36
    rafi-kwidzyn
    Poziom 7  

ok , posiadam antenę zamontowaną na dachu . taka chyba będzie dobra ? Tylko jest mały problem bo kabel biegnący od anteny nie posiada wtyku , tylko sam drut . I w tym momencie mam pytanie czy wystarczy złączyć końcówkę kabla do takiego wtyku : Brak sygnału telewizji naziemnej anteny DVB-T . czy trzeba zrobić to inaczej ?

Zgodnie z regulaminem naszego forum należy dbać o szacunek dla języka polskiego w swoich wypowiedziach. Przypominam również o punkcie 3.3 regulaminu. /Olek II/

0
  • #8 18 Gru 2012 18:53
    andrefff
    Poziom 36  

To jest chyba wtyk typu chinch (RCA) Ty potrzebujesz wtyk antenowy. Link

Moderowany przez Olek II:

Nie wypisuj głupstw. Powyższy wtyk, jest typowym wtykiem antenowym.

0
  • #9 18 Gru 2012 22:33
    mihal2002
    Poziom 43  

andrefff napisał:
    To jest chyba wtyk typu chinch (RCA)

Chyba, czy widziałeś?
    rafi-kwidzyn napisał:
    Tylko jest mały problem bo kabel biegnący od anteny nie posiada wtyku , tylko sam drut .

To drut masz podpięty do anteny? Myślałem że kabel antenowy.

1
  • #10 18 Gru 2012 22:42
    rafi-kwidzyn
    Poziom 7  

oczywiście , że kabel . Chodzi mi o 2 koniec kabla , który podłącza się do telewizora , w tym przypadku do dekodera dvb-t . Jutro spróbuję kupić taki wtyk jak wyżej i złączyć z nim kabel , choć jeszcze nie wiem jak .

Regulamin pkt 3.1.17. [SP5ANJ]

Podłączyłem do anteny zewnętrznej i znalazło mi 15 programów . Polsat,tvn,tv4,puls 1 i 2 , polsat sport news działają normalnie , ale tvp1 , tvp2 i kilka innych programów mają czarny obraz albo strasznie zacinają

0
  • #11 21 Gru 2012 17:40
    rafi-kwidzyn
    Poziom 7  

Z góry przepraszam za napisanie posta pod postem , ale po edytowaniu poprzedniego nikt nie odpisywał i stwierdziłem , że nikt nie odkopie tego tematu w najbliższym czasie.

Wracając do tematu , podłączyłem antenę zewnętrzną . Wyszukało mi wszystkie programy z MUX1 i MUX2 , ale MUX3 nie ma w ogóle . Jakość sygnału dochodzi nawet do 98% ale intensywność sygnału to już ledwo 16% i się nie zmienia , i tu pojawia się pytanie czym to jest spowodowane i dlaczego nie znajduje u mnie MUX3 skoro wszystkie MUX-y idą z 1 miejsca

1
  • #12 21 Gru 2012 18:04
    Olek II
    Moderator

Coś nie tak z sygnałem. Może zwarcie we wtyku, może ekran nie podłączony? Trudno gdybać jak się tego nie widzi. W DVB-T liczy się jakość a nie siła sygnału, w tym wypadku siła jest za mała i pewnie dlatego nie masz MUX3. Jaka to antena?

0
  • #13 21 Gru 2012 18:52
    _cheetah_
    Poziom 37  

rafi-kwidzyn napisał:
    sygnału to już ledwo 16% i się nie zmienia , i tu pojawia się pytanie czym to jest spowodowane i dlaczego nie znajduje u mnie MUX3 skoro wszystkie MUX-y idą z 1 miejsca
    Są nadawane z jednego nadajnika, ale na różnych kanałach i z różnymi mocami - Iława - Kisielice.

Na twoje nieszczęście - mux-3 idzie na wysokim kanale (k46) oraz z najmniejszą mocą (50kW).

W ogóle masz jakoś bardzo małą moc sygnału, co może wskazywać, albo na to, że masz jakiś problem z instalacją antenową (coś bardzo tłumi sygnał), albo antena jest źle ustawiona albo masz jakąś dużą przeszkodę na kierunku Kisielic.

Kierunek na Kisielice Włącz opcję 'Satelita' i przesuń sobie zieloną strzałę na swój dom :D

Jakiej średnicy masz kabel antenowy, jak stary, jak długi i czy pomiędzy anteną a odbiornikiem są jakieś łączenia kabla albo jakiś osprzęt (zwrotnice antenowe, rozgałęziacze, etc)?

0
  • #14 21 Gru 2012 19:21
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

rafi-kwidzyn napisał:
    Z góry przepraszam za napisanie posta pod postem , ale po edytowaniu poprzedniego nikt nie odpisywał i stwierdziłem , że nikt nie odkopie tego tematu w najbliższym czasie.

Przepraszam ale jestem zmuszony interweniować w Twój Styl zachowania się na tym Forum. :!:

Jeżeli możemy dopuścić okazjonalne wpisy "post pod postem" to w żadnym przypadku nie dopuszczamy :
    - zmian w poście - po wpisie Moderacyjnym lub dalszych wpisach w danym wątku tematycznym.
    Zobacz, że zmiana poprzedniego postu jest teraz niezrozumiała dla czytających Twój wątek.

W poprzednim wpisie napisałeś takie "informacje", że byłem zmuszony przypomnieć o Regulaminie pkt 3.1.17.
    3.1.17. Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.

I teraz zobacz/przeczytaj Sam, że pozostawiony wpis Moderacyjny nie wiadomo czego dotyczy a co za tym idzie - czytający - zostaje "ogłupiony" w swojej nieświadomości --- co ten Mod chce od user-a --- .

-------------------

Myślę, że będzie to po raz 1-szy i Ostatni. :cry:
    Oczywiście mogłem lub miałem możliwość napisać "list wyjaśniający" poprzez PW - ale nie ukrywam, aby nie zostać "podejrzanym" o jakieś "szachrajstwo" - wyjaśnienie to jest właśnie tu a nie tam.

Pozdrawiam.

0
  • #15 24 Gru 2012 15:11
    rafi-kwidzyn
    Poziom 7  

_cheetah_ napisał:
    rafi-kwidzyn napisał:
    sygnału to już ledwo 16% i się nie zmienia , i tu pojawia się pytanie czym to jest spowodowane i dlaczego nie znajduje u mnie MUX3 skoro wszystkie MUX-y idą z 1 miejsca
    Są nadawane z jednego nadajnika, ale na różnych kanałach i z różnymi mocami - Iława - Kisielice.

Na twoje nieszczęście - mux-3 idzie na wysokim kanale (k46) oraz z najmniejszą mocą (50kW).

W ogóle masz jakoś bardzo małą moc sygnału, co może wskazywać, albo na to, że masz jakiś problem z instalacją antenową (coś bardzo tłumi sygnał), albo antena jest źle ustawiona albo masz jakąś dużą przeszkodę na kierunku Kisielic.

Kierunek na Kisielice Włącz opcję 'Satelita' i przesuń sobie zieloną strzałę na swój dom :D

Jakiej średnicy masz kabel antenowy, jak stary, jak długi i czy pomiędzy anteną a odbiornikiem są jakieś łączenia kabla albo jakiś osprzęt (zwrotnice antenowe, rozgałęziacze, etc)?

Z tej mapy to wyszły mi takie dane :

Iława - Kisielice
    Odległość 23.4 km, Azymut 124.0 °

ukształtowanie terenu:
    Brak sygnału telewizji naziemnej anteny DVB-T .

kabel antenowy średnica około 2cm , stary jest nawet bardzo około 20 lat . Łączeń pomiędzy anteną a odbiornikiem nie ma , ostatnio podłączałem tylko wtyk antenowy . Dzisiaj to żadnego MUX-a nie chciało mi znaleźć , dopiero niedawno znalazło MUX-2 ale nie da się oglądać bo intensywność sygnału to ledwo 16% a jakość 20-30 .

1
  • #16 24 Gru 2012 16:39
    LeDy
    Poziom 43  

rafi-kwidzyn napisał:

kabel antenowy średnica około 2cm , stary jest nawet bardzo około 20 lat .

Cytat:
    . Bardzo proszę o pomoc bo kompletnie się na tym nie znam .
    Czy to jeszcze mało?

0
  • #17 24 Gru 2012 16:46
    saper190
    Poziom 15  

KOledzy bo ja jestem z miasta sąsiadującego z miastem autora.
    Nadajniki są w Kiesielicach a też w kisielicach powstała farma wiatrowa.
    Są tam 34 wiatraki prądotwórcze... Czy to może kolidować z odbiorem sygnału autora?
    Ja obecnie nie mogę sprawdzić ponieważ korzystam z polsatu.

Pozdrawiam

0
  • #18 24 Gru 2012 23:56
    _cheetah_
    Poziom 37  

rafi-kwidzyn napisał:
    kabel antenowy średnica około 2cm , stary jest nawet bardzo około 20 lat .
    Nie pomyliło Ci się - 2cm średnicy?

Ja na początek wymieniłbym ten kabel antenowy na nowy, w twojej sytuacji o bardzo wysokim współczynniku ekranowania (>95dB), no i oczywiście do zastosowań zewnętrznych (PE, kolor czarn).

saper190 napisał:
    Czy to może kolidować z odbiorem sygnału autora?
    Teoretycznie może, jeśli byłby na kierunku nadajnika, w niedalekiej odległości od anteny odbiorczej.

1
  Szukaj w 5mln produktów