Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowanie akumulatora od laptopa

marwis95 18 Gru 2012 18:34 1068 4
  • #1 18 Gru 2012 18:34
    marwis95
    Poziom 6  

Witam.
    Mam starą baterię od Della.
    Chciałbym sie dowiedzieć czy jest możliwość jej naładowania bez używania laptopa, ponieważ mam zamiar na jej bazie zbudować ładowarkę do telefonu.
    Mam oryginalny zasilacz della, i bateria też jest firmowa.
    Po jej rozebraniu widoczny jest jakiś mały układ zarządzający energią, jest wiele pinów (jak na zdjęciu) i jest tam + i - ale są też jakieś inne od komunikacji z laptopem.
    https://www.dropbox.com/s/m58pjmc6tl7xtmw/2012-12-18%2018.23.55.JPG

Czy jeżeli przyłożę napięcie na + i - bezpośrednio z zasilacza to uda się naładować akumulator

0 4
  • #2 18 Gru 2012 18:51
    Monsterek
    Poziom 8  

Jeśli lubisz mieć walnięty telefon śmiało .
    Niedługo będą podłaczać Komputery na lewo pod linie z tego co widzę -_-
    Albo sprawdzać prąd za pomocą pałki -.-

0
  • #3 18 Gru 2012 18:59
    marwis95
    Poziom 6  

Nie o to pytam, dobrze wiem jak redukować prąd i zrobić z niego napięcie usb.
    Już mam podobne urządzenie i jakoś telefonu nie upaliłem.
    Czytaj dokładnie... zapytałem czy da sie naładowac akumulator od laptopa, bez laptopa, czyli bezpośrednio z zasilacza Dell'owskiego -.-

0
  • #4 18 Gru 2012 19:07
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

Oczywiście, jest taka możliwość. Są tam zapewne zwykłe ogniwa, elektronika ta steruje przed przeładowaniem, nadmiernym rozładowaniem itp. Sprawdź do czego służą poszczególne piny, miernikiem np. Lub podłączając ładowarkę pod laptop sprawdzić, na którym pinie zostało podane napięcie do ładowania. Tak przynajmniej ja bym zaczął.

0
  • #5 28 Gru 2012 19:58
    aropce
    Poziom 11  

witam..
    co prawda tylko sledze temat z ciekawości bo sam mam pomysł jak wykorzystać swoja baterie od Dela ale ja mam lapka sprawnego tyle ze inny typ baterii ale kiedyś pomyślałem czy można by gniazdo w baterii przedłużyć na przewodach powiedzmy 15-20cm i podłączyć same gniazda laptop-bateria sa one chyba w większości takie same w laptopach i ładować poprzez inny laptop ?

0
  Szukaj w 5mln produktów