Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bmw e36,318i - z mocą silnika, spadają obroty, szarpanie z jedynki

marcin19bmw 18 Gru 2012 20:47 2241 3
  • #1 18 Gru 2012 20:47
    marcin19bmw
    Poziom 2  

Witam Wszystkich, chciałbym was poprosić o pomoc z moją beemką. Kupiłem ją nie dawno, sprawowała się cały czas bez zarzutu. Jednak w tym tygodniu mam z nią spore problemy rozpoczynając od ruszania z jedynki , kiedy chciałbym ' dynamicznie ' wystartować , to strasznie szarpie i trzeba wrzucić dwójkę. Kiedy ruszam powoli to tego nie ma. To jest pierwszy problem .
    Drugim problemem tego auta jest to , że po wjechaniu w kałużę podajże w pon, samochód zdycha, nie łapie mocy , mogę redukować biegi a on i tak słabnie. Kiedy wciskam gaz do dechu to na jakiś moment zaczyna być dobrze.
    Podejrzewam , że mogą być jakieś kable od elektroniki mokre, też myślałem o świecach?! . Chciałem też wymienić filtr paliwa, jednak na razie się wstrzymałem.
    Jest również tak,że kiedy jest na wolnych obrotach, to nie ma x750 , a x500 spada niby do zera i się odbija . Dźwięk silnika przypomina wręcz wtedy traktor i słychać ' strzelanie ' z wydechu.
    Mam również też problem z tym, że w ostatnim czasie wydaję mi się że rzuca mi lekko tyłem , czy może to być winna amortyzatorów tylnych? Proszę o pomoc. Proszę o wyrozumiałość za opis, jednak dokładniej to chyba nie mam jak opisać.

0 3
  • #2 18 Gru 2012 21:20
    autopoldi
    Poziom 23  

Przewody zapłonowe wymień.
    Może to być wina amorków

0
  • #3 18 Gru 2012 21:23
    marcin19bmw
    Poziom 2  

Dzisiaj również zauważyłem, że gdy skręcam na maxa kierownicą w prawą stronę, to obroty mi również spadają do x500 , wiesz może czego to może być przyczyna?

0
  • #4 19 Gru 2012 20:24
    autopoldi
    Poziom 23  

Świece zapłonowe i filtr paliwa możesz też wymienić, bo to należy do obsługi okresowej.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo