Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf IV - nie działa oświetlenie po otwarciu drzwi

18 Gru 2012 21:35 54351 20
  • Poziom 21  
    Mam problem z golfem i oświetleniem wewnętrznym.
    Niby prosty samochód a nie dałem rady.
    Światło po włączeniu przełącznikiem na lampce działa, po otwarciu drzwi już nie.
    Jest to wersja bez elektrycznych szyb i centralnego zamka
    Mikro styczniki w drzwiach sprawne.
    Lampka sufitowa tez sprawna.
    Kable w drzwiach całe.
    Na dwóch kablach od lampki w drzwiach jest plus
    Na pinie od sterowania oświetleniem wewnątrz też jest plus zamiast masy.
    Po podaniu masy na kabel przy lampce sufitowej lub tej w drzwiach zaświeca się całe oświetlenie wewnętrzne.
    Nie świeci sygnalizacja otwarcia drzwi na zegarach.
    Niby wszystko sprawne a jednak nie działa. W czym może być problem??
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 31  
    Witam,sprawdziłeś diodę w drzwiach ?
    Przejrzyj ten temat :Link
  • Poziom 21  
    lampki w drzwiach sie nie zapalają
    cały system nie jest wpiety do modułu komfortu bo go tam niema.
    a to ze mikrostyczniki sa sprawne to wiem ,bo niestety rozebrałem dzwi aby to sprawdzic

Dodano po 4 [minuty]:

na schemacie powinna byc niby dioda zenera, ale nie mogłem jej zlokalizowac
  • Poziom 9  
    Może jak ktoś robił alarm to podczepił się pod drzwi lub jest włącznik uszkodzony
  • Poziom 21  
    niema alarmu. jest niby dioda zenera al nie moge zlokalizowac
    próbowałem separowac diodą śwaitełko w dzrwiach, ale nic to nie dało
  • Poziom 31  
    Motronic napisał:
    Jaką diodę, o czym ty piszesz?

miałem kiedyś problemy z oświetleniem w G4 i winna była powyższa dioda >
  • Poziom 9  
    A patrzałeś czy cały układ kabli jest ze sobą dobrze powiązany?a jak nie to może błąd komputera sterującego.
  • Poziom 21  
    po rozebraniu dzwi takej diody nie było widac. Była tylko wiązka kabli.
    Kolejny raz pisze, ze niema w tym golfie centralnego zamka, alarmu, el. szyb. prosta wersja.
    niema tez modułu komfortu
  • Poziom 21  
    dziekuje wszystkim za pomoc, ale tak jak juz pisałem. mikrowayłącznik jest sprawny.
    Wydaje mi sie ze chodzi o diode, jeszcze raz rozbiore dzwi, rozwine izolacje i sprawdze czy dioda jest, bo bez powodu 2 plusy na lampce sie nie zrobiły
  • Poziom 31  
    robert199 napisał:
    dziekuje wszystkim za pomoc, ale tak jak juz pisałem. mikrowayłącznik jest sprawny.
    Wydaje mi sie ze chodzi o diode, jeszcze raz rozbiore dzwi, rozwine izolacje i sprawdze czy dioda jest, bo bez powodu 2 plusy na lampce sie nie zrobiły

Spalona dioda to typowy problem VW i Skody przepływa przez nią prąd ok. 3A, a jest ona przystosowana na max 1A .
  • Poziom 21  
    jeszcze tylko dopytam:
    według schamatu powinna byc dioda zenera.
    Mówicie tu o zwykłej diodzie 3A
    więc jaka tam powinna dioda być??
  • Poziom 31  
    Użyta dioda w plastikowej obudowie to typowa dioda prostownicza typu 1N4001
    Przez diodę płynie prąd 2,2 Amper. Wynika on z tego, ze przy otwarciu drzwi kierowcy palą sie trzy żarówki na podsufitce, plus w drzwiach ostrzegawcze. W sumie 5 żarówek !!
    A dioda uzyta w oryginale, czyli 1N4001 wytrzymuje prąd 1 Amper.
    Czyli żarówkę 12 W. Jako, ze żarówka użyta w oświetleniu kabiny jest słabsza (o ile pamiętam 5 W) teoretycznie wszytko ok. Ale żarówka przy włączeniu, przez ułamek sekundy, zanim jeszcze włókno żarówki jest zimne pobiera kilka, kilkanaście razy więcej, czyli taka żarówka 5 W moze przez ułamek sekundy pobierać nawet 3-5 A !!
    Można wstawić diodę typu BYP680, która tym sie różni, ze wytrzymuje 5 A pracy ciągłej.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Motronic napisał:
    Przy elektrycznych szybach nie ma nic takiego

Dioda jest zaizolowama w wiązce(widoczne zgrubienie) .Może to jakiś ewenement ale u mnie (i kilku innych golfach z korbotronikiem czy elektryką )dioda istnieje-wiem bo wymienialem.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Też kiedyś sie naszukałem tej diody , występuje tylko w golasach i jest starannie zaizolowana szmacianką :)
  • Poziom 35  
    Motronic napisał:
    Jaką diodę, o czym ty piszesz?

Koledzy piszą o diodzie prostowniczej, zwanej także od nazwiska konstruktora, diodą Zenera.
    Diody te cechują dwa istotne parametry- próg napięcia przy którym dioda zaczyna przewodzić i maksymalny prąd przewodzenia, po przekroczeniu którego dioda nadaje się do wymiany.
    Szacun, kolego psilos1! :spoko: Widać że głowę masz nie tylko do noszenia czapki! :D

Moderowany przez Błażej:

Nic, tylko pogratulować...

• Poziom 21  
    Problem rozwiązany. Winna była dioda. Ciężko było ja odizolować, ale sama operacja jak juź wiedziałem o co chodzi z demantażem i montażem tapicerki to 15min.
    Wstawiłem diode 5A dorobiłem wsuwki i po problemie.