Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADG 8730

Krzysztof9591 18 Gru 2012 21:37 4713 4
  • #1 18 Gru 2012 21:37
    Krzysztof9591
    Poziom 10  

Proszę o podpowiedź w sprawie niskiego ciśnienia wody na śmigle dolnym, na górnym całkowity brak wody. Śmigło dolne obraca się ale bardzo słabo, został przeczyszczony filtr, sitka, zdjęte śmigła sprawdzone że są całkowicie drożne.
    sprawdziłem po zablokowaniu włącznika zamka pokrywy i zdjęciu dolnego śmigła woda wypływa ale pod nie wielkim ciśnieniem. Czy może być coś jeszcze przytkane czy jest to oznaka ze padła pompa myjąca.
    Nie wiem jak wcześniej zachowywała się zmywarka ponieważ znajduje się w wynajmowanym mieszkaniu.
    Zmywarka Whirlpool ADG 8730

0 4
  • #2 18 Gru 2012 22:15
    movzx
    Poziom 39  

Często tak uruchamiasz zmywarkę bez filtra? Mogło wpaść coś do pompy - w każdym razie jest na pewno w pierwszej kolejności do sprawdzenia.

0
  • #3 19 Gru 2012 05:01
    Krzysztof9591
    Poziom 10  

Gdybym często miał do czynienia ze zmywarkami wiedziałbym dokładnie jak wygląda cała instalacja wodna i elektryczna tak, więc zanim zacznę rozkręcać zmywarkę wolę najpierw się dowiedzieć, o każdej możliwej przyczynie takiej usterki.
    Tej wielkości pompa myjąca, mocy ok. 100 W o swobodnym przepływie powinna podać myślę minimum z 200 l/min porównuję ją z pompą do oczka wodnego, ale też ze zdecydowanie mniejszą pompą spustową pralki, dla której przepchnięcie 10 l wody w ciągu kilku sekund wody na wysokość 1 metra nie stanowi najmniejszego problemu.
    Czy o prócz pompy myjącej coś jeszcze może być przyczyną tak niskiego ciśnienia podawanej wody na śmigła?

0
  • Pomocny post
    #4 20 Gru 2012 22:05
    movzx
    Poziom 39  

Krzysztof9591 napisał:
    Gdybym często miał do czynienia ze zmywarkami wiedziałbym dokładnie jak wygląda cała instalacja wodna i elektryczna tak, więc zanim zacznę rozkręcać zmywarkę wolę najpierw się dowiedzieć, o każdej możliwej przyczynie takiej usterki.
    Tej wielkości pompa myjąca, mocy ok. 100 W o swobodnym przepływie powinna podać myślę minimum z 200 l/min porównuję ją z pompą do oczka wodnego, ale też ze zdecydowanie mniejszą pompą spustową pralki, dla której przepchnięcie 10 l wody w ciągu kilku sekund wody na wysokość 1 metra nie stanowi najmniejszego problemu.
    Krótkie pytanie - jaki jest cel tego wywodu? Jak rozkręcisz zmywarkę to dowiesz się jak wygląda instalacja. Za to teoretycznie to możemy rozpisywać się tu obszernie na forum i nic z tego twojej zmywarce nie przyjdzie.
    Na dole pod cokołem są 4 wkręty Torx 15.
    Co do teorii o 200l/min i przepływie 10l wody w kilka sekund - podpowiem że ciut mijasz się z rzeczywistością :)
    Krzysztof9591 napisał:
    Czy o prócz pompy myjącej coś jeszcze może być przyczyną tak niskiego ciśnienia podawanej wody na śmigła?
    Oczywiście. Mogą być różne przyczyny, ale zacznij od najprostszej. Jak dasz radę w praktyce i okaże się że pudło, to będzie można myśleć dalej.
    Zresztą po zdjęciu pompy i ew. zajrzeniu w dwa otwory, zostanie jakieś 5cm nie sprawdzonej instalacji hydraulicznej które może dawać taki efekt.

0
  • #5 13 Sty 2013 18:42
    Krzysztof9591
    Poziom 10  

Pompa do wymiany. Kilka krotne wymontowane i próby rozruszania pompy nie dawały żadnych efektów . Silnik pompy podłączony na krótko przewodami bez wody w zależności od ustawienia nie raz obracał a nie raz tylko buczał, więc została zakupiona nowa pompa. Zmywarka działa prawie dobrze, ponieważ są jeszcze spore nieszczelności przy śmigłach tak więc pozostaje prawdopodobnie ich również wymiana. Dziękuję za podpowiedzi :)

0