Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wyłaczenie komputera Problem - Spalona Płyta główna ?

Ozio1242 18 Dec 2012 21:37 1278 9
    Ozio1242
    Level 9  
    Witam , mam następujący problem . Komputer chodził z 2 godzinki wtedy zaczełem grac po upływie ok godziny komputer nagle odmowił posłuszeństwa " wyłaczył sie ". Pomyślałem ze jednak wyłaczyli prąd , jak się okazało prąd był wiec chcąc wlaczyć komputer , niechcial się właczyć . Zaczełem Sprawdzać , docisać przewody jednak nie było zadnego rezultatu . Dodam , że wcześniej tak co pare tygodni komputer się wyłaczał jednak odrazu gdy próbowałem go właczyc to się włączał : Na płycie glównej świeci się dioda na dole , i dioda od zlotu kart pamieci , Reset Biosu nie pomogł , metodą prób i błedów " Odłaczyłem CD - Rom bez nieogo tez nie chce odpalić , Dane komputera

Płyta główna : Asus M4A77TDPRO
    Procesor : AMD Phenom 2x 3,0 GHz
    karta graficzna : Nvidia 9600 GT 512 MB
    Zasilacz : Tracer 450 W ( dokladnie modelu nie potrafię sprezycować )
    Chetnym serdecznie dzieuję za oferowaną pomoc . :)
    slawek513
    Level 11  
    Być może to wina zasilacza.
    młody14
    Level 37  
    Nie być może a na pewno ! Nawet jeśli to nie jego wina, to aż się prosi o wymianę, bo ciężko go nazwać zasilaczem. Tracery to zwykłe blaszane pudełka z wiązką kabelków. Z zasilaczem nie mają nic wspólnego. Napięcia skaczą na nim jak ... [censored].

Odłącz wszystko, sam zasilacz na biurko, uruchom go i zrób pomiar napięć. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, zapoznaj się z: Jak mierzyć napięcia miernikiem?.
    Ozio1242
    Level 9  
    Witan ponownie , sęk w tym ze takiego miernika nie posiadam , dodam jeszcze ze po właczeniu do pradu komputera num lock na klawiaturze sie nie swieci i myszka też nie a powinnna z mojego punktu widzenia , czy to aby napewno moze yc wina zasilacza , nie chcem niepotrzebnie kupowac tego a okaże się , że to kompletnie co innego ?
    slawek513
    Level 11  
    Właśnie dlatego musisz go sprawdzić,aby mieć pewność miernik to wydatek ok 20-30zł
    GallusAnonimus
    Level 30  
    A może zacznijmy od wyczyszczenia radiatora na procesorze z kurzu?

Objawy ewidentnie wskazują na przegrzewanie się procesora. Początkowo uruchamiał się od razu, bo nie był tak gorący, a teraz jest znacznie cieplejszy i czeka aż spadnie temperatura.

Weź pędzelek z miękkim włosiem, odłącz zasilanie, wciśnij włącznik aby rozładować kondensatory, otwórz obudowę i usuń pędzelkiem kurz spod łopatek wentylatora na radiatorze procesora. Walający się kurz usuń sprężonym powietrzem.

Nie rób tego odkurzaczem (wyładowania elektrostatyczne z łatwością mogą trwale uszkodzić MOBO/RAM/VGA). Wyjdź do garażu czy na klatkę, bo może być dużo kurzu.
    Ozio1242
    Level 9  
    Oczywiscie , że odrazu co zrobiłem to wyczysciłem całego kompa z kurzu jednak nie mialo to zadnego rezultatu , dodam ze jeśli komputer się wcześniej wyłaczał to wyskakiwał blue screen , bylem głupi ignorujac go ponieważ gdy zakupiłem go z 3 lata temu i gdy zaczełem grac na nim w pierwszą grę jaką wgrałem to wyskoczył wlaśnie blu . Ale to nic , też właśnie podejrzewam ze to wina procesora , jednakze mało cech wwskazuje właśnie na to aby to był procesor . Komputer przekazałem wujkowi zeby sprawdzil napiecia , jednak zaopatrzenie się w miernik bedzie jak najbardziej pozytywnym wydatkiem , Prosze o Cierpliwosc , jesli innym nasuwają sie inne pomysły proszę pisac , Tymczasem odezwe się po zmierzeniu parametrów zasilacza :p :)
    GallusAnonimus
    Level 30  
    A dużo było kurzu? Był kożuszek pod łopatkami wentylatora na radiatorze procesora?
    adamadi33
    Level 43  
    Sprawdź zasilacz lub podmień.
    Ozio1242
    Level 9  
    Było kosmicznie duzo kurzu komputer glosno chodzil czesto , w domu jest bardzo goraca , obudowa była ciagle zamknieta a małe wyciecie w niej pewnie G... dawało , korzuszek byl taki duży ze na siebie bym zalozyl .