Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mastercook - Zmywarka- przedłużenie węża odpływowego - czy można i jak?

AWGUST 18 Dec 2012 22:03 15126 4
 • #1
  AWGUST
  Level 9  
  Witam

  Jestem przed podłączeniem zmywarki.Doprowadzenie wody ma opanowane ale wynikł problem z odpływem.Niestety zabrakło mi ok 70-90 cm abym mógł sie podłaczyć do syfonu zlewozmywaka. Czy mogę przedłużyć oryginalny wąz przez dołożenie drugiego ( to wszystko nałożone na mosiężny nypel i skręcone metalowymi opaskami zaciskowymi). Czy takie coś zda egzamin? Nie chcę zalać sąsiadów a inne rozwiazanie jakoś mi nie przychodzi do głowy
 • #2
  zhudomel
  Home appliances specialist
  A nie ma możliwości pociągnąć od kanalizacji pod zlewem w kierunku zmywarki 1-1,5m rurki 32mm?
 • #3
  AWGUST
  Level 9  
  Pewnie,że jest .Tylko sie zastanawiałem czy takie połaczenie bez syfonu nie będzie skutkować brzydkm zapachem kanalizy przenikającym do zmywarki?
 • Helpful post
  #4
  zhudomel
  Home appliances specialist
  Jeżeli wąż spustowy od wyjścia ze zmywarki będzie leżał na podłodze na odcinku np. 50 cm, a potem pójdzie w górę do rurki na wysokość 30-50 cm to będzie dobrze. Oczywiście wąż z rurką musi być połączony na uszczelce lub za pośrednictwem syfonu pralkowego.
 • #5
  AWGUST
  Level 9  
  Zrobiłem tak jak poradziłeś.Najpierw dałem trójnik na głównej rurze ściekowej i pociągnąłem dodatkowo w stronę zmywarki 100cm rury ale 40. Wszystko szczelne i umocowane.Chyba jest nawet lepiej bo wcześniej jak miałem podłaczone dwie zmywarki pod syfon zlewozmywakowy to przy wypuszczaniu wody w zlewie był dośc duży hałas.Teraz praktycznie nie wiem kiedy wypompowuje wodę tak jest cicho.
  Dzieki za pomoc. :D