Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

D-link dir-600 TilginABVood342 - Router D-link dir-600 i modem z dialogu konfigu

18 Gru 2012 22:35 2217 2
  • Poziom 8  
    Witam,
    mam następujący problem - nie mogę skonfigurować routera D-LINK DIR-600 z modemem od Dialogu TILGIN AB VOOD 342.

Do routera była dołączona płyta instalacyjna "krok po kroku", wcześniej wyłączyłem firewalla, antywirusa i Wifi. Postępując zgodnie z wskazówkami natykam się na krok 4 który nie chce przeskoczyć dalej,

D-link dir-600 TilginABVood342 - Router D-link dir-600 i modem z dialogu konfigu

po komunikacie wraca się do kroku drugiego "podłącz router do komputera" (router jest podłączony prawidłowo, dioda: Internet, Wifi i PC1 pod który jest podłączony komputer świecą się na zielono).

Spróbowałem skonfigurować router przez przeglądarkę wpisując http://192.168.0.1, login: admin, hasło: puste, po zalogowaniu się przeszedłem do Setup > Internet (Internet Connection Setup Wizard) znowu klika kroków:
    1. Ustawienie hasła
    2. Ustawienie strefy czasowej
    3. Konfiguracja połączenia z Internetem - (w moim przypadku PPPoE, Dynamiczny adres IP (Dynamic IP))
    4. Zapisanie konfiguracji i ponowne uruchomienie systemu
    Po ponownym uruchomieniu komputera gdzie był kongigurowany router z innego komputera przez WiFi nie mogę się zalogować do sieci - odrzuca mi hasło, dziwne ponieważ przez modem bezprobelmu się łącze z interentem..

Konfigurowałem jeszcze router manualnie przez przglądarkę i nic..

Proszę o pomoc, nie wiem co mam juz robić:( Dostawca internetu mówi, że nie powinienem mieć problemów z konfiguracją routera z ich modemem.
  • Poziom 43  
    Próbowałeś w ten sposób: Setup=>Manual internet connection setup=>Internet conection type=>Dynamic IP (DHCP) oczywiście save bez uruchamiania ponownego komputera. Połącz DIR z modemem Dialogu. Wyłącz modem na chwile i załącz poczekaj aż przydzieli IP do DIR-a.
  • Poziom 8  
    Tak też próbowałem ale spróbuje jutro jeszcze raz bo podejrzewam, że przyczyna tkwi w kablu który łączy modem z routerem. Jutro zakupie to napisze co udało mi się zrobić ;) Dzięki za odpowiedź!