Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobieranie Miksera i wzmacniacza

18 Gru 2012 23:55 1434 7
  • Poziom 9  
    Witam.
    Jakiś czas temu nabyłem stare kolumny unitra tonsil (nie wiem jaki model widziałem tylko logo i nazwe) wiem, że one są mocy 150W. Nie znam sie zbytnio na elektronice, więc nie wiem jaki mikser i wzmacniacz kupić, bym mógł je podpiąć plus kiedyś w przyszłości np kolumnę basową i 2 odsłuchy. Jak tylko będzie to możliwe to zamieszcze zdjęcia (na razie nie mam takiej możliwości) jednak spróbuje posiłkować się zdjęciami z internetu ponieważ niektóre kolumny wyglądają bardzo podobnie do tych. Dobieranie Miksera i wzmacniacza

dodam, że chce mikser i wzmacniacz (na razie stać mnie tylko na 1 z tych rzeczy) tak do kwoty 500-600zł. Chce zrobić nagłośnienie dla mojego zespołu.

dziękuje za pomoc i pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Jesli maja te 150 wat to polecam
    m.allegro.pl/przedmiot,wzmacniacz-koncowka-mocy-elmuz-2158m-2x150w-8ohm,2872782791.html#boxItem
    i do tego jakis prosty mikser behringera i moze nawet z mikserem sie zmieścisz w tej kwocie:)
  • Poziom 9  
    bardzo fajna oferta, tylko no nie znam się zbytnio na elektronice, ale chodziło mi o wzmacniacz do którego dało by się jeszcze dopiąć 2 odsłuchy i kolumnę basową (nie wiem czy da się tak) i mikser na 6-8 kanałów :)
  • Poziom 19  
    Te kolumny nie nadają się na nagłosnienie zespołu, przecież to jest domowy sprzęt niskiej mocy ok 40-50w i skuteczności.

Jeśli potrzebujesz nagłośnić zespół to potrzebujesz sprzętu estradowego który ma wysoką skuteczność, moc i jest do tego przystosowany.

Zestaw który chcesz skompletować musiał by wyglądać następująco:

2szt. kolumn nadstawki/satelity
    1szt. wzmacniacz do satelit
    1szt. subwoofer aktywny lub pasywny + wzmacniacz
    1szt. mikser wielokanałowy z torem na odsłuchy
    Xszt. odsłuchy aktywne lub pasywne +wzmacniacz/wzmacniacze

Podstawowe pytania gdzie i do czego ma to służyć ?
  • Poziom 9  
    to ma być na małe sale plus imprezy na wolnym powietrzu. No dawniej grałem w zespole który miał kolumny bodajże 50w estradowe i one dawały radę, no oczywiście nie były rewelacyjne ale nagłośniły dostatecznie małą salkę na imprezie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Dobieranie Miksera i wzmacniacza

tak właśnie wyglądają kolumny
  • Użytkownik usunął konto