Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

gniazdo antenowe cyfrowe - zawiesza niektóre programy TV sat

19 Gru 2012 01:39 2988 10
 • Poziom 14  
  Mam w moim bloku antenę zbiorczą TV SAT i R. W mieszkaniu instalacja zakończona jest gniazdem antenowym cyfrowym o w/w wyjściach. Instalacja jest założona 3 lata temu. Wszystko do tej pory pracowało normalnie. lecz w ostatnim czasie (Platforma "N" ) zaczęły mi się zawieszać kanały Polsat HD, TV2HD, FOX HD, HISTORY HD itd. Dziwi mnie fakt, że pozostałe programy odbierane są normalnie. Po zresetowaniu tunera sytuacja jest bez zmian a na ekranie pojawia sie informacja o braku sygnału z anteny zewnętrznaj, co mnie trochę dziwi, bo inne kanału pracują normalnie. Ich jakość jest wysoka. Antena jest dobrze ustawiona, pokazują to wskażniki w przypadku, kiedy mam wszystkie programy. Po poruszaniu kablem w gnieździe nieraz się odblokują, jednakże po chwili około 3 godzinach znowu się bokują. Dla sprawdzenia samego gniazda wyjąłem je i podłączyłem na sztywno antena sat i dekoder. Instalacja pracuje bez zarzutu już tydzień. Czy ktoś miał już taki problem i może ma schemat tego gniazda, lub podpowie co może być przyczyną jego niesprawności, że tylko niektóre częstotliwości nie są przepuszczane przez to gniazdo? Nadmieniam, że wymieniłem gniazdo na nowe, lecz okazało się zepsute całkowicie a po inne musiałbym sie dość daleko przejechać. Liczę na to, że przy pomocy Państwa uda mi się usunąć uszkodzony element.

  http://www.conrad.pl/Gniazdo-antenowe-cyfrowe...5%2F1e088662496ec3d5cd9f20219db810fb%2Fmd5%7D
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 36  
  Tu kupisz nowe z dostawą do domu, Link sprawdź jeszcze przewód łączący tv z gniazdem.
 • Poziom 14  
  Wszystkie złącza posprawdzałem i są dobre. Chodzi mi o mikroelementy na płytce z tyłu. Czy to są diody, kondensatory, czy oporniki. Nowe gniazdo już do domu jedzie, ale chciałbym wiedziec dlaczego robi się tak, jak opisałem wyżej w temacie.
 • Pomocny post
  Specjalista Sieci, Internet
  zibi2033 napisał:
  Czy to są diody, kondensatory, czy oporniki.
  Zależy od konstrukcji konkretnego gniazda, ale typowo są to kondensatory i indukcyjności (cewki / dławiki).
 • Poziom 14  
  Dziękuję za wyjaśnienie. Sądzę, że to któryś z tych mikroelementów jest uszkodzony. Postaram się go znaleźć.
 • Pomocny post
  Poziom 13  
  Gniazda takie rozdzielają sygnał SAT i TV naziemnej po poprzednim zsumowaniu.
  Wszystko po to by oba sygnały przesłać jednym kablem.
  Każdy kolejny element w instalacji to pogorszenie jakości sygnału, chyba że używa się sumatory aktywne.
  Może być tak, że po podłączeniu gniazda będzie to samo, ale raczej stare gniazdo po prostu z czasem straciło właściwości.
  Natomiast to że niektóre kanały się zacinają kiedy inne są OK zależy od częstotliwości, gniazdo może już niektóre częstotliwości skrajne zbytnio tłumić
 • Poziom 14  
  Podmieniłem tuner od CYFRY i testuje na nim to gniazdo. Zobaczymy, czy będą takie same objawy
 • Pomocny post
  Poziom 12  
  Czytam i oczom nie wierzę " gniazdo antenowe cyfrowe" - czego to marketing nie zrobi aby towar sprzedać - te z Conrada to zwykłe chińskie gniazda R/TV SAT o tłumieniu ok 1,5dB. Przy poziomie sygnału sat w instalacji rzędu 60-70dB/uV 1-1,5dB tłumienia nie ma wpływu na sygnał. Chyba że czasza drgnęła, odkształciła się i poziom sygnału jest na pograniczu wtedy każdy decybel ma znaczenie (pominiecie gniazda usprawni instalację - ale nie rozwiąże docelowo problemu)
 • Poziom 14  
  Po podmianie tunerów z "N" na "CYFRA+" nie ma żadnych problemów. Tuner CYFRA+ jest bardzo mocno rozbudowany i dlatego nawet małe odkształcenia od normy gniazda, nie mają wpływu na jego pracę, co w przypadku tunera "N" (NBOX HDTV) mają. No cóż gniazdo już jedzie DPD i je wymienię a w przypadku powtórzenia problemu już wiem co jest jego przyczyną. Dziękuję wszystkim za pomoc w rozwiązaniu problemu.
 • Moderator na urlopie...
  zibi2033 napisał:
  Liczę na to, że przy pomocy Państwa uda mi się usunąć uszkodzony element.


  Od tego jest administrator.

  zibi2033 napisał:
  Postaram się go znaleźć.


  Powodzenia.

  slawomal napisał:
  ale raczej stare gniazdo po prostu z czasem straciło właściwości.
  Natomiast to że niektóre kanały się zacinają kiedy inne są OK zależy od częstotliwości, gniazdo może już niektóre częstotliwości skrajne zbytnio tłumić


  Totalna bzdura.

  zibi2033 napisał:
  Tuner CYFRA+ jest bardzo mocno rozbudowany i dlatego nawet małe odkształcenia od normy gniazda, nie mają wpływu na jego pracę, co w przypadku tunera "N" (NBOX HDTV) mają.


  Eureka, mamy nowe odkrycie. :D
 • Poziom 14  
  Po czasie zmieniłem operatora i teraz jest dobrze.